Oppo Garanti Sorgulama – 2023

Oppo garanti sorgulama nasıl yapılır? Eğer Oppo tarafından bir telefon ya da aksesuar kullanıyorsanız bu sorunun yanıtını arıyor olabilirsiniz. Biz de bu nedenle sizler için Oppo garanti sorgulama işlemi nasıl yapılır konusunu detaylıca ele almaya karar verdik.

Teknolojik cihazlar alırken en öneli unsurlardan birisi şüphesiz ürünün özellikleri oluyor. Ancak cihaz kadar önemli bir başka unsur markanın sunduğu garantiler ve teknik destek olarak ifade edilebilir. Bu konuda Oppo tarafından üretilen bir telefona sahip kullanıcılar da garanti kapsamını merak etmekte. Ayrıca Oppo markasına ait bir cihaz alacak kişiler de garanti kapsamını merak edebiliyor.

Tam da bu nedenlerle Oppo garanti sorgulama nasıl yapılır sorusunu sizler için detaylıca yanıtlamak istedik. İçeriğimizde garanti sorgulama nasıl yapılır sorusuna ek olarak garanti takibi hakkında da birkaç bilgi aktardık. Ayrıca garanti kapsamları ve süreleri hakkında da bilgiler vermeye gayret ettik. Şimdi lafı uzatmadan Oppo garanti sorgulama işlemine göz atalım.

Oppo Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır?

Doğrudan Oppo’nun resmi internet sitesi üzerinde ürünün garanti durumunu sorgulamanız mümkündür. Aynı zamanda bu site üzerinden ürünün orijinalliğini de sorgulayabilirsiniz. Özellikle ikinci el bir Oppo cihaz alacaksanız orijinalliğini test etmek ve garanti durumunu görmek için bu araçtan yararlanabilirsiniz.

Oppo’nun “Orijinallik ve Garanti Durum Kontrolü” olarak sunduğu bu aracı dilerseniz size sunduğumuz bağlantıdan dilerseniz de Oppo’nun destek sitesinden görüntüleyebilirsiniz. Sayfada sizden istenecek olan tek bilgi ise IMEI ya da SN yani seri numarasıdır. Peki Oppo cihazlarda IMEI ya da seri numarası nasıl bulunur?

Bu aracı kullanabileceğiniz Oppo cihazları telefon, saat, bileklik ve kulaklıkla sınırlıdır. Ayrıca 2020’den önce satın alınan ürünler için tam olarak doğru bir sonuç veremeyeceği ifade edilmektedir. En kesin sonuç için Oppo servis merkezleri ya da Oppo destek kanallarına başvurabilirsiniz. Eğer cihazınızın seri numarasını bilmiyorsanız da aşağıda anlattığımız yöntemlerden yararlanabilirsiniz.

Oppo Garanti Sorgulama telefon

Telefon

Oppo’nun en çok satılan cihaz türlerinden birisi akıllı telefonlar oluyor. Bu cihazlarda IMEI ya da seri numarası bulmak ise oldukça basit. İki farklı yöntem ile Oppo telefonunuzdan IMEI numaranızı öğrenebilirsiniz. Öncelikle arama yöntemine göz atalım.

Arama ekranından “*#06#” kısa kodunu arayarak IMEI numaranızı öğrenebilirsiniz. Ancak bazı cihazlarda bu kodun çalışmayabileceği ifade edilmektedir. Böyle bir durumda ise “*#66#” kodu ile işlemi tamamlamanız mümkün hale gelmektedir.

Buna ek olarak cihazın IMEI numarasını görmek için telefonunuzun ayarlar bölümüne de ulaşabilirsiniz. Ayarlar menüsünün en altında yer alan Telefon Hakkında seçeneklerine dokunun. Daha sonrasında Durum menüsüne ulaşın. Son olarak karşınıza cihazınızın IMEI numarası çıkacaktır. Ayrıca aynı sekmeden telefonun seri numarasını da öğrenebilirsiniz.

Akıllı Saat

IMEI ya da seri numarasını öğrenebileceğiniz farklı bir cihaz türü ise akıllı saatler oluyor. Tabii ki bu cihazlarda da seri numarasını öğrenmenin birden fazla yolu bulunuyor. Eğer Oppo Watch model bir akıllı saate sahipseniz ürünün seri numarasını cihaz olmadan bile öğrenebilirsiniz.

İlk olarak Oppo Watch cihazınızın kutusuna göz atabilirsiniz. Genellikle akıllı saat kutusunun alt kısmında S/N numarası yer almaktadır. Bu numarayı kullanarak garanti sorgulama işlemini tamamlayabilirsiniz. Ayrıca aynı kod garanti belgesinde de yer almaktadır.

Son olarak cihazın ayarlar menüsünden de seri numarasını kontrol edebilirsiniz. Bunun için öncelikle Ayarlar, daha sonrasında Sistem ayarlarına girmeniz gerekmekte. Hemen ardından Hakkında menüsüne ulaşmalısınız. Bu menüde ise Seri Numarası seçeneğini görebilirsiniz.

Bileklik

Seri numarasını öğrenmek isteyeceğiniz bir başka cihaz ise akıllı bileklikler oluyor. Oppo Band isimli bu bileklik de garanti kapsamında destek sağlanan ürünler arasında yer alıyor. Bu nedenle cihazı garantiye göndermek için sorgulama yapabileceğiniz bir numaraya ihtiyacınız olabilir.

Oppo Band cihazınızın seri numarasını öğrenmek için aynı akıllı saatte olduğu gibi ürünün kutusunu inceleyerek başlayabilirsiniz. Kutunun altında ya da arka kısmında S/N numarası ile karşılaşmanız mümkündür. Ancak ürünün kutusu yakınınızda değilse diğer yöntemlere de göz atabilirsiniz.

İkinci yöntem ise cihazın şarj aletine bakmaktır. Şarj aletinin hemen üst kısmında ürünün S/N kodunu görebilirsiniz. Eğer şarj aleti de elinizde mevcut değilse cihazın içinden seri numarasını öğrenebilirsiniz. Bunun için Ayarlar ve Band Hakkında seçeneklerini takip etmeniz gerekmekte. Daha sonrasında seri numarası karşınıza çıkacaktır.

oppo watch

Kulaklık

Garanti sorgulama işlemini yapmak isteyeceğiniz son cihaz türü ise kulaklıklar yani IoT ürünleri oluyor. Oppo’nun Enco serisi kulaklıkları da garanti kapsamında yer alan cihazlar arasında bulunuyor. Bu nedenle bu ürünlerin de seri numarasını öğrenmek büyük önem taşıyor.

Her cihazda olduğu gibi ilk olarak ürünün kutusundan faydalanabilirsiniz. Cihazı satın aldığınız ve ürünü içinden çıkardığınız kutunun altında ya da arkasında seri numarasını görebilirsiniz. S/N şeklinde ifade edilen bu kod genellikle barkodun yakınlarında konumlanmaktadır.

Buna ek olarak kulaklığınızın şarj kutusunda da seri numarasını bulmanız mümkündür. Bunun için iki farklı yere göz atabilirsiniz. İlk olarak kulaklık kutusunun alt kısmına bir göz atmanızı tavsiye ediyoruz. İkinci olarak ise kutuyu açtığınızda size doğru bakan kapağın üst kısmına bakabilirsiniz.

Oppo Garanti Kapsamı Nedir?

Oppo markası kullanıcılarına her ürünü için iki yıllık garanti süresi sunmaktadır. Ana cihaz ve yanında gelen aksesuarlar için bu süre 24 ay olarak tanımlanmıştır. Aksesuarlara örnek olarak dahili pil, kulaklık, USB kablo ve şarj cihazı gibi araçlar gösterilebilmektedir. Eğer bu aksesuarları ayrı satın aldıysanız onlar için de 24 aylık garanti süresine sahip olduğunuzu bilmeniz gerekmekte.

Şirket garanti kapsamını kullanım kılavuzuna uygun kullanım ile tanımlamaktadır. Ayrıca doğrudan Oppo Türkiye tarafından ithalatı yapılan ürünler için garanti desteği sunmaktadır. Eğer malzeme ya da işçilikten kaynaklı bir problem varsa Oppo doğrudan sorunun düzeltileceğini belirtmektedir.

Bunun için ise yetkili servise ya da Oppo’ya başvurmalısınız. Ayrıca bu onarım sonrasında kalan garanti süresi boyunca garanti devam etmektedir. Eğer üç aydan daha az bir süre kaldıysa da bu süre onarım tarihinden itibaren üç ay olacak şekilde sunulmaktadır. Ancak garanti hizmetinden yararlanmak için fatura ya da garanti belgesi gerekliliği mevcuttur.

Oppo’nun garanti hizmetini sağlamadığı bazı durumlar da söz konusudur. Eğer cihazda normal bir şekilde eskime ya da aşınma söz konusu ise garanti kapsamı dahilinde onarım mümkün değildir. Ayrıca yanlış, hor kullanım ve kaza nedeniyle cihazın zarar görmesi de garanti kapsamına girmez. Bunların arasında bükülme, sıkışma, düşme, sıvı ile temas ya da sıcaklık aralığının dışında kullanım gibi durumlar yer almaktadır.

Buna ek olarak Oppo yetkili servisi dışında yapılan müdahaleler de garanti kapsamı dışındadır. Yani cihaz Oppo dışında bir yerde onarım, parça ya da yazılım değişimi gördüyse Oppo garanti desteği sunmamaktadır. Ayrıca ürünün seri numarası ya da IMEI numarası okunamaz haldeyse ve garanti belgesi yoksa da garanti desteği sunulmamaktadır.

Tüm bunlara ek olarak Oppo’nun garanti desteği sunmadığı bazı aksesuarlar da bulunmaktadır. Cihazın kutusu, garanti kartı ve kullanım kılavuzu gibi aksesuarlar garanti kapsamında sayılmamaktadır. Tüm bu bilgiler ışığında Oppo’nun garanti desteğinde olup olmadığınızı anlayabilirsiniz.

oppo garanti kapsamı

Oppo Garanti Sorgulama: Servis Merkezleri

Oppo, farklı yöntemler ile onarım ve yetkili servis desteği sunmaktadır. Bunların arasında tabii ki doğrudan elden teslim seçeneği de yer almaktadır. Ancak dileyen kullanıcılar için kargo ile gönderim seçeneği de aktif bir şekilde mevcuttur. Özellikle yakınında Oppo yetkili servisi olmayan kişiler için bunun son derece iyi bir alternatif olduğunu belirtelim.

Eğer size en yakın Oppo yetkili servisinin konumunu merak ediyorsanız Oppo’nun sunduğu araca göz atabilirsiniz. Türkiye’nin dört bir yanında yer alan Oppo yetkili servislerini bu sayede keşfetmeniz mümkündür. Bu işletmelerin adreslerine ek olarak telefon numaraları ve çalışma saatlerine de ulaşabilirsiniz.

Ancak eğer kargo ile gönderiyorsanız Oppo’nun hazırladığı kurallara dikkat etmeniz gerekmektedir. Mümkün olduğunca sağlam bir şekilde cihazı paketlemeyi ihmal etmeyin. Çünkü Oppo kargo sırasında hasar gören ürünlerden sorumlu olmadığını açıkça beyan etmektedir.

Buna ek olarak cihazınızla birlikte iletişim bilgileriniz ve açık adresinizin de yer aldığı bir formu yetkili servise göndermelisiniz. Ayrıca ürünün yaşadığı arızayı da Oppo’ya iletmeniz gerekmektedir. Buna ek olarak ürünün faturasının okunabilir bir kopyasını da Oppo’ya göndermeniz gerek. Telefon gönderiyorsanız şarj aleti ve kablosunu da servise yollamalısınız.

Onarım sırasında ya da sonrasında veri kaybı yaşamanız muhtemeldir. Bu nedenle cihazı servise göndermeden önce yedeklemenizi tavsiye ediyoruz. Ancak verilerin silinmesini istiyorsanız bu işlemi atlayabilirsiniz. Fotoğraf, video ve dosyalarınızı korumak için ise yedeklemenizi öneriyoruz.

Oppo Garanti Takibi Nasıl Yapılır?

Eğer cihazınızı Oppo’ya gönderdiyseniz ürünün onarım durumunu internet üzerinden takip edebilirsiniz. Bunun için Oppo’nun sunduğu onarım takip aracını kullanmanız yeterlidir. Onarım durumunu sorgulayabileceğiniz bu araca IMEI numarası ve gerekirse servisten aldığınız onarım takip numarasını girmelisiniz. Bu aracın son 185 gündeki verileri depoladığını da unutmayın.

Ancak konuyla ilgili daha detaylı bilgi almak istiyorsanız ya da araç ile istediğiniz sonuca ulaşamadıysanız Oppo destek hatlarına başvurmanızı öneriyoruz. Bunun için e-mail, telefon ya da canlı sohbet yöntemlerinden yararlanabilirsiniz.

Oppo Garanti Takibi

Oppo Garanti Uzatmak Mümkün mü?

Oppo markası cihazlarında garanti süresi uzatma desteği sunmuyor gibi gözüküyor. Bu nedenle 24 aylık sürenin sonunda cihazlar garanti kapsamından çıkmaktadır. Bu süreden sonra ise ürünlerin onarımları için yetkili servise ücret ödemeniz gerekmektedir.

Şirket akıllı telefon modellerinin parçaları için oldukça çeşitli fiyatlar sunmaktadır. Ayrıca tahmin edebileceğiniz üzere bu fiyatlar üründen ürüne farklılık göstermektedir. Şirketin sunduğu tavsiye edilen ürün fiyatlarına göz atmak için sitede yer alan aracı kullanabilirsiniz.

Ayrıca şirketin uluslararası sunduğu bir garanti desteği paketi bulunmaktadır. Uluslararası Garanti Servisi adını verdiği bu destek ile cihazların resmi olarak satıldığı ülkelerde garanti hizmetlerinden yararlanmak mümkün. Ancak bu desteğin yalnızca belli cihazlarda geçerli olmaktadır. Bu noktada Oppo Find X, Find X2, Find X3, Find X5, Find X Automobili Lamborghini Edition ve Reno 10x Zoom modelleri bu garanti kapsamındadır.

Oppo Garanti Sorgulama: Sıkça Sorulan Sorular

OPPO telefonun garantisinin ne kadar kaldığı nasıl öğrenilir?

Teknoloji üreticisi Oppo, kullanıcılarına cihazlarının garanti sürelerini sorgulayabilme imkanı sağlıyor. Oppo
bu hizmeti geliştirdiği web sitesi üzerinden veriyor. Böylece sizler de Oppo cihazınızın garanti süresinin ne kadar kaldığını Oppo tarafından geliştirilen web sitesi üzerinden öğrenebilirsiniz.

OPPO cihazlar kaç yıl garantili?

Neredeyse tüm teknoloji üreticileri gibi Oppo da temel olarak kullanıcılarına 2 yıl garanti süresi sunuyor. Bu noktada şirketin sağlamış olduğu garanti süresi, hizmet verilen cihaz kategorisine göre değişiklik gösterebilmektedir.

OPPO garanti hizmetinden nasıl faydalanılır?

Oppo garanti hizmetinden faydalanabilmek için ilk olarak şirketin servis hizmetinden faydalanmanız gerekiyor. Şirketin servis talep formunu doldurduktan sonra cihazınızı servise göndermelisiniz. Cihazınızın garanti hizmeti kapsamında onarılıp onarılmayacağına Oppo servisi karar vermektedir.

Oppo Garanti Sorgulama: Genel Değerlendirme

Bu içeriğimizde sizler için Oppo garanti sorgulama işlemini detaylı bir şekilde ele aldık. Oppo garanti sorgulama işlemine ek olarak garanti süreciyle ilgili aklınıza takılacağını düşündüğümüz sorulara yanıt vermeye gayret ettik. İçeriğimizi okuduktan sonra aklınızda bir soru kalmadığını umuyoruz. Oppo garanti sorgulama içeriğimiz burada sona eriyor.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.