Huawei Garanti Sorgulama – 2023

Huawei garanti sorgulama işlemi nasıl yapılır? Birçok Huawei kullanıcısı bu sorunun cevabını her gün aramaktadır. Biz de bu nedenle Huawei garanti sorgulama işlemini ve Huawei garanti kapsamını içeren detaylı bir içerik hazırlamaya karar verdik. İçeriğimizden Huawei cihazlarının garantileri hakkında detaylı bilgilere erişebilirsiniz.

İster akıllı telefon ister bilgisayar olsun kullanıcılar için en önemli noktalardan biri garanti desteğidir. Cihazınız bozulduğunda ürüne sahip çıkan bir markadan alışveriş yapmak kullanıcılara çok daha cazip gelmektedir. Bu kapsamda Huawei’nin sunduğu garanti koşulları da merak edilmektedir.

Eğer Huawei marka bir telefon, tablet ya da bilgisayar aldıysanız garanti ile ilgili tüm merak ettiklerinizi bu içerikte bulabilirsiniz. Huawei garanti sorgulamaya ek olarak servis merkezleri ve garanti uzatma işlemi hakkında da bilgiler verdik. Şimdi garanti sorgulama işleminin nasıl yapıldığına göz atalım.

Huawei Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır?

Eğer Huawei cihazınızın garantisini sorgulamak istiyorsanız yapmanız gereken işlem oldukça basit. Öncelikle Huawei’nin ilgili internet adresine ulaşmanız gerekmekte. Bunun için doğrudan sizinle paylaştığımız Huawei Garanti Sorgulama bağlantısına tıklayabilir ya da Huawei’nin müşteri hizmetleri sitesinden aracı arayabilirsiniz.

Bu sayfaya ulaştıktan sonra Huawei sizden bir seri numarası ve doğrulama kodu isteyecektir. Bu iki değeri ilgili kutucuklara yazarak garanti sorgulayabilirsiniz. Doğrulama kodu yalnızca robot olmadığınızı kanıtlamak için istenmektedir ve garanti sorgulama sitesinde yer almaktadır.

Ancak seri numarasının telefondaki karşılığı sıkça duyduğumuz IMEI olarak ifade edilmektedir. Fakat farklı cihazlarda MEID ya da MAC numarası olarak da karşımıza çıkmaktadır. Her bir ürünün seri numarasını nasıl bulacağınızı da sizin için anlattık:

Telefon ve Tablet Seri Numarası Bulma

Eğer telefonunuzun veya tabletinizin kutusu halihazırda erişilebilir bir yerdeyse doğrudan seri numarasını öğrenebilirsiniz. Etiket üzerinde seri numarası/SN/IMEI ibaresi bulunan sayı dizisi cihazınızın seri numarasını göstermektedir.

Eğer cihazınızın kutusu bulunmuyorsa ve cihazınızı açabiliyorsanız *#06# numarasını tuşlayın ve arayın. Daha sonrasında IMEI numaranızı bulabilirsiniz. Son seçenek olarak ise telefonunuzun ya da tabletinizin ayarlar bölümünden “Telefon hakkında” ya da “Tablet hakkında” sekmesine ulaşın. Bu bölümde yer alan seri numarasını da kullanabilirsiniz.

Huawei Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır

Bilgisayar Seri Numarası Bulma

Huawei marka bir bilgisayar satın aldıysanız seri numarasını bulmak için birkaç farklı seçeneğinizin olduğunu söylemek mümkün. Bunlardan ilki bilgisayarınızın kutusunda ya da kasasında yer alan etiket oluyor. Cihazın altında yer alan bu etiket sayesinde S/N numaranızı bulabilirsiniz.

Bir başka yöntem ise bilgisayarınızdaki komut istemini kullanmaktır. Bunun için Windows tuşu + R kombinasyonunu kullanın ve karşınıza çıkan kutucuğa cmd yazın. Daha sonrasında açılan uygulamaya wmic bios get serialnumber ifadesini yazarak seri numaranıza erişebilirsiniz.

Bunun haricinde Huawei bilgisayarınızda yer alan PC Manager programını açarak My Services bölümünden seri numaranızı öğrenebilirsiniz. Son olarak ise bilgisayarınızın açılışı sırasında F2 tuşuna basarak BIOS ekranına ulaşabilir ve Serial Number yazılı kısımdan seri numaranızı öğrenebilirsiniz.

Akıllı Bileklik ve Saat Seri Numarası Bulma

Huawei marka akıllı bileklik ve saatlerde de seri numarası bulmak için birkaç farklı yöntem olduğunu belirtmekte fayda var. Eğer Huawei Band, Huawei Watch ya da Huawei Watch GT modellerinden birini kullanıyorsanız öncelikle cihazın kutusuna göz atın. Cihazın kutusunda ya da paketinde S/N numarasını görebilirsiniz.

İkinci yöntem olarak ise cihazınızın ayarlar bölümünden cihaz hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Bunun için akıllı saatinizde Ayarlar menüsüne ulaşın. Eğer bulunuyorsa Sistem seçeneği, yoksa da doğrudan Hakkında bölümü ile devam edin. Saatin ekranını yukarı doğru kaydırarak S/N numarasına ulaşabilirsiniz.

Akıllı bilekliğinizde ise yapmanız gereken işlem ekranın en altındaki Daha Fazla menüsüne ulaşmaktır. Daha sonrasında Hakkında seçeneği ile devam edin. Son olarak ekranı yukarı doğru kaydırın ve akıllı bilekliğinizin seri numarasına ulaşın.

Üçüncü yöntem olarak ise telefonunuzdan yararlanabilirsiniz. Bu yöntemi yalnızca saat ya da bilekliği telefonunuz ile eşleştirdiyseniz kullanabileceğinizi unutmayın. Telefonunuzdaki Destek uygulamasına girin ve Cihazlarım ile devam edin. Buradan kaydedilmiş olan tüm cihazlarınızın seri numarasını görebilirsiniz.

Yönlendiriciler ve Akıllı Ev Cihazları Seri Numarası Bulma

Eğer Huawei marka bir yönlendirici ya da akıllı ev cihazı kullanıyorsanız da yapmanız gerekenler oldukça basit. Her zamanki gibi ilk olarak cihazınızın kutusunu kontrol edebilirsiniz. Eğer kutuya ulaşamıyorsanız cihazın altında yer alan etiketten seri numarasına ulaşabilirsiniz.

Buna ek olarak yönlendiriciler için de bir adım bulunduğunu belirtelim. Bir bilgisayar ya da telefon ile yönlendiricinizin Wi-Fi ağına bağlanın. Daha sonrasında arama çubuğuna 192.168.8.1 adresini girin. Gerekli şifreleri doldurduktan sonra cihazın seri numarasına ulaşabilirsiniz.

Huawei Garanti kapsamı

Kulaklık Seri Numarası Bulma

Her cihazda olduğu gibi Huawei aksesuarlarının ver kulaklıklarının da bir seri numarası bulunmaktadır. Bu cihazların seri numarasını bulmak için de farklı yöntemlerden yararlanabilirsiniz. Cihazın kutusu erişilebilir bir yerdeyse ilk olarak onu kontrol etmeyi unutmayın.

Eğer kablosuz bir cihaz kullanıyorsanız Bluetooth ile bağladığınız cihazda kulaklığın seri numarasını bulabilirsiniz. Bağlı olduğunuz cihazın hemen yanındaki ikona tıklayarak seri numarasını öğrenebilirsiniz. Bunun için diğer ayarlar bölümünden hakkında sekmesine ulaşabilirsiniz. Bu bölümden seri numarasını görüntülemeniz mümkündür.

Bunun haricinde her cihazın farklı noktalarından seri numarasını bulabilirsiniz. Örneğin kablosuz kulakların şarj kutusunun altında, içinde ya da menteşesinin üstünde seri numarası yer alabilir. Ayrıca şarj kutusu bulunmayan kulaklıkların da üzerinde seri numarası yer alabilmektedir.

Huawei Garanti Takibi Nasıl Yapılır?

Garanti sorgulama işleminin ardından en çok merak edilen unsurlardan birisi ise garanti takibinin nasıl yapıldığıdır. Bunun için yapmanız gerekenler ise oldukça basit. Tabii ki öncelikle cihazınızı garantiye yani bir teknik servise yollamanız gerekmekte.

Ürünü servise gönderdikten sonra yapmanız gereken ise Huawei’nin sizin için sunduğu garanti takibi internet adresini ziyaret edebilirsiniz. Teknik servis onarım durumu sorgulama adresinde yapmanız gereken ise cihazınızın seri numarasını ve sitede yer alan onay kodunu girmek oluyor. Daha sonrasında ürününüzün servis durumunu görüntülemeniz mümkün.

Eğer bu aşamada zorlandıysanız ya da ürününüzün seri numarasını bilmiyorsanız bir önceki alt başlığa göz atabilirsiniz. Ayrıca Huawei’nin müşteri hizmetlerine de online ya da telefon yoluyla ulaşarak servis onarım durumunu sorgulayabilirsiniz.

Huawei Garanti takibi

Huawei Garanti Kapsamı Nedir?

Huawei markası farklı ürünleri için farklı garanti kapsamları sunmaktadır. Bu konuda her bir ürünün ve parçanın garanti standartları değişmektedir. Biz de sizlere yardımcı olması adına her bir Huawei ürününün garanti kapsamına göz attık.

Tabii ki bunun haricinde her ürün için ortak olan garanti kapsamı bilgileri de mevcuttur. Bunlara da kısaca değinmek gerekir. Eğer cihazınız Huawei yetkili servisleri haricinde bir yerde onarım ya da montaj gördüyse ve zarar gördüyse garanti kapsamı dışında kalmaktadır. Bunun haricinde Türkiye dışından satın alınan ürünler de garanti kapsamı dışında kalmaktadır.

Eğer Huawei tarafından üretilmeyen ya da tavsiye edilmeyen bir parçayı cihazınızda kullandıysanız ve bu parça zarara yol açtıysa ürününüz garanti kapsamı dışında kalmaktadır. Ayrıca cihazın orijinal sistemini değiştirecek nitelikteki uygulamalar ya da yazılımlar cihazı garanti kapsamı dışında bırakmaktadır.

Bunlara ek olarak değinilen önemli bir konu ise sıvı temasıdır. Her ne kadar bazı cihazlar sıvıya karşı dayanıklı olsa da limitli bir direnci olduğu unutulmamalıdır. Bu kapsamda basınçlı su kaynakları, nemli ve ısı farkının yoğun olduğu yerler, yoğun toz, kum vb. bulunan bölgeler cihazın zarar görmesini sağlayabilir.

Ayrıca sabunlu su, kimyasal, kremler gibi sıvılarda da ürün zarar görebilir. Buna ek olarak güneş ışığı altında bırakmak, düşürmek ya da benzeri durumlar cihazın su geçirmezlik özelliğini azaltabilmektedir. Tüm bu ve benzeri işlemler sonucunda cihazın sıvı teması ile zarar görmesi ürünün garanti kapsamı dışında kalmasına neden olmaktadır.

Huawei ürünleri, orijinal şarj adaptörü, kablosu ya da dengesiz elektrik akımında şarj konusunda da garanti kapsamı dışında kalabilir. Bu kapsamda powerbank cihazından kaynaklı bir batarya problemi de garanti kapsamı dışında kalmaktadır. Ayrıca doğal afetler, yangın ve terör olayları sonucunda da ürün garanti kapsamı dışına kalmaktadır. Kullanıcı kaynaklı sorunlar ve hasarlar da garanti kapsamı dışında kalmaktadır. Eğer bu konuda aklınıza bir soru takıldıysa Huawei müşteri hizmetleri ile görüşmenizi tavsiye ediyoruz.

Telefon ve Tablet

Eğer Huawei marka bir telefon veya tablet aldıysanız ana cihazın iki yıl boyunca garanti kapsamı olduğunu belirtelim. Ürünün pili çıkarılabilir ise altı ay boyunca garanti kapsamı altındadır. Ancak sabit pillerde bu süre iki yıla çıkmaktadır. Buna ek olarak ürünle gelen aksesuarlar da garanti kapsamı altında olabilir.

Huawei cihazınızın yanında bir powerbank aksesuarı geldiyse 12 ay boyunca garanti kapsamı altındadır. Kablolu kulaklıklara ise dört ay boyunca garanti desteği sunulmaktadır. Şarj adaptörleri, kablolar ve hafıza kartında ise bir yıl boyunca garanti altındadır. Koruyucu kılıfın garanti süresi ise 15 gündür. SIM kartı tepsisi, çıkartma iğnesi ve koruyucu ekran filmi ise garanti kapsamı dışındadır.

Huawei servis merkezleri

Laptop

Huawei marka bir bilgisayar aldıysanız ana cihazınızın ve bütün ana bileşenlerinin iki yıl boyunca garanti süresi bulunduğunu bilmelisiniz. Bu bileşenler arasında anakart, işlemci, bellek, pil, ekran, disk, klavye ve güç adaptörü yer almaktadır.

Aksesuarlarda ise süre genellikle 12 ay olarak ifade edilmektedir. Fare, kulaklık, kablo, MateDock ve şarj kablosu bir yıl boyunca garanti kapsamı altındadır. Taşıma çantası için sunulan garanti desteği ise 15 gün olarak ifade edilmektedir.

Diğer Cihazlar

Bunların haricinde diğer cihazlarda benzer garanti kapsamları görmek mümkündür. Huawei marka monitörlerde ana cihazın yani monitörün garantisi iki yıl olarak belirtilmektedir. Aynı şekilde güç adaptörü de iki yıl boyunca garanti kapsamı altındadır. Fakat bir kablo geldiyse bir yıllık garanti kapsamı sunduğunu unutmayın.

Giyilebilir ürünlerde ana cihaz iki yıl boyunca garanti kapsamı altındadır. Ayrıca şarj yuvası ve şarj kablosu için de iki yıllık garanti desteği sunulmaktadır. Kayış için ise 15 günlük bir destek sağlanmaktadır. Kulaklıklarda ise iki yıllık ana cihaz desteğine ek olarak bir yıllık şarj adaptörü ve kablo desteği verilmektedir.

Son olarak akıllı ev ürünlerinde Huawei markası iki yıllık ana cihaz desteği sunmaktadır. Bunun yanı sıra şarj adaptörü ve kablo için bir yıllık destek sunmaktadır. Tüm bu garanti sürelerinin kutunun içinden çıkan cihazlar ve aksesuarlar için olduğunu bir kez daha hatırlatalım.

Garanti Uzatmak

Huawei Garanti Sorgulama: Servis Merkezleri

Huawei cihazınızı garantiye göndermek istiyorsanız size en yakın servis merkezini de bulmanız gerekmektedir. Marka size bu konuda da yardımcı olacak bir araca sahip. Huawei’nin internet sitesinde yer alan servis merkezi bulma aracı ile size en yakın yetkili servise ulaşabilirsiniz.

Eğer şehrinize yakın bir yerde Huawei servis merkezi bulunmuyorsa ürünü kargo ile de göndermeniz mümkündür. Bunun için Huawei’nin sunmuş olduğu ücretsiz gönderim kodunu kullanabilirsiniz. Konuyla ilgili detaylı bilgi için Huawei’nin internet sitesinden ilgili bölümü inceleyebilirsiniz.

Huawei Garanti Uzatmak Mümkün mü?

Şirket birçok ürünü için ekstra garanti satın alma seçeneği sunmaktadır. Huawei Care isimli bu program dahilinde uzatılmış garanti hizmetinden yararlanmak mümkündür. Bu plan dahilinde garanti sürenizi en az bir yıl daha uzatabilirsiniz. Üstelik bunu yeni satın alacağınız ya da aldığınız ürünler için uygulayabilirsiniz.

Ayrıca Huawei Care programı dahilinde bazı kampanyalara katılım için uygun olduğunuzu bilmenizde fayda var. Örneğin halihazırda aktif olarak daha uygun fiyatla pil değiştirebilirsiniz. Ayrıca kablosuz kulaklıklarda yaşanan bir kayıp ya da hasarda da daha uygun fiyatla ürünün onarımını veya teminini sağlayabilirsiniz.

Huawei Garanti Sorgulama: Sıkça Sorulan Sorular

Huawei garanti süresi kaç yıl?

Teknolojik cihazların garanti süreleri, kategorilere göre değişiklik göstermektedir. Ancak Huawei Türkiye, genel olarak kullanıcılarına sunduğu cihazlara 2 yıl garanti süresi sağlamaktadır. Fakat bu sürenin kategoriden kategoriye değişiklik gösterebileceğini unutmamanız gerekiyor.

Huawei garanti sorgulama nasıl yapılır?

Huawei, kullanıcılarına oldukça kolay bir şekilde garanti sorgulama hizmeti sağlıyor. Şirket tarafından geliştirilen sorgulama sayfasından cihazınızın seri numarasını kullanarak Huawei cihazınızın garanti sorgulamasını kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Huawei garanti hizmetinden nasıl faydalanılır?

Huawei cihazınız için garanti hizmetinden faydalanmak istiyorsanız ilk olarak şirketin yetkili servisi ile iletişime geçmeniz gerekiyor. Cihazınız için servis talep formunu doldurduktan sonra servisin sizlerle paylaşacağı bilgiler üzerinden garanti hizmetinden kolayca faydalanabilirsiniz.

Huawei Garanti Sorgulama: Genel Değerlendirme

Bu içeriğimizde Huawei garanti sorgulama işlemi hakkında tüm soru işaretlerini cevaplamaya çalıştık. İçeriğimizde garanti kapsamı, yetkili servisler ve garanti takibi gibi aşamalara da yer verdik. Bu sayede sizler de hazırlamış olduğumuz rehberimize göz atarak Huawei garanti sorgulama işlemi ile ilgili merak ettiğiniz sorulara cevap bulabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.