Netflix İptal Etme: Netflix Hesabımı Nasıl İptal Ederim?

Netflix, herkesin bildiği ve birçok kişi tarafından kullanılan abonelik karşılığında film, dizi, belgesel vb. programların izlenebildiği bir platformdur. İlk olarak Online DVD Kiralama platformu olarak kurumsallaşmaya başlayan Netflix, dünya çapında oldukça tercih edilen bir uygulama olarak adından sıkça bahsettirmektedir.

Yeni abonelik paketleri oluşturulduğu gibi insanlar bu abonelikleri zamanı gelince sonlandırmak da isteyebiliyorlar. Bir zaman sonra bütçe için ağır gelen ödemeler ya da içeriklerden kaynaklı gerçekleşen hoşnutsuzluklardan dolayı kullanıcıları, Netflix iptal etme yollarına başvuruyor. Bu açıdan Netflix sizlere çok karmaşık yollar sunmuyor, hesabınızı iptal etmek çok kolay.

Netflix İptal Etme Yolu

Oluşturmuş olduğunuz hesaptan çıkış yaparak ya da Netflix uygulamasını telefonunuzdan, akıllı televizyonunuzdan ve bilgisayarınızdan silerek hesabınızı iptal edemezsiniz. Bunun için yapmanız gereken şey çok basit ve kısadır:

 • İlk olarak Netflix’in web sitesinden hesabınıza giriş yapmalısınız.
Netflix giriş sayfası
 • Hesabınıza giriş yaptıktan sonra, profil ikonunuzun bulunduğu bölümden “Hesap” seçeneğine tıklayıp yönlendirilen sayfada ilerleyen adımları izlemeniz gerekmektedir.
Netflix hesap görünümü
 • Hesap seçeneğine bastığınızda karşınıza çıkan sayfada Üyelik ve Ödemeler yazısı altında bulunan Üyeliği İptal Et butonuna basmanız gerekiyor. Elbette, basar basmaz üyeliğiniz iptal edilmeyecektir. Netflix, karşınıza bu kararınızdan emin olup olmadığınızı soran bir pencere çıkaracaktır.
Hesap ayarlarında Netflix iptal etme seçeceği
 • Bu adımdan sonra, son olarak üyeliğinizin iptal edilmesinden gerçekten emin olduğunuzu doğrulamak için “Üyeliğiniz İptal Edilsin mi?” şeklinde bir ibare belirtiliyor. “İptal İşlemini Tamamla” butonuna basarak Netflix iptal etme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.
Netflix İptal Etme Sayfası

Faturalandırma tarihinizden önce iptal işlemini gerçekleştirirseniz fatura tarihine kadar Netflix üzerinden içerik izlemeye devam etme fırsatınız vardır. İptal ettiğiniz üyeliğinizi dilerseniz tekrardan aynı giriş bilgileriyle başlatabilirsiniz. Kaydettiğiniz seçenekler ve hesap işlemleriniz gibi tüm etkinliklerinizin Netflix tarafından 10 ay boyunca korunacağı sözü veriliyor.

 • Eğer hesabınızda herhangi bir iptal etme seçeneği göremiyorsanız faturalandırmanın yapıldığı şirketle irtibata geçmeniz gerekmektedir. Fatura işlemleriniz başka bir kurum tarafından gerçekleştiriliyorsa iptal talebini oluşturduğunuz anda, bu durumun onlar tarafından yapılması gerektiği Netflix tarafından size bildirilecektir.
 • Netflix kullanımının ilk ayındaysanız ve fatura tarihiniz henüz gelmediği halde bile hesabınızı iptal etmek istiyorsanız Netflix sizden hiçbir ücret talep etmeyecektir.
 • Netflix hesabınız aktif değilse ve yeniden hesabınızı açmak istiyorsanız Netflix’e önceki bilgilerinizle giriş yapıp “Üyeliği Yeniden Başlat” seçeneğiyle faturalandırmaya üyeliği yenilediğiniz tarihle başlayabilirsiniz.
 • Hesabınızı kalıcı olarak silmek istiyorsanız ve tekrar giriş yapıldığında kaydedilmiş ögelerle yeniden karşılaşmak istemiyorsanız privacy@netflix.com e-posta adresine kalıcı olarak silinme talebinizi belirten bir mail atmanız yeterli olacaktır. Hesabınız tamamen silindikten sonra aynı mail adresinizle yeniden Netflix’e üye olabilirsiniz.

Oluşturduğum Netflix Profilini Nasıl Silebilirim?

Netflix hesabınıza dahil ettiğiniz kişilerin bir zaman sonra size ait olan hesapta bulunmasını istemeyebilirsiniz. Ya da bu konuda bir değişiklik yapıp düzenlemek de isteyebilirsiniz. Bu kısımda, oluşturulan Netflix profilinin nasıl kaldırılacağını ve düzenlenebileceğini görebilirsiniz:

 • “Netflix İptal Etme Yolu” başlığında bahsedildiği gibi öncelikle hesabınıza giriş yapıp profil ikonunuzun bulunduğu kısımda “Profil Yönetimi” seçeneğine basmanız gerekiyor.
Profil yönetimi seçeceği
 • “Profil Yönetimi” butonuna bastıktan sonra karşınıza Netflix hesabınızda oluşturduğunuz ek profiller çıkacaktır. Bu profillerin sahibi aile üyeleriniz, arkadaşlarınız, çocuğunuz ya da kendinizin alternatif bir profili olabilir.
Netflix Profil iptal etme arayüzü
 • Profil ikonlarının üzerinde bulunan kalem sembolüne basarak yapmak istediğiniz işlemleri takip edebiliriz. Bu işlemler profil düzenlemesi, içerik kısıtlaması, dil ayarları ya da profil silme üzerinedir.
Profil düzenle sayfası
 • Eğer yapmak istediğiniz tek işlem oluşturulan profilin silinmesi ise en alt kısımda bulunan “Profili Sil” butonuna basmanız yeterli olacaktır. Bu işlemi gerçekleştirirseniz bu profile ait kaydedilen tüm içerikler, düzenlemeler ve puanlandırmalar kalıcı olarak Netflix üzerinden silinecektir. Yeniden bir profil oluşturmak isterseniz de bir önceki görseldeki tema üzerinden “Profil Ekle” seçeneğiyle bunu gerçekleştirebilirsiniz.

Üyelik silme işlemleriyle ilgili daha fazla bilgi sahibi olmak istiyorsanız customerservice@netflix.com adresine mail atabilir ya da bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Nev'i şahsına münhasır bir kalite kontrol elemanı

“Netflix İptal Etme: Netflix Hesabımı Nasıl İptal Ederim?” üzerine bir yorum

Yorumlar kapalı.