En İyi Arduino Dersleri – 2023

Arduino, elektronik projeleri oluşturmak için kullanılan açık kaynaklı bir donanım ve yazılım platformudur. Günümüzde oldukça popüler olan Arduino, robotik kodlamadan basit elektrik projelerine kadar çok çeşitli alanlarda kullanılmaktadır. Bundan dolayı özellikle robotik kodlamaya ilgisi olan kişiler Arduino öğrenmek için en iyi Arduino dersleri hangileri diye merak etmektedirler.

Dijital eğitim platformlarının sayısının ve kullanılabilirliğinin artmasıyla birlikte internet ortamında çok sayıda Arduino kursuna erişim sağlayabilirsiniz. Bu kurslar, içerik ve seviye olarak birbirlerinden farklılaşmaktadırlar. Bundan dolayı başarılı bir şekilde Arduino öğrenmek isteyen kişilerin kendileri için en doğru kursu seçmeleri gerekiyor.

Bizler de bu yazımızda sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi Arduino dersleri listemize yer verdik. Hazırlamış olduğumuz listemizde her seviyeye uygun ücretli ve ücretsiz Arduino kursları yer alıyor. Böylece listemize göz atarak sizler için en uygun Arduino kursunu kolaylıkla tespit edebilirsiniz. İşte sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi Arduino dersleri listemiz:

Muammer Güler – A’dan Z’ye Arduino Dersleri

Sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi Arduino dersleri listemizin ilk sırasında Muammer Güler tarafından hazırlanan Arduino kursu yer alıyor. Bilgisayar Sistemleri Öğretmenliği mezunu olan Güler, robotik kodlama konusunda deneyimli olduğunu belirtiyor. Bu doğrultuda robotik kodlama üzerine çeşitli kurumlarda çalışan ve eğitimler veren Güler, edindiği bilgileri bir dijital kurs üzerinden de öğrencileriyle paylaşıyor.

Kapsamlı bir Arduino öğrenim süreci sağlayan kursta başarılı bir şekilde ilerleyebilmek için Arduino Uno’ya sahip olmanız bekleniyor. Bunun yanı sıra kursa başlayabilmek için herhangi bir ön bilgiye sahip olmanıza gerek yok. Giriş seviyesi bir bilgisayar ile birlikte Güler tarafından hazırlanan bu kursla Arduino öğrenebilirsiniz.

Kursun SeviyesiTemelden ileri seviyeye ilerlemektedir
Kurs Uzunluğu21 saat
Kursun İçeriği32 bölüm, 142 ders, 1 makale ve 3 indirilebilir kaynak
PlatformUdemy
Fiyat169.99 TL

Kemal Koylan – Arduino ile Kapsamlı Robotik Kodlama

Kemal Koylan, Bilişim Teknolojileri öğretmeni olarak kendisini Arduino üzerine geliştirdiğini belirtiyor. Öğretmenlik deneyiminde Arduino dersleri verdiğini belirten Koylan, bunun yanı sıra kendisini robotik kodlama alanında da geliştirdiğini söylüyor. Bu sayede Koylan, edindiği mesleki tecrübeleriyle Udemy üzerinden öğrencileriyle buluştuğu bir dijital Arduino kursu hazırladı.

Koylan, kursu takip edebilmek için kursiyerlerin gerekli Arduino ekipmanlarını temin etmeleri gerektiğini belirtiyor. Bunun yanı sıra ekipmanları temin edemeyen kişiler, TinkerCad üzerinden simülasyonlar üzerinden kursun içeriğini takip edebiliyorlar. En kapsamlı Türkçe Arduino kurslarından birisi olan bu kurs sayesinde kapsamlı bir şekilde Arduino öğrenebilirsiniz. Bunun yanı sıra kursun içeriğindeki uygulamalar ile kendinizi Arduino üzerine geliştirebilirsiniz.

Kursun SeviyesiTemelden ileri seviyeye ilerlemektedir
Kurs Uzunluğu21 saat
Kursun İçeriği24 bölüm, 137 ders, 16 makale ve 4 indirilebilir kaynak
PlatformUdemy
Fiyat469.99 TL

Mustafa Devrim – Arduino Programlama

En iyi Arduino dersleri listemize Mustafa Devrim tarafından hazırlanan Arduino kursu ile devam ediyoruz. Mustafa Devrim, Selçuk Üniversitesi Elektronik bölümü mezunudur. Elektronik üzerine 15 yılı aşkın süredir projeler geliştirdiğini belirten Devrim, bu alanda oldukça deneyimli bir eğitmendir. Arduino üzerine de deneyimi olan Devrim, sahip olduğu bilgi birikimini hazırlamış olduğu dijital kurs üzerinden öğrencileriyle paylaşıyor.

En İyi Arduino kursları

Oldukça kapsamlı bir içeriğe sahip olan bu Arduino kursunu takip edebilmek için Arduino Uno edinmeniz gerekiyor. Bunun yanı sıra kursu başarılı bir şekilde bitirebilmek için mobil cihazlar yerine bilgisayar kullanmanız tavsiye ediliyor. Eğitmen tarafından belirlenen bu ön koşulları sağlayarak kursun sonunda Arduino ile programlama öğrenmiş duruma gelebilirsiniz.

Kursun SeviyesiTemelden ileri seviyeye ilerlemektedir
Kurs Uzunluğu20.5 saat
Kursun İçeriği13 bölüm, 141 ders ve 52 indirilebilir kaynak
PlatformUdemy
Fiyat249.99 TL

Roshan Premarathne – Adım Adım Arduino

Dijital eğitim platformlarında Arduino üzerine kurslar hazırlayan yabancı eğitmenleri de bulabilirsiniz. Roshan Premarathne, bu eğitmenlerden birisidir. Elektronik mühendisi olduğunu belirten Roshan Premarathne, bir robot enstitüsünde çalıştığını belirtiyor. Robotik konusunda deneyimli bir eğitmen olan Premarathne, bu sayede en kapsamlı dijital Arduino kurslarından birisini hazırlamayı başardı.

Kursu başarılı bir şekilde tamamlayabilmek için herhangi bir ön bilgiye sahip olmanız beklenmiyor. Bunun yanı sıra Arduino ekipmanlarına sahip olmanız, kursu daha başarılı bir şekilde ilerletmenizi sağlayacaktır. İngilizce olarak hazırlanan bu Arduino kursunda, Türkçe altyazı desteği yer almıyor. Bundan dolayı kursu satın almayı düşünüyorsanız, belirli bir düzeyde İngilizce bilginizin olması gerektiğini unutmamalısınız.

Kursun SeviyesiTemelden ileri seviyeye ilerlemektedir
Kurs Uzunluğu52.5 saat
Kursun İçeriği17 bölüm, 367 ders
PlatformUdemy
Fiyat169.99 TL

Alper Atan – Arduino ile Projeler

Sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi Arduino dersleri listemizde sıradaki kurs Alper Atan tarafından hazırlanan Arduino kursudur. Çeşitli alanlarda Arduino dersleri verdiğini belirten Alper Atan, bu alanda tecrübeli bir eğitmendir. Bu sayede Atan, hazırlamış olduğu dijital kurs ile kendisini Arduino üzerine geliştirmek isteyen kişilere hitap ediyor.

Kursu başarılı bir şekilde takip edebilmek için Arduino ekipmanlarına sahip olmanız öneriliyor. Ancak eğer ekipmanlara sahip değilseniz bu durumda Tinkercad üzerinden kursu takip edebilirsiniz. Bunun yanı sıra kurstan verim alabilmeniz için mobil cihazlar yerine bilgisayar kullanmanız gerekiyor. Çok kapsamlı bir kurs olmasa da Atan tarafından hazırlanan bu kurslar Arduino ile proje geliştirme konusunda kendinizi geliştirebilirsiniz.

Kursun SeviyesiTemelden orta seviyeye ilerlemektedir
Kurs Uzunluğu6.5 saat
Kursun İçeriği7 bölüm, 28 ders ve 33 indirilebilir kaynak
PlatformUdemy
Fiyat249.99 TL

Eni̇s Mümi̇noğlu – Arduino ile Robotik Kodlama Eğitimi

Eni̇s Mümi̇noğlu, bilişim teknolojileri öğretmenidir. Eğitmen, Kocaeli Üniversitesi Elektronik ve Bilgisayar Öğretmenliği bölümünden mezun olduğunu belirtiyor. Bunun yanı sıra yazılım sektöründe de çalıştığını söyleyen Müminoğlu, bu sayede robotik kodlama alanında belirli bir bilgi birikimine sahiptir. Müminoğlu, sahip olduğu bu bilgi birikimini hazırlamış olduğu dijital Arduino kursu üzerinden insanlarla paylaşıyor.

Eni̇s Mümi̇noğlu tarafından hazırlanan bu Arduino kursu ile başarılı bir şekilde robotik kodlama öğrenebilmek için Arduino setine sahip olmanız bekleniyor. Bunun yanı sıra eğitmen, kursun ön koşulu olarak Esp8266’ya sahip olunması gerektiğini belirtiyor. Gerekli ekipmanları tedarik ederek kurstan alacağınız verimi artırabilirsiniz.

Kursun SeviyesiTemelden orta seviyeye ilerlemektedir
Kurs Uzunluğu12 saat
Kursun İçeriği30 bölüm, 170 ders, 17 makale ve 57 indirilebilir kaynak
PlatformUdemy
Fiyat229.99 TL

Peter Dalmaris – Adım Adım Arduino

En iyi Arduino kursları önerileri listemize bir başka yabancı eğitmen tarafından hazırlanan Arduino kursu ile devam ediyoruz. Bir elektrik mühendisi olan Peter Dalmaris, bunun yanı sıra eğitimci kimliğiyle ön plana çıkmaktadır. Öyle ki Peter Dalmaris, kendi alanında çeşitli kitaplar bile yazmıştır. Bundan dolayı listemizdeki bu kursun eğitmeninin oldukça deneyimli olduğunu belirtebiliriz.

Kursu başarılı bir şekilde tamamlayabilmek için Arduino Uno edinmeniz gerekiyor. Bunun yanı sıra eğitmen, kursun içeriğinde belirtilen ekipmanların kursun ilerleyişi için önemli olduğunu söylüyor. Bundan dolayı kurstan verim alabilmek için çeşitli ekipmanlara ihtiyaç duyacağınızı göz önünde bulundurmalısınız. İngilizce olarak hazırlanan bu kursta Türkçe altyazı desteği mevcut değil.

Kursun SeviyesiTemelden ileri seviyeye ilerlemektedir
Kurs Uzunluğu18.5 saat
Kursun İçeriği18 bölüm, 144 ders, 2 makale ve 31 indirilebilir kaynak
PlatformUdemy
Fiyat379.99 TL

Edouard Renard – Yeni Başlayanlar için Arduino

Yazılım mühendisi olan Edouard Renard, bunun yanı sıra robotik eğitmeni olduğunu belirtiyor. Bunun yanı sıra Renard, Arduino eğitimi ve proje geliştirme süreçleri için bir girişim kurduğunu da söylüyor. Böylece Renard için Arduino üzerine oldukça tecrübeli bir eğitmen diyebiliriz. Her ne kadar Renard tarafından hazırlanan bu kurs, bu kategorideki diğer kurslar kadar kapsamlı olmasa da bu kursla Arduino ile proje geliştirme üzerine kendinizi geliştirebilirsiniz.

Arduino

Eğitmen, kursun verimli bir şekilde geçebilmesi adına Arduino kartına sahip olunması gerektiğini belirtiyor. Ancak Arduino kartı bulunmayan öğrenciler de simülatörler yardımıyla kursu ilerletebiliyorlar. Bunun yanı sıra Renard, ön izleme dersinde belirtilen ekipmanların tedarik edilmesinin öğrencilerin başarısını doğrudan etkileyeceğini söylüyor.

Kursun SeviyesiTemelden orta seviyeye ilerlemektedir
Kurs Uzunluğu15 saat
Kursun İçeriği20 bölüm, 150 ders, 1 makale ve 46 indirilebilir kaynak
PlatformUdemy
Fiyat379.99 TL

Doğuhan Çulhacıoğlu – Başlangıç için Tinkercad ve Arduino

Elektrik elektronik mühendisliği öğrencisi olan Doğuhan Çulhacıoğlu, alanında kendisini geliştirecek çeşitli eğitimler aldığını belirtiyor. Bunun yanı sıra Çulhacıoğlu, yaptığı projelerle Arduino üzerine deneyim kazandığını söylüyor. Böylece Çulhacıoğlu gerek üniversite eğitimi gerek katıldığı projeler sayesinde bir Arduino kursu hazırlayabilecek düzeyde bilgi birikimine sahiptir.

Çulhacıoğlu, bu kursla sadece temel seviyede Arduino öğrenmek isteyen kişilere hitap ediyor. Hâlâ geliştirilmekte olan kursun içeriğinin bundan dolayı biraz zayıf kaldığını belirtebiliriz. Ancak Arduino hakkında hiçbir fikriniz yoksa ve bu konuda temel bilgileri öğrenmek istiyorsanız bu kurs sizlere hitap edecektir. Kursun başlangıç kısımları için herhangi bir ekipman tedarik etmeniz beklenmiyor. Ancak eğitmen, ileri seviyelerde kursun başarılı bir şekilde tamamlanabilmesi adına ekipman gerekeceğini belirtiyor.

Kursun SeviyesiTemel seviye
Kurs Uzunluğu3.5 saat
Kursun İçeriği4 bölüm, 15 ders
PlatformUdemy
Fiyat249.99 TL

BTK Akademi – Arduino Dersleri

Sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi Arduino dersleri listemizin son sırasında BTK Akademi tarafından hazırlanan Arduino dersleri yer alıyor. 2017 yılında kurulan BTK Akademi, Türkiye’de yazılım ve robotik kodlama alanında kendisini geliştirmek isteyenlerin kullanabilecekleri en başarılı eğitim platformlarından birisidir. Bu doğrultuda BTK Akademi’de 2 tane Arduino kursu yer alıyor. Bizler listemizde Talat Çetin tarafından hazırlanan “Projelerle Arduino Programlama” kursuna yer verdik. Arduino üzerine kendisini geliştirmek isteyenlere hitap eden bu kurs, kapsamlı bir şekilde hazırlanmıştır.

Ücretsiz bir şekilde erişim sağlayabileceğiniz bu kursu başarılı bir şekilde tamamlamanız durumunda BTK Akademi tarafından onaylı bir sertifika alabiliyorsunuz. Kursa kayıt olmak için e-Devlet bilgilerinizi kullanmanız yeterli olacaktır.

Kursun SeviyesiTemelden ileri seviyeye ilerlemektedir
Kurs Uzunluğu20 saat
Kursun İçeriği33 bölüm, 181 ders
PlatformBTK Akademi
FiyatÜcretsiz

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.