Asus Zenfone 8 ve Zenfone 8 Flip Modellerini Tanıttı

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden olan Asus, Zenfone serisiyle telefon sektöründe de başarılı işler çıkartıyor. Üstelik şirket, yeni Asus Zenfone 8 serisi ile dengeleri değiştirecek gibi gözüküyor.

Özellikle serinin ilk telefonları, fiyat performans cihazları oldukları için ülkemizde de yoğun ilgi görmüşlerdi. Fakat serinin devamı ilk modeller kadar ilgi görmedi. Ancak yeni tanıtılan Asus Zenfone 8 modelleri, şirketi, telefon sektöründe tekrar üst sıralara taşıyacak gibi duruyor.

Asus, Zenfone 8 serisinde iki telefon tanıttı. Bunlardan birisi serinin adını taşıyan Zenfone 8 modeli olurken diğer model ise donanım olarak biraz daha güçlü olan olan Zenfone 8 Flip modeli oldu.

Zenfone 8

Zenfone 8

Asus, Zenfone 8 serisinin standart modelinde klasik bir tasarım kullanmayı tercih etti. Oldukça sade bir tasarımı bulunan telefonun renkleri de gayet uygun seçilmiş diyebiliriz.

Bunun yanı sıra telefonun boyutu da rakiplerine göre biraz daha küçük. Böylece Asus, tasarım olarak kibar bir telefon arayan insanlara hitap etmek istemiş gibi duruyor.

Asus, bu serinin birçok modelini piyasaya çıkartmayı planlıyor. Böylece şirket, geniş bir kitleye hitap etmek ve satış rakamlarını yükseltmek istiyor.

Cihazda işlemci olarak son dönemlerin gözde işlemcilerinden Snapdragon 888 yer alıyor. Buna ek olarak 6 GB’dan 16 GB’a kadar RAM ve 64 GB-256 GB arası depolama desteği de cihazda yer alıyor.

Zenfone 8 modelleri, Avrupa’da 599 €’dan başlayan satış fiyatlarıyla satışa sunulacak. Ancak Asus Türkiye’nin aldığı karar doğrultusunda yeni Zenfone modelleri ülkemizde satışa sunulmayacak.

Ekran5.9 inç
İşlemciQualcomm Snapdragon 888
Bellek6,8,12 ve 16 GB RAM seçenekleri mevcut
Dahili Depolama64,128 ve 256 GB seçenekleri mevcut
Ön Kamera12 MP
Arka Kamera64+16+12 MP
Batarya4000 mAh

Zenfone 8 Flip

Zenfone 8 Flip

Serinin bir başka modeli olan Zenfone 8 Flip ise Zenfone 8’e göre oldukça farklı. Asus, bu telefonda önceki modellerinde denediği dönebilir kamera tasarımını kullanmayı tercih ediyor.

Fakat Zenfone kullanıcıları bu tasarımı pek beğenmemişti. Yine de Asus tasarımına güveniyor gibi duruyor. Çünkü, bu tasarım yeni Zenfone 8 Flip modelinde bizleri yeniden karşılıyor.

Bu modelde ayrı bir ön kamera bulunmuyor. Ancak bu durum telefonda ön kamera bulunmuyor demek değil. Telefonun arka kameraları dönebiliyor. Böylece kullanıcılar arka kameraları ön kamera olarak kullanabilecekler.

Üstelik bu sayede daha kaliteli fotoğraflar çekilmesine olanak sağlanıyor. Ancak bazı kullanıcılara göre dönebilen kameralar telefonun tasarım kalitesini düşürüyor.

Zenfone 8 Flip, 2 farklı modele sahip. Bu modeller Avrupa’da 799 €’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak. Fakat bu model de Zenfone 8 gibi ülkemizde satışa sunulmayacak.

Ekran6.67 inç
İşlemciQualcomm Snapdragon 888
Bellek8 GB RAM
Dahili Depolama128 ve 256 GB seçenekleri mevcut
Kamera64+16+12+8 MP
Batarya5000 mAh

Siz yeni Zenfone modelleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Asus tekrar ülkemizde telefon satışı yapmaya başlamalı mı? Asus’un yeni modelleri önümüzdeki ay AnTuTu listesinde kendilerine yer bulabilecekler mi? Görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.