Acer ConceptD 11. Nesil İşlemciler ile Karşımızda!

Acer 11. nesil Intel işlemciler ile güçlendirdiği yeni ConceptD serisini tanıttı. 11. nesil Intel işlemciler henüz bu ayın başlarında tanıtılmıştı.

Intel’in 11. nesil H serisi işlemcileri üst seviye işlemcileri oyun ve üst düzey kullanım için geliştirildi. Aynı zamanda 10. nesil Intel işlemcilere göre %20’ye varan bir performans artışı sağlıyor.

Bu değer oldukça önemli. İşlemci bilgisayar üzerinde gerçekleştirdiğimiz tüm işlemlerin kaynağı olarak tanımlanabilir. Bu sayede oyun oynarken ya da herhangi bir “render” alırken daha yüksek performanslar sağlanabiliyor.

Acer ConceptD 3 serisi bilgisayarlarını orta sınıf olarak konumlandırıyor. 11. nesil Intel işlemcinin yanında RTX 3050 Ti grafik kartı ile birlikte geliyor. Ayrıca ConceptD 3 serisinde Full HD ekran, SSD depolama ve Thunderbolt 4 standart olarak sunuluyor.

Acer’ın ConceptD 5 dizüstü bilgisayarlarında 11. nesil Intel işlemciye RTX 3060 ekran kartı eşlik ediyor. Ayrıca seçiminize göre 64 GB’a kadar RAM ve 2 TB gibi oldukça yüksek bir alana kadar SSD ile satın almak mümkün.

Ayrıca ConceptD 5 bir Pro sürüme de sahip. Bu sayede profesyoneller için oldukça iyi bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor.

Ürünün Pro sürümünde işlemci tarafında yine 11. nesil Intel işlemciler kullanılıyor. Grafik kartı tarafında ise NVIDIA RTX A5000 ya da RTX A3000 grafik kartlarını görüyoruz.

Bu grafik kartları ConceptD 5 Pro’yu profesyonel kullanım için oldukça güçlü bir seçenek haline getiriyor. Ayrıca Thunderbolt 4 desteği de bulunan cihazın oldukça ilgi çekmesi muhtemel.

Acer ConceptD

Yeni ConceptD 7 Oldukça Güçlü!

ConceptD 7 Ezel modeline geldiğimizde ise 11. nesil i7-11800H işlemci ve RTX 3080 gibi oldukça güçlü bir kombinasyon karşımıza çıkıyor. 64 GB’a kadar RAM ve 2 TB’a kadar SSD depolama seçenekleri cihazda yer alıyor. Aynı zamanda dokunmatik ekranı için bir kalem ile birlikte geliyor.

Ayrıca ConceptD 7’nin de Pro olarak isimlendirilen bir sürümü mevcut. Bu sürümde ise Intel’in Xeon W-11955M işlemcisi kullanılıyor. Aynı zamanda ekran kartı tarafında profesyonel kullanım için oldukça dikkat çekici kartlar olan RTX A5000 veya A3000 seçenekleri karşımıza çıkıyor.

ConceptD serisinin ilk satışa sunulacak serisi ConceptD 5 olacak. İlk olarak Kuzey Amerika’da satışa sunulacak cihazın 2.000$ gibi bir başlangıç fiyatıyla geliyor.

ConceptD 7 olarak isimlendirilen en güçlü serinin ise 2.499$ gibi bir fiyatla satışa çıkacağı belirtiliyor.

Son olarak orta segmente hitap eden ConceptD 3 bilgisayarlar ise 1.299$ gibi bir fiyat etiketiyle satışa olacak.

Tüm ConceptD serisinin Türkiye’de satışa sunulup sunulmayacağı hakkında bir bilgi bulunmuyor. Ancak ürünlerin Acer Türkiye sitesinde sayfaları mevcut.

Sizler yeni 11. nesil Intel işlemcili Acer ConceptD modelleri hakkında neler düşünüyorsunuz? Yorumlarda bizlerle paylaşabilirsiniz!

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

2017 yılından beri çeşitli girişimlerde yer alıp içerik üreten Metin, girişimcilik konusuna oldukça meraklıdır. Teknoloji haberleri hakkında içerik üretmekten ve araştırma yapmaktan hoşlanır.