En İyi VR Oyunları – Sanal Gerçeklik Oyunları

Son günlerde konsol ve bilgisayar oyunlarında farklı bir oyun deneyimi arıyorsanız VR gözlükleri ile yeni bir deneyim edinebilirsiniz. Her ne kadar şu anda oyuncular arasında pek popüler olmasa da gelecekteki oyun sektörüne yön verecek bir gelişme diyebiliriz. Son günlerde büyük firmaların da katkısıyla çıkan yeni oyunlar da bu sektörün geliştiğini gösterir nitelikte. Peki, en iyi VR oyunları hangileri? İşte sizler için topladığımız oyunlar.

Half-Life: Alyx

Oyuncuların ısrarla beklediği Half-Life 3 henüz kendisini göstermemişken Valve devrim yaratacak bir VR oyunu ile karşımıza çıktı. Aldığı yüksek puanlarla oyunculara belki de en iyi VR deneyimi sunan oyun, acımasız bir uzaylı istilasına karşı çıkmaya çalıştığımız bir hikâye ile geldi. Half-Life serisini özlediyseniz bakmanızda fayda var.

Real VR Fishing

Çıkışının üstünden çok geçmeyen oyun, balık tutma meraklıları için en yüksek seviyede gerçekçiliği yakaladı diyebiliriz. Balık çeşitliğinin yanı sıra balık tutma mekaniklerini de çok iyi bir şekilde yansıtan oyun VR oyunlarında favori olma yolunda ilerliyor gibi.

Star Wars: Battlefront VR

Hem filmleriyle hem de oyunlarıyla aklımıza kazınan Star Wars farklı bir deneyim olan VR ile de çıkışını yaptı. VR deneyimini bir de Star Wars ile denemek istiyorsanız bir şans verilebilir. Oyunun oynanış videosu ise şöyle;

Beat Saber

Beat Saber neon görselliğiyle ve çeşitli müzikleriyle oldukça renkli bir oyun. Oyunda elinizdeki kılıçlarla size doğru gelen nesneleri uygun bir şekilde yönlendirmeniz ve bu şekilde müziği devam ettirmeniz bekleniyor. Oyunun oldukça gelişmiş refleksler gerektirdiğini de ekleyelim.

En İyi VR Oyunları

No Man’s Sky

Oyun çıkmadan önce ilginç oynanışı ve dünyasıyla oldukça ses getirmişti. Ancak çıkışının ardından beklentiyi karşılayamadı. 2019 yılında çıkışını yapan VR versiyonu ise daha iyi bir başarı gösterdi ve birçok oyuncu tarafından beğenildi. No Man’s Sky’ın bir de VR versiyonunu denemenizi tavsiye ediyoruz.

En İyi VR Oyunları

Void Racer: Extreme

Bir bilim kurgu VR oyunu olan Void Racer müthiş adrenaliyle diğer VR oyunlarına göre farklı bir tarzda. Neredeyse durmak bilmeyen oyun, heyecanı en yüksek seviyede tutuyor. Bilim kurgu ile içli dışlı bir VR oyunu arıyorsanız Void Racer: Extreme tam size göre.

Void Racer

VR Shoot Around

Basketbol deneyimini bir de VR ile yaşamak istiyorsanız VR Shoot Around oldukça iyi bir seçenek. Oyun size bitmeyen bir antrenman sunuyor. Oyunun rakiplerine göre oldukça ucuz olması da oyunu denemek için bir şans veriyor.

En İyi VR Oyunları

Dreams

Sony henüz PS5‘e özel pek fazla oyun çıkarmadı ancak VR için sunulan oldukça fazla oyun bulunuyor. Bu oyunlardan biri olan Dreams oldukça farklı bir yapıda. Oyun içinde oyun denilen tanımı karşılar nitelikte. Daha detaylı anlatmak gerekirse oyun bize oyun yapma imkânı veriyor. Yaratıcılığınıza öne çıkaracak bir oyun diyebiliriz.

Dreams

Skyrim VR

Oyuncular tarafından yıllarca oynanan ve hala oynanmaya devam eden Skyrim, büyüleyici atmosferini bu kez de VR desteğiyle oyunculara sunuyor. Oyunda karşınıza çıkan karakterlerin gerçekçiliğini daha fazla hissediyorsunuz. Skyrim’in VR versiyonu da oldukça keyif verici.

Skyrim VR

Superhot VR

Ses getiren bir FPS oyunu olan Superhot çok beğenilmesinin ardından VR sürümüyle de oyunculara sunuluyor. Oyunun kendisine has olan atmosferi Matrix filmlerini hatırlatan nitelikte. Ek olarak, oyun başka platformlarda da mevcut.

Superhot

En İyi VR Oyunları Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Henüz çok yaygın olmayan VR ve sanal gerçeklilik oyunları günümüz oyun dünyasına yavaş yavaş entegre olmaya başlıyor. Peki, siz hiç VR destekli bir cihaz kullandınız mı? Seçtiğimiz oyunlardan en çok beğendiğiniz hangisi oldu? Hangi oyun ile VR deneyimine atılacaksınız?

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye ve oyunlara büyük ilgisi olan Ankara Üniversitesinde bir Amerikan Edebiyatı öğrencisi.