3D Yazıcı Önerileri – En İyi 3D Printer Modelleri – 2021

Günümüz teknoloji dünyasında kullanan kişi sayısı ve kullanım alanları hızlı bir şekilde artan 3D yazıcılara, gün geçtikçe yeni modeller ve markalar ekleniyor. Fiyat performans olarak kullanıcılara sunulan çok sayıda yazıcı olması sebebiyle, almak isteyenlerin kafası karışmakta. Biz de bu karışıklığı gidermek için 3D yazıcı önerileri hazırlamak istedik. Ucuz, orta ve yüksek segmenttedeki modelleri inceleyerek kendinize en uygun olanı seçebilirsiniz.Düşük Segment 3D Yazıcılar

Creality Ender 3 Pro

Başlangıç seviyesi ve hobi amaçlı almak isteyen kullanıcıların en çok tercih ettiği 3D yazıcılardan biri olan Creality Ender 3 Pro, kullanıcıların karşısına yarı monte şekilde çıkmaktadır. Başlangıç seviyesindeki bir kullanıcının rahat bir şekilde montajını yapabileceği 3D yazıcı; esnek filament basımı uyumlu ve yüksek kaliteli baskılar alabilmektedir.

3D yazıcı önerileri: Creality Ender 3 Pro
Creality Ender 3 Pro

Creality Ender 3 Pro 3D yazıcı model 1,950 – 2,100 TL arasında yer alan fiyatlar ile satışa sunuluyor.

Anycubic Mega S

Anycubic Mega S, güçlendirilmiş ultrabase tablaya ve filament bittiğinde ya da bir sıkıntı meydana geldiğinde baskıyı durduran bir sensöre sahiptir. Başlangıç seviyesindeki kullanıcıların işlerini kolaylaştırmak adına yazıcıda, elektrik kesildiğinde kaldığı yerden devam etme özelliği bulunmaktadır. Bulundurduğu özellikleriyle zamandan ve kullanacağınız malzemeden tasarruf etmenizi sağlayacak bu yazıcıyı 2,100 TL – 2,300 TL fiyat aralığında alabilirsiniz.

3D yazıcı önerileri: Anycubic Mega S
Anycubic Mega S

Makeblock mElephant

Yüksek hassasiyete sahip Makeblock mElephant 3D, minimal bir tasarım ile karşımıza çıkmaktadır. Demonte halde kullanıcıya sunulan yazıcı, esnek bir yapıya sahiptir. Bu yazıcı ile basit veya çok karmaşık gözüken tasarımları yüksek kalitede de basma imkanınız bulunmaktadır. 3D yazıcı önerileri listemizin üçüncü sırasında bulunan mElephant 3D, ortalama olarak 2,000 – 3,000 TL fiyatla satışa sunulmaktadır.

mEleohant 3D yazıcı modeli öneri
mElephant

Bresser Saurus

Yeni başlayanlar için ideal kullanım sunan bir diğer ürün de Bresser Saurus oluyor. Tasarımı kapalı gibi gözükse açık kasa bir model olan Saurus, PLA filamentini desteklemektedir. Ülkemizde resmi satışı maalesef bulunmayan modeli çeşitli internet sitelerinden sipariş edebilirsiniz. Kargo ücretiyle birlikte yaklaşık 3,000 TL civarlarında bir fiyata satın alınabilen Bresser Saurus 3D yazıcılara merak duyanlar için harika bir tercih olacaktır.

Bresser Saurus

Orta Segment 3D Yazıcılar

FlashForge Adventure 3

Listemizin ilk kapalı tasarıma sahip 3D yazıcı modeli FlashForge Adventure 3, başlangıç ve orta seviye kullanıcıların kullanabileceği bir yazıcıdır. Flash Forge 3D yazıcı, kullanıcılara sessiz bir ortam ve şık bir tasarım sunmakta. PLA ve ABS filamentlerde baskı yapabilme, güvenli ve uzaktan erişim sağlayabilme gibi özelliklere sahiptir. FlashCloud bulut tabanlı platformu ile buluttan baskı yapmanızı mümkün kılan yazıcıyı, 4,250 – 4,600 TL fiyatla satın alabilirsiniz.

3D yazıcı önerileri: Flashforge Adventure 3
FlashForge Adventure 3

Alya

Bir arıkovanı projesi olan Alya, güvenli ve kullanıcı dostu bir 3D yazıcı modelidir. Çok az elektrik harcayan modelde PLA filamenti kullanılmaktadır. Ev, ofis ve okullarda kullanılabilecek yazıcının etrafı legolarla kaplıdır. Legolarla kaplı olması sayesinde modelin görünümü isteğe göre tasarlanabilir. Alya 3D yazıcı modeli 8,900 – 9,500 TL fiyatıyla satışa sunulmaktadır.

Arıkovanı projesi Alya 3D yazıcı modeli
Alya

Nova3D Elfin LCD

Nova3D Elfin modeli, kullanıcıya kalibrasyonu yapılı bir şekilde gelmektedir. Bu model uzaktan erişim, akıllı dokunmatik ekran, 8 GB hafıza ve 2K çözünürlüğündeki ekranı sayesinde çok yüksek kalitede baskılar elde etmenize imkan vermektedir. Bu modeli satın almak için 9,000 TL ödemeniz gerekmektedir.

Nova3D Elfin LCD
Nova3D Elfin LCD

Yüksek Segment 3D Yazıcılar

Zaxe X2

Metal tasarımı, kolay baskı teknolojisi, kablosuz bağlantısı, filament sensörü ve geliştirilmiş algoritması ile yüksek segment 3D yazıcılar listemizin başında Zaxe X2 yer alıyor. Model; ABS, ASA, PC gibi filamentler ile baskı alabilmektedir. Metal baskı kafası ile 280 dereceye kadar ısınabilen Zaxe X2, yüksek sıcaklığa ihtiyaç duyan malzemelerin sorunsuz bir şekilde baskısını gerçekleştirebilmektedir. Çok basit bir yazılıma sahip olduğunu da ekleyelim.

3D yazıcı önerileri: Zaxe X2
Zaxe X2

Zaxe X2 3D yazıcı modeli, ortalama 16,000 TL fiyat ile birçok yerde satıştadır.

BenMaker Ekser Plus

Üstün kalibrasyon ve yüksek kaliteli baskı yapabileceğiniz BenMaker Ekser Plus 3D yazıcı, yerli ve milli bir yazılımla üretilmiştir. PLA, ABS, FLEX filamentleri ile çalışabilen model, elektrostatik toz boyalı çelik bir gövdeye sahiptir. BenMaker Ekser Plus, 50-300 mikron arasında baskı yapabilmektedir. FFF (Eriyerek Kaynaşan Filamentle Üretim) baskı teknolojisi ile baskı yapabildiğini de söylemekte fayda var. BenMaker Ekser 3D yazıcısı 20,700 TL fiyatıyla satışa sunulmaktadır.

Yerli ve milli yazılım ile üretilmiş BenMaker Ekser Plus
BenMaker Ekser Plus

Ultimaker 2+

Profesyonel kullanıcıların en çok tercih ettiği Ultimaker 2+, ısıtmalı cam tablasına ve açık filament sistemine sahiptir. Baskılarda gerçekleştirmek istenen köprüleme ve çıkıntı işlemleri için mükemmel sonuçlar ortaya çıkarmaktadır. Ultimaker 3D yazıcıların en uygun fiyatlı modellerinden olan Ultimaker 2+, güvenilir ve basit/anlaşılır arayüzü ile yaklaşık 20,000 – 25,000 TL fiyatla satışa sunulmaktadır.

En çok tercih edilen 3D yazıcı Ultimaker 2+
Ultimaker 2+

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Web teknolojileri ile ilgilenen Jr. Front-end Geliştirici, FPS ve roquelike oyunların meraklısı bir matematikçi.Yorum yapın

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.