En İyi Elektrikli Süpürge Önerileri – 2023

Elektrikli süpürgeler, günümüzde neredeyse tüm evlerde bulunmaktadırlar. Bundan dolayı bu aletler için evlerin vazgeçilmezleri diyebiliriz. Yaklaşık 100 yıldır insanların hayatlarında bulunan elektrikli süpürgeler, kullanıcılarının hayatlarını çok kolaylaştırıyorlar. Bizler de bu yazımızda sizler için en iyi elektrikli süpürge modellerini listelemek istedik.

Piyasada birçok teknoloji şirketinin elektrikli süpürge modelleri mevcut. Özellikle teknolojinin hızla gelişiyor olması şirketlerin daha iddialı elektrik süpürgeleri piyasaya çıkartmalarını sağlıyor. Bundan dolayı da kullanıcılar, hangi marka ve model tercihinde bulunacakları konusunda kararsız kalabiliyorlar. Her elektronik cihaz alışverişinde olduğu gibi elektrikli süpürge satın alırken de dikkat etmeniz gereken bazı noktalar mevcut.

Elektrikli Süpürge Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İnsanlar, ev eşyası alışverişinde diğer alışveriş süreçlerine göre daha dikkatli oluyorlar. Ev eşyalarının, küçük eşyalara göre daha maliyetli olması kullanıcıları normal olarak daha dikkatli olmaya teşvik ediyor. Bunun dışında kullanıcılar, aldıkları ev eşyalarını ödedikleri fiyattan dolayı uzun bir süre kullanmak istiyorlar. Bu eşyalara elektrikli süpürgeler de dahil. Elektrikli süpürgeler, diğer ev eşyalarına göre biraz daha uygun maliyetliler diyebiliriz.

Fakat yine de kullanıcılar normal olarak aldıkları bir elektrikli süpürgeden uzun süreçte yüksek performans almak istiyorlar. Bu noktada da her alışverişte olduğu gibi elektrikli süpürge seçerken de insanların beklentilerinin karşılanabilmesi için dikkat edilmesi gereken bazı noktalar mevcut.

Elektrikli Süpürge Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İlk olarak elektrikli süpürge kullanıcılarının, elektrikli süpürge çeşitlerini bilmeleri gerekiyor. Günümüzde piyasada toz torbasız, toz torbalı, dikey, sulu ve robot olmak üzere 5 tane elektrikli süpürge çeşidi mevcut. Elektrikli süpürge kullanıcıları, yeni bir elektrikli süpürge almaya karar verdiklerinde ilk olarak hangi çeşidin kendileri için uygun olduğuna karar vermeleri gerekiyor.

Daha sonra her alışverişte olduğu gibi bütçe planlaması yapılması gerekiyor. Elektrikli süpürge pazarı oldukça geniş. Birçok teknoloji ve ev aleti üreten şirket, elektrikli süpürge üretimi yapıyor. Bundan dolayı da neredeyse her bütçeye uygun elektrikli süpürge modeli mevcut diyebiliriz.

Bir elektrikli süpürge almaya karar verdiğinizde elektrikli süpürgenin çeşidini seçtikten sonra bir elektrikli süpürgeye ne kadar para ödeyebilirim sorusuna cevap vermelisiniz. Son olarak çeşit ve bütçe planlaması yaptıktan sonra sıra elektrikli süpürge modelini seçmeye geliyor. Piyasada birbirinden farklı özellikler sunan çeşitli elektrikli süpürge modelleri mevcut. Araştırma yaparken sizin ihtiyaçlarınızı karşılayacak özelliklere sahip olan elektrikli süpürge modellerine öncelik vermenizi tavsiye ediyoruz.

Ayrıca bu yazımızda sizlere referans olması adına toz torbasız, toz torbalı, sulu ve dikey elektrikli süpürge önerilerinde bulunacağız. Robot süpürge önerilerine ise sızlar için hazırladığımız robot süpürge öneri listesinden ulaşabilirsiniz.

En İyi Elektrikli Süpürge Önerileri

Toz Torbasız Elektrikli Süpürge Önerileri

Toz torbasız elektrikli süpürgeler, son zamanlarda en yaygın kullanılan elektrikli süpürge çeşidi diyebiliriz. Birçok elektrikli süpürge üreticisi, artık yavaş yavaş toz torbalı elektrikli süpürge üretimini bırakmaya başladı. Bunun yerine gelişen teknolojiyle birlikte hayatlarımıza giren toz torbasız elektrikli süpürge modellerini tercih ediyorlar.

Bu modeller, kendi içlerinde bir hazneye sahipler. Temizlik sırasında çekilen tozlar, süpürgenin içindeki bu haznede birikiyorlar. Daha sonra kullanıcılar, temizlik işleminin ardından kolayca bu hazneyi boşaltarak elektrikli süpürgeyi kullanmaya devam edebiliyorlar.

Yani elektrikli süpürgeler kullanım açısından oldukça konforlular diyebiliriz. Bunun dışında bu süpürgelerin birçoğu piyasaya yeni çıktıkları için kullanıcılarına minimum gürültü vadediyorlar. Bizler de listemizde sizlere referans olması adına 4 tane toz torbasız elektrikli süpürge modeli seçtik.

Arnica Pika ET14410/ET14411

Listemizin ilk sırasında Arnica Pika serisinin ET14410/ET14411 modeli yer alıyor. ET14410 ve ET14411 arasındaki tek fark renk seçeneği oluyor. Arnica, bu modelde mor ve rose gold olmak üzere iki renk seçeneği sunuyor. Arnica Pika ET14410/11, aynı fiyat aralığındaki rakiplerine göre oldukça iddialı diyebiliriz. Süpürge, yıkanabilir ve şeffaf bir toz haznesine sahip. Bu haznenin yaklaşık 2 L hacmi mevcut. Bu sayede kullanıcılar, kullanım esnasında sürekli toz haznesini temizlemek zorunda kalmıyorlar.

Arnica Pika ET14410 Toz Torbasız Elektrikli Süpürge 

Süpürge, kullanım alanları konusunda oldukça çeşitli imkânlar sunuyor. Kullanıcılar, gündelik temizliklerinin yanı sıra koltuk ve perde temizliklerini de yapabiliyorlar. Bunun dışında 5 metre uzunluğunda bir kabloya sahip olan süpürge, 8 metre erişim alanı sunuyor.

Kullanıcılar için bir elektrikli süpürgenin en önemli özelliği çekiş gücü oluyor. Süpürge, 750 W motor gücüne sahip. Bunun dışında süpürge, sert zeminde başarılı bir çekiş performansı gösteriyor. Fakat süpürgenin halıdaki çekiş performansı, sert zemindeki performansına göre biraz daha düşük. Tasarımı ve özellikleriyle aynı seviyedeki rakiplerinin önüne geçmeyi başaran Arnica Pika ET14410/11, Türkiye’de 2.000 TL’den başlayan fiyatlarla satılmaktadır.

Samsung VC07R302MVR/MVP/MVB

Teknoloji devi Samsung, birçok alanda olduğu gibi elektrikli süpürge piyasasında da hizmet veriyor. Bizler de listemizde Samsung’un VC07R302MVR/MVP/MVB modellerine yer verdik. Genel olarak VC07R302M koduyla geçen model mavi, mor ve kırmızı renk seçeneklerine göre MVR, MVP ve MVB kodlarını alıyor.

Süpürgede 2.5 L hacminde kolay yıkanabilir bir filtre yer alıyor. Samsung, filtrenin hacmi kadar dayanıklılığı konusunda da iddialı. Şirket, elektrikli süpürgede yer alan filtrenin uzun kullanım sonucunda hâlâ kullanılabilir olacağını belirtiyor.

Samsung VC07R302MVR/MVP/MVB Toz Torbasız Elektrikli Süpürge

Samsung, süpürgede 750 W güce sahip bir motor kullanmayı tercih ediyor. Güçlü motoru sayesinde süpürge, sert zeminde ve halıda yeterli bir performans gösteriyor. Bunun dışında elektrikli süpürge, ayarlanabilir güç seviyelerine sahip. Bazı zemin ve halılarda süpürge, fazla çekiş gücü uyguluyor. Bu yüzden de süpürgede ayarlanabilir güç seviyelerinin olması, kullanıcıların ürün deneyimini artırıyor.

4.7 kg ağırlığı bulunan süpürge, 5 m kablo uzunluğuna sahip. Bu sayede elektrikli süpürge, kullanıcılarına 8.5 m hareket alanı sağlıyor. Samsung VC07R302MVR/MVP/MVB, Türkiye’de 2.100 TL’den başlayan fiyatlarla satılmaktadır.

Philips Marathon Ultimate XB9185/07

Philips, elektrikli süpürge piyasasındaki en başarılı markaların başında geliyor diyebiliriz. Bizler de listemizde sizler için Philips’in en yeni elektrikli süpürge modellerinde olan Marathon Ultimate XB9185/07 modeline yer verdik. Şirket, bu modelde 2.2 L toz kapasiteli Allergy H13 filtre kullandı. Allergy H13 filtresi polen, evcil hayvan tüyleri ve ince toz parçalarını %99 oranda yakalanmasını sağlıyor.

Bunun dışında süpürgede PowerMax adında bir sensör mevcut. Bu sensör, filtrenin temizlik zamanı geldiğinde otomatik bir uyarı veriyor. Böylece kullanıcılar, elektrik süpürgesinden maksimum düzeyde verim alabilmeye devam ediyorlar.

Philips Marathon Ultimate XB9185/07 Toz Torbasız Elektrikli Süpürge

900 W motor gücüne sahip olan süpürge, çekiş konusunda oldukça iddialı. Süpürge, güçlü motoruyla yüksek emiş gücü gösteriyor. Bu sayede de kullanıcılar, neredeyse tüm zeminlerde yüksek bir performans alabiliyorlar. Philips, kullandığı teknoloji sayesinde gürültü konusunda da kullanıcılarını memnun ediyor. Süpürge, yüksek performansta bile rahatsız etmeyecek bir ses seviyesine sahip.

Özellikleriyle kullanıcılarını hayran bırakan Philips Marathon Ultimate XB9185/07, elektrikli süpürge piyasasındaki en başarılı süpürgelerden birisi diyebiliriz. Philips Marathon Ultimate XB9185/07, Türkiye’de 9.500 TL’den başlayan fiyatlarla satılmaktadır.

Dyson Cinetic Big Ball Animal Pro 2

En iyi toz torbasız elektrikli süpürge önerisi listemizin son sırasında Dyson Cinetic Big Ball Animal Pro 2 yer alıyor. Dyson, elektrikli süpürge konusunda kendisini kanıtlamış markaların başında geliyor diyebiliriz. Markanın ürünleri ne kadar pahalı olsalar da performanslarıyla kullanıcılarını hayran bırakıyorlar diyebiliriz.

700 W gücündeki motora sahip olan Cinetic Big Ball Animal Pro 2, kullanıcılarına uzun ömürlü yüksek performans vadediyor. Süpürge, neredeyse tüm zeminlerde güçlü bir çekim gücüne sahip diyebiliriz. Bunun dışında süpürgede hepa filtresi mevcut. Bu sayede temizlik sırasında ortamda bulunan alerjenler de temizlenmiş oluyor. Dyson, bu özellikle en çok toza alerjisi ve astımı olan kişileri memnun ediyor.

Dyson Cinetic Big Ball Animal Pro 2 Toz Torbasız Elektrikli Süpürge

Ayrıca kutu içerisinde birçok başlık bulunuyor. Böylece kullanıcılar, süpürgeyi çeşitli zemin ve alanlarda kullanabiliyorlar. Süpürgenin çok beğenilen bir diğer özelliği de kolay temizlenebilir olması oluyor. Kullanıcılar, kolaylıkla toz haznesine dokunmadan biriken tozları temizleyebiliyorlar. Dyson Cinetic Big Ball Animal Pro 2, Türkiye’de 14.000 TL’den başlayan fiyatlarla satılmaktadır.

Toz Torbalı Elektrikli Süpürge Önerileri

Toz torbalı elektrikli süpürge çeşidi, piyasadaki en eski elektrikli süpürge çeşidi diyebiliriz. Bu süpürgelerde tozların biriktiği bir torba bulunuyor. Bu tür süpürgelerde, belirli bir süreden sonra süpürgede bulunan torbayı değiştirmeniz gerekiyor.

Günümüzde çoğu elektrikli süpürge üreticisi, artık toz torbalı elektrikli süpürge üretimini azaltmaya başladı. Bu süpürgeler yerine genellikle toz torbasız elektrikli süpürgeler tercih edilmeye başlandı. Ancak yine de toz torbalı elektrikli süpürgeleri tercih eden kullanıcılar da bulunuyor. Bizler de bu yüzden hâlâ toz torbalı elektrikli süpürge kullanan okuyucularımız için listemizde 3 model toz torbalı elektrikli süpürge önerisinde bulunduk.

Arnica Lotus ET14260

Arnica, elektrikli süpürge piyasasında kendisini kanıtlamış markalardan birisi olarak dikkat çekiyor. Şirket, hem toz torbasız hem toz torbalı elektrikli süpürge piyasasında kullanıcılarına hizmet veriyor.

Bizler de en iyi toz torbalı elektrikli süpürge tavsiye listemizde Arnica Lotus ET14260 modeline yer verdik. Arnica, bu modelde 4.5 L hacimli toz torbalarını kullanmayı tercih ediyor. Bu sayede süpürge bir torbada uzun süreli bir kullanım ömrü vadediyor. Bunun dışında toz torbalarının bakteri barındırmama özelliği mevcut.

Arnica Lotus ET14260 Toz Torbalı Elektrikli Süpürge

750 W güçlü motora sahip olan süpürge, çekiş performansıyla da kullanıcılarını memnun ediyor. Yüksek verimli 3 kademeli bir filtre sistemine sahip olan süpürgede koltuk ve perde temizleme özellikleri de bulunuyor. Arnica Lotus ET14260, Türkiye’de 1.500 TL’den başlayan fiyatlarla satılmaktadır.

Bosch BGN2A111

Bosch, her ne kadar beyaz eşyalarıyla tanınsa da teknolojinin birçok kategorisinde üretim yapıyor. Elektrikli süpürgeler de bu kategorilerden birisi. Bosch, BGN2A111 modelinde 3.5 L hacimli bir toz torbası kullanmayı tercih etti. Bu hacim, süpürgenin boyutu göz önüne alındığında kullanıcılarını fazlasıyla memnun ediyor diyebiliriz.

Bosch BGN2A111 Toz Torbalı Elektrikli Süpürge

Bunun dışında süpürge, 600 W gücünde bir motora sahip. Bu motor da süpürgenin düşük enerji tüketimiyle güçlü bir performans göstermesine olanak sağlıyor. Süpürgede çekiş gücü ayarı da mevcut. Bu sayede kullanıcılar, temizlik yaptıkları zemine göre süpürgenin çekiş performansını kontrol altında tutabiliyorlar.

Bosch BGN2A111, Türkiye’de 2.100 TL’den başlayan fiyatlarla satılmaktadır. Bunun yanı sıra kullanıcılar, süpürgenin yedek torbalarına 50 TL’den başlayan fiyatlarla ulaşabiliyorlar.

Philips Performer Silent

En iyi toz torbalı elektrikli süpürge listemizin son sırasında Philips Performer Silent yer alıyor. Toz torbasız elektrik süpürgeler de üreten Philips, toz torbalı elektrikli süpürge kullanıcılarına da hizmet veriyor.

Hizmet verdiği birçok alanda kullanıcılarını memnun etmeyi başaran Philips, toz torbalı elektrikli süpürge konusunda da aynı başarıyı gösteriyor diyebiliriz. Bizler de bu yüzden en iyi toz torbalı elektrikli süpürge öneri lisetmizde Philips Performer Silent modeline yer verdik.

Philips Performer Silent Toz Torbalı Elektrikli Süpürge

Süpürgenin torbası, 4 L toz hacmine sahip. Bilindiği üzere toz torbalı elektrikli süpürgelerde torbaların hacmi, kullanıcı memnuniyeti konusunda büyük bir öneme sahip. Philips, bu noktada kullanıcılarını memnun eden bir tercihte bulunmuş diyebiliriz.

Bunun dışında süpürgede 650 W gücünde bir motor bulunuyor. Bu motor, kullanıcılarının güçlü bir çekiş performansı almalarını sağlıyor. Alerji filtresine de sahip olan süpürge, %99’a kadar toz toplamada etkili olduğunu iddia ediyor.

Quiet Mark sertifikası bulunan süpürge, sessiz çalışma konusunda da kullanıcılarını memnun ediyor. Philips, ürettiği süpürgelerde çekiş gücü kadar ses konusuna da özen gösteriyor. Bu yüzden Philips Performer Silent kullanıcıları, süpürgenin ses performansından memnun kalacaklardır. Philips Performer Silent, Türkiye’de 4.300 TL’den başlayan fiyatlarla satılmaktadır. Kullanıcılar, süpürgenin yedek toz torbalarına ise 80 TL’den başlayan fiyatlarla ulaşabiliyorlar.

Sulu Elektrikli Süpürge Önerileri

Sulu yani su filtreli elektrikli süpürgeler de son zamanlarda oldukça popüler olmaya başladılar. Bu süpürgeler, temel olarak bir filtre torbası yerine su filtresi kullanıyorlar. Böylece temizlik sırasında süpürge tarafından çekilen tozlar su filtresinde toplanıyor. Devamında da temizlik sonunda tozlu suyu dökerek süpürge kolayca temizlenebiliyor.

Bu süpürge çeşidi genellikle astım hastaları ve evcil hayvan sahipleri tarafından kullanılıyor. Çünkü bu süpürgeler, genellikle sadece tozları çekmekle kalmıyor aynı zamanda su filtresi yardımıyla odanın havasını da tazeliyor.

Bizler de listemizde sizler için 3 model su filtreli elektrik süpürge modeline yer verdik.

Arnica Bora ET11133

En iyi su filtreli elektrikli süpürge öneri listemizin ilk sırasında Arnica Bora ET11133 yer alıyor. Neredeyse tüm elektrikli süpürge çeşitlerinde hizmet veren Arnica, su filtreli elektrikli süpürge modelleriyle de kullanıcılarını memnun ediyor.

Arnica Bora ET11133 Su Filtreli Süpürge

850 W gücünde motora sahip olan süpürge, yüksek performanslı çekiş gücüne sahip. Teleskobik bir emiş borusuna sahip olan süpürge, aynı anda ortamdaki tüm tozları haznesine çekebilme özelliği ile etkileyici bir performans gösteriyor. Bunun dışında Arnica, kutu içerisinde farklı zeminlere uygun farklı başlıklar gönderiyor. Böylece süpürgeden tüm zeminlerde maksimum verim alabiliyorsunuz. Arnica Bora ET11133, Türkiye’de 2.500 TL’den başlayan fiyatlarla satılmaktadır.

Arçelik S 4312 Hepa Filtreli

Türkiye’de en çok tercih edilen ev eşyası markalarının başında Arçelik geliyor. Beyaz eşyadan küçük ev aletlerine kadar birçok ürün üreten Arçelik, ürünlerinin performansıyla piyasada başarılı bir konumda bulunuyor diyebiliriz. Elektrikli süpürge konusunda da başarılı işler çıkartan Arçelik, S 4312 Hepa su filtreli elektrikli süpürge modeliyle en iyi sulu elektrikli süpürgeler listemize girmeyi başardı.

Arçelik S 4312 Hepa Su Filtreli Elektrikli Süpürge

2000 W gücünde bir motora sahip olan süpürge, hem teknolojisi hem de tasarımı sayesinde kullanıcılarına çok pratik temizlik imkânı sunuyor. Arçelik, süpürgenin çekiş gücü konusunda oldukça iddialı. Öyle ki şirket, en küçük tozların bile su filtreli süpürgeleri yardımıyla temizleneceğini belirtiyor.

Bunun dışında süpürge, güçlü motoruna rağmen minimum düzeyde gürültüyle çalışıyor. Bu da kullanıcılar için en önemli kriterlerden birisi oluyor diyebiliriz. Çünkü çok güçlü motora sahip olan elektrikli süpürgeler, istenmeyen gürültü kirliliklerine yol açabiliyorlar. Ancak Arçelik, bu konuda da kullanıcılarını memnun ettiklerini düşünüyor.

Arçelik S 4312 Hepa su filtreli elektrikli süpürge, Türkiye’de 7.500 TL’den başlayan fiyatlarla satılmaktadır.

Polti Lecoaspira Fav 80

Sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi su filtreli elektrikli süpürge önerileri listemizin son sırasında Polti Lecoaspira Fav 80 yer alıyor. İtalya merkezli bir ev teknolojileri şirketi olan Polti, bu konuda oldukça başarılı ürünler üretiyor. Bu doğrultuda Polti Lecoaspira Fav 80’de markanın en kaliteli elektrikli süpürge modellerinden birisidir.

Polti Lecoaspira Fav 80

Hem ıslak hem de kuru emiş türünde çalışan süpürge, 2450 W güce sahip. Aynı zamanda buharlı bir elektrikli süpürge de olan Polti Lecoaspira Fav 80, sahip olduğu özelliklerle çok fonksiyonlu bir elektrikli süpürge diyebiliriz. Cam temizleme aparatı, dar aralık ucu gibi aksesuarlara da sahip olan Polti Lecoaspira Fav 80, bu aksesuarlar sayesinde oldukça kullanışlı bir elektrikli süpürge haline geliyor.

Türkiye’de satılan en başarılı su hazneli elektrikli süpürge modellerinden olan Polti Lecoaspira Fav 80, 10.500 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşuyor.

Dikey Elektrikli Süpürge Önerileri

Bazı insanlar, elektrikli süpürge alırken ergonomik olmasına dikkat ediyorlar. Bu noktada devreye dikey elektrikli süpürgeler giriyor. Bu modeller, son zamanlarda hızla gelişmeye başladılar. Bunun en büyük sebebi ise insanların daha rahat temizlik yapmak istemeleri oluyor.

Dikey elektrikli süpürgeler, temel olarak insanlarda duruş bozukluklarının önüne geçmek için tasarlandı. Daha sonra bu süpürgeler de toz torbasız ve toz torbalı süpürgelerde bulunan özelliklerle güçlendirildiler.

Günümüzde dikey elektrikli süpürgeler de en az torbalı ve torbasız süpürgeler kadar çekiş gücüne sahipler. Bizler de bu listemizde sizler için 4 tane dikey elektrikli süpürge önerisinde bulunacağız.

Fantom P 1200 Pratic

En iyi dikey elektrikli süpürge önerimizin ilk sırasında Fantom P 1200 Pratic yer alıyor. Toz torbalı elektrikli süpürge modelleriyle tanınan Fantom, son zamanlarda dikey elektrikli süpürge modelleriyle de popüler olmaya başladı. Özellikle fiyat/performans odaklı süpürgeler üreten Fantom, dikey elektrikli süpürge modellerinin performansıyla da kullanıcılarının takdirini toplamayı başarıyor. Bu yüzden bizler de listemizde P 1200 Pratic modeline yer verdik.

Fantom P 1200 Pratic

500 W motor gücüne sahip olan süpürge, çekiş konusunda iddialı. Fantom, süpürgenin özellikle evcil hayvanların bulunduğu evlerde kullanımda tatmin edici bir performans göstereceğini belirtiyor. Bunun dışında şirket, süpürgenin küçük tozları bile çekebileceğini iddia ediyor.

Fantom, bu modelde toz torbası kullanmayı tercih ediyor. Bu yüzden kullanıcıların süpürgeden maksimum verim alabilmeleri için toz torbasını belirli aralıklarla değiştirmeleri gerekiyor. Fantom P 1200 Practic, Türkiye’de 600 TL’den başlayan fiyatlarla satılmaktadır.

Arnica Klik Klak ET13331 Cyclone

En iyi dikey elektrikli süpürge öneri listemizde de Arnica elektrikli süpürge modeline yer veriyoruz. Klik Klak ET13331 Cyclone modeliyle listemize girmeyi başaran şirket, yüksek çeşit performansıyla kullanıcılarını memnun ediyor.

Süpürgenin 1.5 L toz hacmi bulunuyor. Bunun dışında Arnica’nın bu modelinde toz haznesi bulunuyor. Kullanıcılar, temizlik işlemleri bittikten sonra süpürgeden faydalanmak için toz haznesini temizlemek ve bir süre sonra değiştirmek zorundalar.

Arnica Klik Klak ET13331 Cyclone

Süpürgenin 600 W gücünde motoru mevcut. Bunun dışında 3 farklı emiş özelliğine sahip olan süpürge, çekiş performansıyla etkiliyor. Arnica, bu modeliyle saç, yemek kırıntısı ve küçük tozların kolayca temizleneceği konusunda iddialı. Listemizde yer alan Arnica Klik Klak ET13331 Cyclone, Türkiye’de 1.000 TL’den başlayan fiyatlarla satılmaktadır.

Xiaomi Jimmy JV53

Teknoloji devi Xiaomi, hizmet verdiği ürün çeşitlerini genişletmeye devam ediyor. Akıllı telefon üretimiyle başlayan şirket, günümüzde elektrikli süpürge üretimi de gerçekleştiriyor. Xiaomi, her ne kadar ürettiği robot süpürgelerle bilinse de şirket dikey elektrikli süpürge de üretiyor.

Xiaomi Jimmy JV53

Süpürgede 430 W güçlü motor mevcut. Süpürge, motoru ve sahip olduğu teknoloji sayesinde çekim konusunda tatmin edici bir performans gösteriyor. Kutu içerisinden saç ve zemin fırçaları çıkıyor. Çeşitli başlıklar sayesinde kullanıcıların süpürge deneyimi biraz daha artmış oluyor. Xiaomi Jimmy JV53, rakiplerinin aksine şarjla çalışıyor. Süpürgenin bataryası, tam dolu kapasitede yaklaşık 4 saat kullanım ömrü sunuyor.

Bunun dışında süpürgeyi rakiplerinden ayıran bir diğer önemli özellik de toz torbasına sahip olmaması oluyor. Süpürge, 0.5 L hacimli bir toz haznesine sahip. Kullanıcılar, hazne dolduktan sonra boşaltarak tekrar süpürgeyi kullanmaya devam edebiliyorlar. Xiaomi Jimmy JV53, Türkiye’de 3.500 TL’den başlayan fiyatlarla satılmaktadır.

Dyson V11 Absolute Extra

En iyi dikey elektrikli süpürge öneri listemizin son sırasında Dyson V11 Absolute Extra yer alıyor. Dyson, toz torbasız elektrikli süpürge modellerindeki başarısını dikey elektrikli süpürge modellerinde de gösteriyor. Bu sayede de şirket, en başarılı ve popüler elektrikli süpürge üreticilerinden birisi oluyor.

Dyson, süpürgenin motoru konusunda oldukça iddialı. Şirket, süpürgede entegre bir dijital motor kullanmayı tercih etti. Bu sayede süpürgenin fırça başlığı saniyede 60 kez dönebiliyor. Bu da süpürgenin en ince tozları bile temizlemesine olanak sağlıyor.

Dyson V11 Absolute Extra Kablosuz Süpürge

Bunun dışında süpürgede üç tane temizleme modu mevcut. Bu modlar, kullanıcılarının ihtiyaç durumlarına göre ayarlandılar. Kullanıcılar, diledikleri modu kullanarak süpürgeyi ihtiyaç duydukları güç seviyesinde kullanabiliyorlar.

0.76 litrelik bir toz haznesine sahip olan süpürge, kolay temizlenebilme özelliğiyle kullanıcılarını temizlik sonrasında da memnun ediyor. Bunun dışında pil gücüyle çalışan süpürge, tak-çıkar pil paketine sahip. Böylece kullanıcılar, hem pilleri kolayca şarj etme hem de süpürgeden daha uzun süreli faydalanma imkânına sahip oluyorlar. Dyson V11 Absolute, Türkiye’de 14.500 TL’den başlayan fiyatlarla satılmaktadır.

Genel Değerlendirme

Elektrikli süpürge, uzun süredir insan yaşamında yer almaktadır. Günümüzde evlerden ofislere kadar birçok alanda bu cihazlardan yararlanılmaktadır. Bundan dolayı gelişen teknolojiyle birlikte elektrikli süpürge üreticileri de daha gelişmiş elektrikli süpürge modellerini kullanıcılarıyla buluşturmaya çalışıyorlar.

Bu kapsamda günümüzde piyasada çok çeşitli elektrikli süpürge modelleri mevcut. Hatta bu modeller o kadar çeşitli ki elektrikli süpürgeler, kendi aralarında kategorilere ayrılıyor. Bundan dolayı elektrikli süpürge almadan önce elektrikli süpürge kategorilerine hakim olmakta fayda var.

Ev kullanıcıları, daha çok toz torbalı ve torbasız elektrikli süpürge modellerine hakimler. Toz torbalı elektrikli süpürge modelleri, uzun süredir insanların yaşamlarında yer alan elektrikli süpürge modelleri diyebiliriz. Bunun yanı sıra torbasız elektrikli süpürge modelleri ise hızla insanların yaşamlarına giren daha gelişmiş bir elektrikli süpürge çeşidi olarak karşımıza çıkıyor.

Son zamanlarda adından söz ettiren diğer kategoriler ise sulu ve dikey elektrikli süpürge modelleri oldular. Sulu elektrikli süpürge modelleri, güncel teknolojiden en iyi faydalanarak üretilen süpürge modelleri diyebiliriz. Bunun yanı sıra dikey elektrikli süpüre modelleri ise daha çok yerden tasarruf amacıyla üretilen elektrikli süpürge modelleri olarak karşımıza çıkıyorlar.

Sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi elektrikli süpürge öneri listemiz burada sona eriyor. Hazırlamış olduğumuz en iyi elektrikli süpürge önerileri listemizde bu çeşitlerden her bütçeye uygun olacak şekilde model önerisinde bulunmaya çalıştık. Böylece listemizi inceleyerek sizler için en iyi elektrikli süpürge modelini kolaylıkla tespit edebilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.