Acer Yeni Dizüstü Bilgisayar Modellerini Tanıttı

Dünyanın en büyük üreticilerinden Acer, 27 Mayıs’ta birçok yeni dizüstü bilgisayar modelini tanıttı. Şirket, özellikle donanım anlamında çok güçlü bilgisayarlar geliştirdi. Yeni tanıtılan Acer Swift X de donanımıyla dikkat çeken yeni modellerden birisi oldu.

Acer, Swift adlı serisiyle yayıncılar ve ofis çalışanlarına hitap etmeye çalışıyor. Şirket, bu seride tasarım olarak sade, donanım olarak ise gündelik işler için yeterli bilgisayarlar üretiyor.

Ancak serinin yeni modeli Swift X, bu tanımı değiştirecek. Çünkü Swift X, sade ve zarif tasarımının yanı sıra güçlü donanım özelliklerine sahip.

Acer Swift X

Swift X, oldukça sade bir tasarıma sahip. Bunun dışında Acer, yeni dizüstü bilgisayar modelini üretirken ince olmasına da özen gösterdiklerini belirtiyor. Öyle ki laptopun özelliklerine bakınca şirket amacına ulaşmış diyebiliriz. Çünkü Swift X, sadece 1.39 kg ağırlığa ve 17.9mm büyüklüğe sahip.

Genelde insanlar bu tarz ince ve hafif bilgisayarların donanım olarak da zayıf olduklarını düşünürler. Ancak Acer, Swift X ile bu görüşleri yıkacak diyebiliriz.

Çünkü şirket, bu laptopla yayıncı ve içerik üreticilerine hitap ettiklerini belirtiyor. Bu yüzden de laptop donanım olarak gayet güçlü demek mümkün.

Dizüstü bilgisayarda işlemci olarak AMD Ryzen 7 5800U mevcut. Bunun dışında Acer, ekran kartı olarak ise GeForce RTX 3050 Ti kullanmayı tercih etmiş. Acer, bellek kısmında da güçlü bir bilgisayar oluşturabilmek adına bu modelde 16 GB RAM kullanmış.

Acer Swift X

Yayıncı ve içerik üreticileri için depolama alanı oldukça önemlidir. Acer Swift X de bu yüzden 2 TB’a kadar SSD desteği sunuyor. Bunun dışında laptopun bataryası 17 saat kullanım ömrü sunuyor. Bu da kullanıcılar için gayet yeterli olacaktır.

Laptop, 14 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip. Bu ekran boyutu, bu incelikteki bir laptop için gayet ideal. Ayrıca yayıncı ve içerik üreticileri de 14 inç boyutundaki bir ekrandan gayet memnun kalacaklardır.

Acer, donanımıyla ve tasarımıyla insanları etkisi altına alan Swift X’i, haziran ayında Kuzey Amerika’da satmaya başlayacak. Acer, cihazın Kuzey Amerika’daki fiyatı 899.99 dolar olarak belirledi.

Şirket dizüstü bilgisayarı Avrupa’da da satışa çıkartacak. Acer, cihazın Avrupa’daki satış fiyatını ise 899 euro olarak belirledi.

Acer Predator Helios ve Triton

Bunların haricinde Acer, yeni Predator Triton ve Helios serisi oyun bilgisayarlarını da tanıttı. Acer’ın yeni oyun bilgisayarları hem donanım hem de görünüş açısından oldukça ilgi çekici.

acer-predator-triton-500-se

Acer Predator Triton 500 SE

Şirketin tanıttığı ilk model Predator Triton 500 SE, 11. nesil Intel Core i9 işlemci ile geliyor. Şirket ürünün sonunda yer alan SE ifadesinin “special edition” anlamına geldiğini belirtiyor.

Hem yüksek oyun performansı sunan hem de oldukça güçlü bir iş bilgisayarı olan Triton’un bu sebeplerle özel bir sürüm olduğunu da ekliyor.

11. nesil işlemcinin yanı sıra cihazda yeni Nvidia RTX 3080 GPU ve 64 GB’a kadar yükseltilebilen bir RAM yer alıyor. Ayrıca, depolama alanında da 4 TB’a kadar seçeneklerin olduğu belirtiliyor.

Buna ek olarak 12 saate varan pil ömrüyle yeni Acer Predator Triton 500 SE, tüm güne yetecek batarya kapasitesine sahip gibi gözüküyor.

Cihazın ekranına baktığımızda bizi 19mm bir çerçeve karşılıyor. Cihaz, 16:10 oran ve 240 Hz’e kadar çıkabilen yenileme hızı ile oyuncuların beklentilerini karşılayan bir ekrana sahip.

Buna ek olarak üç fanlı bir soğutma sistemi de bulunduran cihaz ısınma probleminden kurtuluyor. Ürünün Avrupa fiyatı ise 2.000 euro olarak ifade ediliyor.

Acer Predator Helios 500

Acer’ın tanıttığı bir diğer oyuncu bilgisayarı ise Helios 500 oluyor. 11. nesil Intel Core i9 işlemci ve Nvidia GeForce RTX 3080 bulunduran bilgisayar 64 GB’a kadar 3200 MHz DDR4 RAM’e de sahip.

Cihazın ekranında ise 17.3 inç 4K Mini LED ve 120 Hz ekran yenileme hızı; ya da 360 Hz ekran yenileme hızına 3ms gecikmeye sahip iki farklı seçenek bulunuyor. Aynı Triton gibi Helios 500’de de dahili bir soğutma sistemi mevcut. Bu ürünün Avrupa fiyatı ise 2.500 euro olarak belirtiliyor.

Acer Yeni Dizüstü Bilgisayar Predator Helios 500

Acer bu ürünlerin haricinde ConceptD modellerini de tanıtıyor. Tüm bu ürünler hakkında siz neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşmayı unutmayın.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.