Asus ROG Phone 6 Resmi Olarak Tanıtıldı

Asus yeni oyuncu telefonlarını resmi olarak tanıttı. Seri kapsamında Asus ROG Phone 6 ve ROG Phone 6 Pro modelleri kullanıcılar ile buluşacak. Üstelik her iki cihazın da yüksek performans göstereceği ifade ediliyor. Şirket telefonlarda yeni bir soğutma sistemi kullandığını da dile getiriyor.

Her iki cihazın da ortak olan birkaç özelliği mevcut. Ürünlerin ekranı bu özellikler arasında yer alıyor. ROG Phone 6 ve ROG Phone 6 Pro modelleri 6.78 inç boyutunda AMOLED bir panele sahip. Bu ekranın çözünürlüğü 1080 x 2448 piksel olarak ifade ediliyor. Ekran yenileme hızı ise 165 Hz olarak belirtilen cihazlarda 720 Hz dokunmatik örnekleme hızı yer alıyor.

Telefonun ekranında yer alan bir başka özellik ise değiştirilebilir ekran yenileme hızı oluyor. Dileyen kullanıcılar 60 Hz, 90 Hz, 120 Hz ya da 144 Hz ekran yenileme hızı da tercih etme şansına sahip. Ayrıca 1200 nit otomatik parlaklık seviyesi de cihazda yer alıyor.

Ürünün donanım özelliklerine baktığımızda ise karşımıza en gelişmiş Snapdragon işlemcisi çıkıyor. Snapdragon 8+ Gen 1 çip setinden güç alan telefonlarda RAM seçenekleri farklılık gösteriyor. ROG Phone 6 modelinde 12 GB ve 16 GB RAM yer alıyor. ROG Phone 6 Pro modelinde ise 18 GB RAM mevcut. Üstelik ürünün LPDDR5 teknolojisine sahip olduğu da ifade ediliyor. Cihazda 256 GB ve 512 GB olmak üzere iki farklı seçenek yer alıyor. Depolamada ise UFS 3.1 teknolojisine sahip olduğu belirtiliyor.

Telefonun yenilenmiş soğutma sistemi de bir hayli başarılı gözüküyor. Yeni çip setinden maksimum verimi almak için telefonun sıcaklığını 10 derece kadar düşürebildiği ifade ediliyor. Ayrıca cihazda yer alan AirTrigger teknolojisi ve ultrasonik butonlar sayesinde ek bir aparat olmadan telefonu oyun kolu gibi kullanmak mümkün oluyor.

asus rog phone 6 serisi

Asus ROG Phone 6 Serisi Fiyatı

Telefonların kamera özelliklerine baktığımızda 50 MP çözünürlüğe ve Sony IMX766 sensöre sahip bir ana kamera bizleri karşılıyor. Buna ek olarak 13 MP ultra geniş açılı kamera ve 5 MP makro kamerada cihazda mevcut. Ön tarafta ise 12 MP çözünürlüğe sahip Sony IMX663 sensörlü bir kamera yer alıyor.

Telefonun pil özelliklerine baktığımızda ise her iki cihazda da 6.000 mAh kapasiteli bir batarya karşımıza çıkıyor. Bu bataryanın iki farklı pilden oluştuğu ifade ediliyor. Ayrıca telefonda iki farklı USB-C girişi yer alıyor. Böylece telefonu hem üstünden hem de altından şarj etmek mümkün hale geliyor. Fakat hızlı şarj desteği 65 W olarak belirtiliyor.

Telefonun fiyatı da resmi olarak açıklanıyor. Avrupa’da ROG Phone 6’nın 12 GB RAM ve 256 GB depolamalı sürümü 999 euro olacak. Ayrıca ROG Phone 6 Pro’nun 18 GB RAM ve 512 GB depolama alanına sahip en yüksek sürümü ise 1.299 euro olarak belirtiliyor.

Kaynak: https://www.gsmarena.com/asus_rog_phone_6_and_rog_phone_6_pro_debut_with_sd_8_gen_1_and_up_to_18gb_ram-news-54931.php

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.