En İyi Regl Takip Uygulaması Önerileri – 2024

Teknolojinin günden güne gelişimi ve hayatın her alanına dahil olması artık insanlar için vazgeçilmez bir unsur. Öte yandan günlük hayatımızın bir parçası haline gelen teknoloji, çeşitli mobil uygulama hizmetlerine dönüşmüş durumda. Bu mobil uygulamalar arasında kadınlara bir kişisel asistan olarak sunulan sağlık uygulamaları da yer alıyor. En çok kullanılan uygulamalar arasında ise regl takip uygulamaları geliyor. Peki en iyi regl takip uygulaması hangisi?

Regl takip uygulamaları, kadınların regl dönemlerini takip etmelerini sağlamaktadır. Böylece periyodik dönem düzenlerini kontrol etmelerine yardımcı olmaktadır. Kadınların regl dönemlerini takibe almaları birçok sebepten ötürü fayda sağlayabiliyor. Aynı zamanda periyodik dönem içerisinde ruh hali değişimleri ve çeşitli sağlık sorunları gibi semptomları gözlemlemek için avantaj sağlıyor.

Regl takvimi aracılığı ile regl günü hesaplamalarını ve takibini gerçekleştirebiliyorsunuz. Hatta düzenli takip ile periyodik semptomlarınızı ayırt edebilirsiniz. Herhangi bir değişikliği fark edebilir, yumurtlama döngünüze bakarak hamile kalma olasılığınızı ölçebilirsiniz. Dahası doğurganlık seviyenizin yüksek ya düşük olduğu zamanları inceleyebilirsiniz.

Diğer taraftan regl takip uygulamalarının birçoğunda tavsiye ya da bilgi verici kaynaklar yer alabiliyor. Ayrıca bir kişisel asistan rolüne sahip regl takip uygulamaları aracılığı ile arayüzü kişiselleştirebilir ve bildirimler alabilirsiniz. Peki en iyi regl takip uygulamaları hangileridir? En iyi regl takip uygulamalarına nasıl ulaşılabilir? Çeşitli arayüzlere sahip regl takip uygulamalarını listelediğimiz en iyi regl takip uygulaması önerileri listemizde sizler için çeşitli uygulamalara yer verdik.

En İyi Regl Takip Uygulaması Önerileri

Pepapp

Sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi regl takip uygulaması önerileri listemizin ilk sırasında Pepapp yer alıyor. Pepapp, tasarımı ve eğlenceli arayüzü ile öne çıkan bir regl takvimi uygulamasıdır. “Türkiye’nin ilk dijital kadın asistanı” sloganı ile yola çıkan uygulamanın üç farklı kullanım amacı bulunmaktadır. Bu üç farklı amaçtan birini seçmeniz gerekmektedir. Bunlar; regl takibi, hamile kalmak ve hamilelik takibidir.

Pepapp’de en sık kullanılan seçenek, regl takibidir. Regl takibinizi yaparken beslenmeden bakıma çeşitli konular hakkında tavsiyeler bulabilirsiniz. Hamile kalma amacına yönelik kullanımda ise neler yapmanız ve neler yapmamanız gerektiğine dair bilgiler yer alır. Son olarak hamilelik takibinde ise hamileliğin her evresi ve haftasında bebek ve anne için bilgilendirici tavsiyeler verilmektedir.

En iyi regl takip uygulamaları

En iyi regl takibi uygulamalarından biri olan Pepapp ile regl takibini gerçekleştirirken kendinize özel hatırlatıcılar ekleyebilirsiniz. Bu hatırlatıcılar regl başlangıcı ve regl bitişine yönelik olabilir. Ayrıca uygulama belirli zaman aralıklarında tatlı bildirimler yollamaktadır. Hatta regl döneminde psikolojik ve fiziksel durumla ilgili tavsiyelerde ve hatırlatmalarda bulunmaktadır.

Pepapp En Çok Kullanılan Uygulamaların Başında Geliyor!

En iyi regl takip uygulamaları arasında yer verdiğimiz Pepapp, yumurtlama hesaplama konusunda da yardımcı olmaktadır. Regl döngünüze göre doğurganlık dönemi hesaplanmaktadır. Öte yandan uygulamanın içerisinde dört farklı bölüm yer alıyor. İlk bölüm Pepapp’in anasayfası. Anasayfa da takvim, ovülasyon günü, regle kaç gün kaldığı ya da reglin kaçıncı gününde olduğunu ve çeşitli alanlarda yer alan bilgi kartları mevcut. Bilgi kartlarının bir kısmı ücretsizken bir kısmı ise premium abonelikte yer alıyor.

Uygulamanın içinde yer alan ikinci bölümde ise Takvim’e yer veriliyor. Aynı zamanda genel döngü özeti de yer alıyor. Takvim bölümüne belirtileri ve regl başlangıcı girebiliyorsunuz. Uygulamanın üçüncü bölümünde ise Pepzine alanı yer alıyor. Pepzine’da aşk, yemek, astroloji gibi çeşitli konularda eğlenceli içerikler üretiliyor. Son bölüm ise PepForum’dan oluşuyor. Bir forum özelliğinde yer alan bölümde sorular, anketler ve itiraflar yer alıyor. Ek olarak Pepapp’de aboneler için farklı markalardan kampanyalarda yer almaktadır.

iOS ve Android’de ücretsiz olarak sunulan uygulamanın premium üyeliği de mevcut. Üç farklı abonelik tipi bulunan uygulamada yıllık, 6 aylık ve aylık seçenekleri yer alıyor. Yıllık seçeneği 119,99 ₺ iken 6 aylık seçeneği aylık 11,66 ₺’dir. Aylık seçeneği ise günlük 0,67 ₺ ile 19,99 ₺ denk gelmektedir. En iyi regl takibi uygulamalarına yer verdiğimiz listede ilk sırayı çeken ve en çok kullanılan uygulama ise Pepapp oluyor.

Flo

En iyi regl takip uygulamaları arasında yer alan bir diğer uygulama ise Flo. Kolay kullanımı ve faydalı özellikleri ile öne çıkan Flo, iOS ve Android için ücretsiz bir uygulama olarak yer alıyor. Flo, kramp ve baş ağrısı gibi vücudun verdiği çeşitli semptomları takip ederek en doğru yapay zeka temelli regl ve ovülasyon tahminleri sağlamaktadır.

Flo, bu noktada en doğru adet döngüsü tahminleri için yapay zeka kullanan ilk uygulamadır. Aynı zamanda uzmanlardan oluşan ekibi ile birlikte kanıtlara dayalı, bilimsel ve güvenilir içerikler oluşturulmaktadır. Yapay zeka destekli Flo, kadın sağlığına ilişkin kapsamlı bir uygulama olarak dikkat çekmektedir.

Flo uygulamasının üç çeşit kullanım alanı mevcuttur. Bunlardan ilki kadın sağlık durumunu kontrol etmektir. Böylece sağlık ve doğum kontrolü düzenlemektedir. Öte yandan hamile kalma ve gebeliği takip etmek gibi kullanım amaçları bulunmaktadır. Ayrıca uygulama tıpkı bir kişisel asistan niteliğinde olup size özel hazırlanmaktadır. Ancak uygulama içi kullanım ücretlidir. Ücretli abonelik fiyatları 1 haftalık 18,99₺ iken 1 aylık 39,99 ₺’dir.

Öte yandan en iyi regl takibi uygulamaları arasında yer verdiğimiz Flo uygulamasında iki farklı bölüm yer alıyor. Flo uygulamasının ilk bölümünü Takvim oluşturuyor. Takvimde döngü geçmişinizi görebilir ve regl takibinizi yapabilirsiniz. Arayüzü ve tasarımı sade olan Flo’da yer alan diğer bölüm ise içgörüler’dir. İçgörüler başlıklı bölümde kadın sağlığı ile ilgili çok sayıda makale yer almaktadır. Ancak bu bölüm ücretli abonelikler için kullanılmaktadır.

Clue

Obstetrics & Gynecology Journal tarafından tasarlanan Clue, kadınlar arasında en çok tercih edilen döngü uygulamalarından biridir. En iyi regl takip uygulamaları arasında listelediğimiz Clue, estetik tasarımıyla da dikkat çekmektedir. Uygulamada tek bir grafik üzerinden regl döneminizi, doğurganlık zaman aralığını ve PMS günlerini görebiliyorsunuz.

Aynı zamanda ruh hali, enerji seviyesi gibi çeşitli semptomlarınızı kaydedebiliyorsunuz. Böylece Clue, verileri analiz ediyor ve sizi bilgilendiriyor. Ancak tüm bunların yanında uygulamaya tam erişim için ücretli aylık ve yıllık üyelik seçenekleri bulunuyor. Clue uygulamasını kullanırken iki mod arasından birini seçmeniz gerekmektedir. Bu modlardan biri ‘Adetimi takip et’ ve ‘Hamileliğimi takip et’dir. Bu mod seçiminizi daha sonra değiştirmeniz de mümkündür.

En İyi Regl Takip Uygulaması Önerileri - Clue

Öte yandan en iyi regl takibi uygulamalarından biri olan Clue’nun 7 gün ücretsiz deneme paketi sunduğu Clue Plus aboneliği mevcut. Ücretsiz olan üyelikte adet tahminleri ve belirti takibi yapılıyorken; Clue Plus ile bilim uzmanlarından makalelere, kişisel döngü istatistikleri raporu, gelecek altı döngü tahmini, döngü analizi, hamilelik ve lohusalık takibi yer almaktadır. Abonelik planları ise yıllık 259,99 ₺ ve aylık 64,99 ₺’dir.

En popüler regl döngüsü uygulamalarından biri olan Clue’de bir takvim yer almaktadır. Bu takvimin yanı sıra istatistikler de bulunmaktadır. Ayrıca olağan semptomlar ve döngüler görülebilmektedir. Hatta olağandışı semptomların görülmesi durumunda ne zaman doktora başvurmanız gerektiğine dair yardımcı bilgiler yer almaktadır. Basit ve kullanımı kolay bir arayüze sahip olan Clue üzerinden ücretsiz bilgilendirici içeriklere de ulaşabilirsiniz.

Adet Takvimi

Kullanımı rahat, kolay bir arayüze sahip Adet Takvimi (P.C.), en iyi regl takip uygulamaları listesinde yer alan bir diğer mobil uygulama oluyor. Türkçe dil destekli olan uygulama da regl dönemlerinizi, hamile kalma ihtimalinizi ve hamilelik takibinizi yapabilirsiniz.

Adet Takvimi uygulamasında beş farklı bölüm yer almaktadır. Bu bölümlerden ilki anasayfadır. Bugüne ait bilgilerin yer aldığı bölümde regle ve yumurtlama dönemine kaç gün kaldığını gösteren bir ana başlık yer almaktadır. Bunun yanı sıra bugün kendinizi nasıl hissettiğinize dair bilgi ve belirtileri girebilirsiniz. Uygulamanın ikinci bölümünde takvim seçeneği yer alıyor. Takvimde regl ve doğurganlık dönemleriniz işaretli ve renkli gözükmektedir.

En iyi regl takip uygulamaları

Bir diğer bölümde ise günlük yazabildiğiniz, belirti ve ruh halinizi girebildiğiniz çeşitli özellikler yer almaktadır. Öte yandan dördüncü bölüm ise hatırlatmalardır. Regl ve doğurganlık hatırlatıcı seçeneklerini açabilir, ilaç ya da doktor randevu hatırlatması ekleyebilirsiniz. Son bölümde ise grafikler yer almaktadır.

Cycles

Cycles, iOS cihazlarda kullanılabilen bir regl takip uygulamasıdır. Basit ve işlevsel bir arayüze sahip olan Cycles, adet döngüsünü takip etmenin yanı sıra, yumurtlama tahmini, hamilelik takibi ve partner ile bağlantı kurma özellikleri sunmaktadır.

Uygulama; adet başlangıç ​​tarihi, adet süresi, adet miktarı ve adet öncesi semptomları gibi bilgileri takip etmenize olanak tanır. Bunun yanı sıra Cycles, geçmiş adet döngülerinize dayanarak yumurtlama tarihinizi tahmin eder. Böylece uygulama, hamile kalmak veya hamilelik planlaması yapmak isteyenler için oldukça kullanışlıdır.

Cycles’ın arayüzü, sade ve anlaşılır bir şekilde tasarlanmıştır. Uygulama, adet döngüsünü takip etmek için gerekli tüm bilgileri kolayca bulmanızı sağlar. Bunun yanı sıra uygulama, ücretsiz olarak kullanılabilmektedir. Ayrıca Cycles, herhangi bir sebep için kullanıcılarının verilerinin üçüncü kişilerle paylaşılmadığını taahhüt ediyor. Böylece uygulamayı güvenle kullanabilirsiniz.

Adet Takvimi ve Hesaplama

En iyi regl takibi uygulaması önerileri listemizde son yer verdiğimiz uygulama ise Adet Takvimi ve Hesaplama olarak adlandırılan Takvimim’dir. Kadınların adet döngülerini, regl tarihlerini, yumurtlama ve hamilelik için kullanımı kolaylaştıran bir uygulamadır. Hamilelik takibi, doğum kontrol hapı düzeni ve adet döngülerinin düzenli ya da düzenli olmadığını takip etmeyen kadın kullanıcılar için idealdir.

Adet Takvimim uygulaması aracılığı ile adet düzensizliklerinizi, kilonuzu, semptomlarınızı ve daha fazlasını takip edebilirsiniz. En iyi regl takibi uygulamaları listemizde yer verdiğimiz Adet Takvimim, hatırlatıcıları sayesinde yaklaşan regl, yumurtlama ve doğurganlık dönemlerinde bilgilendirici bildirimlerde bulunmaktadır. Uygulama içerisine giriş yaptığınızda sade arayüzü ile karşılaşırsınız. Böylece takvimden ihtiyacınız olan tüm bilgileri görebilirsiniz.

Aynı zamanda uygulamayı farklı kılan özelliklerinden biri de tema değişikliği yapabilmenizdir. Dahası uygulamada dört farklı tema alanı yer alıyor. Bu tema alanları Çiçekler, Mevsimler, Sevimli ve Soyut başlıkları altında toplanıyor. Dört tema başlığında ise 21 farklı tema seçeneği yer almaktadır.

Uygulamanın ücretli üyeliği de bulunmaktadır. Üç farklı üyelik seçeneği bulunan uygulamada aylık, yıllık ve sonsuza kadar seçenekleri yer almaktadır. Bir aylık kullanım ücreti 28,99 ₺ iken bir yıllık ücret ise 174,99 ₺’dir. Diğer uygulamalara kıyasla farklı bir üyelik seçeneği sunan Takvimim de sonsuza kadar aboneliği de yer alıyor. Sonsuza kadar üyeliğin güncel ücreti ise 1.199,99 ₺ olarak karşımıza çıkmaktadır.

En İyi Regl Takip Uygulaması: Sonuç

Mobil uygulamalar, insanların hayatlarında çeşitli konularda kolaylık sağlamaya başladı. Önceden bir ajanda ile not, hatırlatma ve ihtiyaçlarımızı listelerken şimdi mobil uygulamalar ile bu ihtiyaçlarımızı not edebiliyoruz. Bu bağlamda kadınlar için olmazsa olmaz uygulamalar arasında ise regl takibi uygulamaları geliyor.

Eğlenceli arayüzleri, tasarımları ve farklı alanları ile birçok ücretli ve ücretsiz regl takip uygulamaları mevcut. Bu uygulamalar arasında en iyi regl takip uygulamalarını sizler için listeledik. Sizler de listemizi kontrol ederek sizler için en uygun regl takip uygulamasına karar verebilirsiniz.

Öte yandan regl dönemi kadınların hem ruhsal hem de fiziksel olarak en yoğun etkilendikleri dönem olarak düşünüldüğünde takibini yapmak önemli hale geliyor. Ayrıca bu döngü düzenli ya da düzensiz her ay yaşandığından unutulma olasılığı yüksek oluyor. Bu nedenle çoğu kadın, mobil uygulamaları kullanmayı tercih ediyor.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

2006 yılından bu yana web yayıncılığı ile ilgilenen Yiğit, WordPress ve Ruby programlama dili fanatiğidir. Yaklaşık 15 yıldır teknoloji, internet ve programlama hakkında Türkçe içerikler üretmeye devam ediyor.