Discord Yeni Özelliklerini Test Ediyor!

Discord, oyuncuların vazgeçemeyeceği bir platform haline geldi. Hatta bu platformun artık daha çok kullanıcıya hitap ettiğini söyleyebiliriz. Çünkü Discord; kaliteli ve ücretsiz serverları ile okul, iş ve arkadaş grubu toplulukları içinde olan herkes için faydalı bir platform haline geldi. Sesli konuşma servisinin geçtiğimiz yıllarda kendini başarılı bir şekilde güncellediğini söyleyebiliriz. Bu güncellemelerden yeni bir tanesi ise şu an deneme sürecinde. Discord, yeni özelliklerini kullanıcılarıyla buluşturmadan önce test etmeye başladı.

Şirket sunucularının ne kadar büyüdüğünün farkında diyebiliriz. Serverlar, karmaşa yaratabilecek seviyeye gelmiş durumdalar Bir Discord sunucusunu canlı bir forum sayfası gibi düşünebilirsiniz. Fakat bir konuya girip çıkmak yerine, insanlar canlı bir şekilde sesli veya yazılı konuşabiliyor. Discord bu sunucuların kontrolünü geliştirecek bazı özellikler üzerinde çalışıyor.

Discord Yeni Özelliklerini Yakın Zamanda Tanıtmaya Hazırlanıyor!

Yeni özelliklerden ilki, serverlarda daha organize konuşmalar dönmesi için forum tarzı bir merkez tasarımı oluyor. Bu forumlarda kullanıcılar, eski konulara girip bakabileceği için olup bitenlerden geri kalmayacaklar. Daha eski olan konuları da bu şekilde görebilecekler ve yorum yapabilecekler. Eski konuların bir çeşit devam eden tartışmaya dönmesi sunucuyu daha çok canlandıracaktır.

Forumlar harici, Discord yeni bir ana sayfa tasarımını deniyor. Sayfanın amacı trendde olan konuları toplamak olacak. Sunucuların haber kanalları aracılığıyla bu tarz şeyleri yapabildiklerini söylemeliyiz. Bu konu hakkında detaylı bilgiler sızdırılmadı. Bu sebeple bu özelliğin detayları için Discord’dan yapılacak açıklama bekleniyor.

Ayrıca moderasyon alanında da birkaç yenilik var. Ulaşılan bilgilere göre Discord’un yeni otomasyon araçlarını denediği ortaya çıktı. Otomasyonların üçüncü parti botlarla beraber çalışması bekleniyor. Discord botları, yeni kullanıcıları selamlamaktan, uygunsuz davranışları tespit etmeye kadar uzanan, işlevsel araçlar olarak karşımıza çıkıyorlar.. Dolayısıyla Discord’un botlara önem vermesi, Discord kullanıcılarını memnun edecektir.

Discord'a Gelecek Olan Yenilikler

Discord, henüz bu yeni özellikler hakkında net bir açıklama yapmadı. Ancak ulaşılan bilgilere göre Discord, yeni özelliklerini test etmeye başladı. Bu da Discord’un geliştirdiği yeni özellikleri yakın bir zamanda kullanıcılarıyla buluşturabileceğini gösteriyor.

Yine de kullanıcılar, geliştirilen yeni özellikler hakkındaki detaylar ve bu özelliklerin ne zaman kullanıma sunulacağıyla alakalı açıklama için gözlerini Discord’a çevirdiler. Araştırmacılar, Discord geliştiricilerinin yakın zamanda konuyla alakalı bir açıklama yapmalarını bekliyorlar.

Sizler Discord tarafından geliştirilen yeni özellikler hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizler de Discord’un yeni özellikleri hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: https://techcrunch.com/2022/02/04/discord-forums-mod-tools-homepages-experimental-features/

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

İngiliz dilbilimi okuyan ve oyun oynamaya bayılan bir teknoloji meraklısı.