Ana Sayfa > Listeler > Çizim Programları: Yaratıcılığınızı Serbest Bırakın – 2021

Çizim Programları: Yaratıcılığınızı Serbest Bırakın – 2021

Çizim programları, güzel bir dijital sanat yaratmada önemli bir etkendir. Eğer dijital çizim yapma konusunda ciddiyseniz tarzınız doğrultusundaki en iyi programı bulmak işlerinizi yapmak için en doğrusu olacaktır. Dijital bir sanatçı olarak sizin için en kullanışlı programı arıyorsanız dijital çizim programları listemize gelin birlikte bakalım.

En İyi Çizim Programları

Krita

Krita
Krita

Krita açık kaynaklı ve ücretsiz, bilgisayarlarda kullanılabilen bir çizim programıdır. Kavramsal sanat, illüstrasyon, çizgi roman vb. birçok amaç için Krita kullanılabilir. Hem profesyonellere hem de amatörlere hitap eden Krita, özelleştirilebilir ara yüzü ile kullanıcının deneyimini güçlendirir. 100’den fazla profesyonel olarak üretilmiş ve önceden yüklenmiş fırçası bulunmaktadır. Fırçaları ve doku paletlerini içe aktarabilir veya kendinizinkini oluşturup diğer kullanıcılarla paylaşabilirsiniz. 2004’ten beri halka açık olmasına rağmen piyasada az değer gören bu ücretsiz çizim programının oldukça iyi olduğunu düşünüyoruz.

Medibang

dijital çizim uygulamaları
Medibang

Sahip olduğu birkaç temel özellik ile Medibang, bazı sanatçılar tarafından en iyi çizim programı olarak adlandırılmakta. Ücretsiz ve bilgisayar, tablet gibi birçok platformda kullanıma uygun olan Medibang, çalışmalarınızı kolayca depolamanıza ve paylaşmanıza olanak tanıyan bir bulut özelliğine de sahip. Medibang özellikle çizgi roman ve manga tarzı çizimler için tercih ediliyor. Bugün kolay ve ücretsiz bir çizim programıyla dijital çizime başlamak istiyorsanız Medibang ile başlayabilirsiniz.Procreate

procreate
Procreate

Procreate, iPad Pro ve Apple Pencil kombinasyonundan tam performans almak için tasarlanmış ve sadece iOS’a özgü üretilmiş ücretli bir uygulama. Photoshop gibi sağlam programlarda bulmayı umduğumuz güçlü araçları bir araya getiren Procreate bir çizim programından çok daha fazlası ve birçok dijital sanatçının göz bebeği. Hassas renk seçme ayarları, fırçaları, katmanları ve her türlü özel efekti ile bir masaüstü araçta bulunabilecek çoğu özelliğe sahip. Ayrıca PSD ile uyumlu.

Corel Painter

Dijital çizim uygulamaları
Corel Painter

Corel Painter; Windows ve Mac ile çalışabilen ücretli bir dijital çizim programı. Profesyonellerin beklentilerini tam olarak karşılayacak olan uygulama, özellikle boyama konusunda kusursuz bir deneyim sağlıyor. Geliştirilmiş renk seçme seçenekleri ile kullanımı da oldukça kolay. Fotoğraf sanatı, manga, illüstrasyon, güzel sanatlar vb. birçok stil için uyumlu olarak çalışan Corel Painter, 900’den fazla fırça ve birçok özelleştirme seçeneğine de sahip.

Tayasui Sketches

tayasui sketches
Tayasui Sketches

Tayasui Sketches; Mac masaüstü ile iOS ve Android mobil cihazlarda kullanılabilen ücretsiz ve ücretli pro versiyonu bulunan bir çizim programı. Kullanıcı ara yüzü ve uygulama işlevleri ile birçok sanatçının da favorisi olmuş durumda. Renk karıştırma seçenekleri, desenler ve gerçekçi fırçalar ile çizim deneyimini üst seviyeye çıkaran uygulama aynı zamanda çok sayıda özelleştirilmiş hareket kontrolüne de sahip.

SketchBook

SketchBook
SketchBook

SketchBook, birçok bilgisayar ve mobil cihazda kullanılabilen ücretsiz bir çizim programı. Sahip olduğu özelliklerin hepsi anında özelleştirilebilir ve kişisel bir çizim deneyimine sahip olmanızı sağlayabilir. Kolay ara yüzü ile kullanıcıya hiçbir zorluk çıkarmayan uygulama, özellikle başlangıç seviyesindeki dijital çizerler için çok uygun. Çizim tabletinizi yeni aldıysanız ve nasıl kullanıldığını anlamak ve ona alışmak istiyorsanız hemen SketchBook indirip alıştırma yapabilirsiniz. SketchBook ayrıca PSD uyumlu çalışmaktadır.

Adobe Photoshop

Photoshop
Photoshop

Rakiplerinin sayısı giderek artsa da Photoshop dijital çizim uygulamaları içinde gözde olmaya uzun süredir devam ediyor. Dünyanın en iyi görüntüleme ve grafik tasarımı yazılımına sahip olan uygulama hemen hemen her yaratıcı projenin merkezinde yer alıyor. Poster, ambalaj, web siteleri, fotoğrafçılık, güzel sanatlar, illüstrasyonlar vb. aklınıza gelebilecek her şey için Photoshop kullanılabilir. Ücretli olan ve birçok platformda çalışan Photoshop, son güncellemeler ile kapasitesini oldukça genişleterek daha da güçlü bir araç haline geldi. Photoshop hem yeni başlayanların hem de profesyonellerin tüm beklentilerini karşılayacak cinsten bir uygulama.

Adobe Illustrator

Illustrator

Adobe programları günümüzde hem profesyonel hem de günlük kullanıma uygun özellikler sunuyor. Bu programların kullanıldığı alanlardan birisi de şüphesiz ki tasarım. Bünyesinde Photoshop gibi oldukça güçlü bir çizim programına sahip olan Adobe, bununla yetinmemiş ve Illustrator’ı da kullanıcılara sunmuş.

Birbirinden farklı araçları ve özellikleriyle çizim yapmanızı son derece kolaylaştıran Illustrator, öğrenim açısından da kullanıcıyı hiç zorlamayan bir program. Eğer kafanızdaki tasarımları dijital ortamlara aktarmak istiyorsanız Illustrator sizin için doğru tercih olabilir.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojik mitleri araştırmayı ve ürün incelemeleri yapmayı çok seven, sanatsever, meraklı bir endüstri ürünleri tasarımı öğrencisi.“Çizim Programları: Yaratıcılığınızı Serbest Bırakın – 2021” üzerine bir yorum

Yorum yapın

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.