Uygun Fiyatlı Yazıcı Önerileri – 2021

Canon Yazıcı
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook
Share on pinterest
Pinterest
İçindekiler

Pandemi sebebiyle ülkemizdeki eğitim – öğretim süreci online olarak devam etmektedir. Bu yüzden sınava hazırlanan öğrencilerden ilkokul öğrencilerinin velilerine kadar herkes eğitim materyallerine ulaşabilmek için yazıcıları daha çok kullanmaya başladı. Sizler de kırtasiyelere gitmekten ve çok para vermekten sıkıldıysanız, sizin için hazırlamış olduğumuz uygun fiyatlı yazıcı önerileri listemiz tam size göre.

Ofisindeki belgeleri çoğaltmak, yazı yazdırmak ya da diğer ofis işlemlerinde kullanmak için yazıcı arayan okuyucularımız aşağıdaki linkten Workgroup yazıcı listemizi inceleyebilir.

Listemize geçmeden önce yazıcılar hakkında sizlere biraz bilgi verelim. Yazıcı kategorilerine baktığınızda genel olarak 3 başlık göreceksiniz. Püskürtmeli (mürekkepli) yazıcılar, lazer yazıcılar ve tanklı yazıcılar.

Püskürtmeli yazıcılar genel olarak evlerde kullanılan yazıcı tipidir. Kartuşlu bir sistemi vardır. Kartuşlar ile çok sayıda yazdırma yapamazsanız ve orijinal kartuşlar biraz pahalıdır. Bu yüzden bu tür yazıcılara sahip kullanıcılar genellikle kartuş bittikten sonra kartuşu yeniden doldurarak kullanırlar.

Lazer yazıcılar ülkemizde ev tipi olarak çok sık kullanılan bir yazıcı tipi değildir. Püskürtmeli yazıcılara göre daha hızlı yazdırma işlemi yapan lazer yazıcılar, fiyatları sebebiyle ev kullanıcıları tarafından pek tercih edilmemektedir. Lazer yazıcıların 1 toneri ile 700-2000 sayfa arasında yazdırma işlemi yapabilirsiniz (Bu sayı yazıcı markasına, toner markasına ve baskı kalitesine göre değişmektedir.) Bu tür yazıcıları satın alırken dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan birisi de toner fiyatıdır. Bazı lazer yazıcıların tonerlerinin fiyatı yazıcı kadar olabiliyor.

Tanklı yazıcılar ise yazıcının kartuşlarının dışında yazıcının yanında ya da yazıcıya bitişik bir şekilde bir mürekkep düzeneği bulunduran yazıcılardır. Genellikle yazdırma işlemini çok fazla yapan kişiler tarafından tercih edilir. Kartuştaki mürekkepler bittikçe yanında bulunan mürekkep tankından mürekkep çeken yazıcı türüdür. Diğer yazıcı türlerinde olduğu gibi bu yazıcı türlerinde de alacağınız yazdırma sayısı ve yazdırma kalitesi yazıcının ve kartuşun markasına bağlıdır.

Önemli Not: Yazıcıların tanıtımında sizler için alternatif kartuş/toner doldurma yöntemlerini sunmaktayız. Lakin yazıcınızın sağlığı ve yazdırma kalitesinin düşmemesi için orijinal parçalar kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Canon Pixma E204

Uygun fiyatlı yazıcı listemizdeki ilk yazıcımız Canon Pixma E204. Piyasadaki en uygun fiyatlı yazıcılardan birisi olan Pixma E204, Canon’un mürekkep püskürtmeli bir yazıcısıdır. Pixma E204 ile sadece A4 kağıtları kullanarak yazdırma yapabiliyorsunuz. Siyah kartuşu ile 400, renkli kartuşu ile 300 sayfa belge yazdırabiliyorsunuz.

Yazıcıyı internette 350-400 TL arasında bulabilirsiniz. Yazıcının orijinal kartuşu 150-200 TL arasındayken, dolum setleri 50-80 TL arasında satılmaktadır.

Canon Pixma E304

yazıcı önerileri e304 canon

Listemize başka bir Canon model yazıcıyla devam ediyoruz. E204’e göre daha şık bir tasarımı olan E304 modeli, E204’ün biraz daha gelişmiş bir modeli diyebiliriz. Pixma E304 bir alt modeli olan E204 gibi sadece A4 kağıtları desteklemektedir. Kartuş verimliliği konusunda da aynı yazdırma sayılarını veren E304’ün E204’ten tek farkı Wi-Fi özelliğinin olması diyebiliriz.

Baskı hızı ve kalitesi konusunda da E204 ile aynı özelliklere sahip olan E304’ü internetten 510-550 TL arası bir fiyata bulabilirsiniz. E304’ün de orijinal kartuşu 150-200 TL arasında değişirken, dolum setleri 50-80 TL arasında satılmakta.

Not: E204 ve E304 modelleri arasındaki tek fark yukarıda da belirttiğimiz gibi E304 modelinde Wi-Fi özelliğinin olmasıdır. Genel olarak baktığımızda ev için kullanımda Wi-Fi özelliğine çok ihtiyaç duymayacağınızı düşünüyorsanız E204 sizin için daha uygun bir tercih olacaktır.

HP DeskJet Plus 4120

yazıcı önerileri hp

Bu yazıcımızın önerdiğimiz diğer yazıcılardan en büyük farkı faks ve tarama özelliğinin olmasıdır. A4 ve A6 kağıt girişlerini destekleyen HP Plus 4120, mürekkep püskürtmeli bir yazıcıdır. HP Plus 4120’nin bir kartuşta sunduğu yazdırma sayısı Canon yazıcılara göre daha az. Lakin tarama ve faks özellikleri ile Canon yazıcılardan bir adım daha önde.

İnternetten 600-700 TL arası bir fiyata bulabileceğiniz yazıcının kartuşları ise 100-200 TL arasında satılmakta.

Pantum P2500

Pantum P2500 yazıcı önerileri

Listemize piyasadaki en uygun fiyatlı lazer yazıcılardan birisi olan Pantum P2500 ile devam ediyoruz. Diğer yazıcılara göre uygun fiyatıyla dikkat çeken Pantum P2500 A4 ve A5 kağıt girişini desteklemektedir. Bir tonerle 1000-1600 arası yazdırma işlemi yapılabileceği iddia edilmektedir. (Yazdırma sayılarındaki en önemli etken tabii ki de tonerlerdir. Tonerlerin farklılığına göre yazdırma sayısının değişeceğini unutmayınız.)

İnternette 750-850 TL arası bir fiyata bulabileceğiniz bu yazıcımızın toner fiyatı ise 250-400 TL arasında değişmektedir. Lazer yazıcıların toner fiyatları biraz pahalı olduğu için orijinal tonerler yerine muadili tonerleri ya da tonerin çipini ve doldurma setini alarak toneri doldurmayı tercih edebilirsiniz.

Not: Pantum P2500 modelinde Wi-Fi bulunmazken P2500 W modelinde Wi-Fi desteği bulunmaktadır. P2500 W modelini de 800-900 TL arası bir fiyata internetten bulabilirsiniz.

HP Ink Tank 315

Hp Ink Tank

Uygun fiyatlı yazıcı önerileri listemizde son olarak 1 tane tanklı yazıcıya yer veriyoruz. Tanklı yazıcı denilince akla gelen markaların başında gelen HP’nin 315 modeli evde çok fazla yazdırma işlemi yapan insanlar için oldukça ideal. Yazıcı A4 ve A6 kağıt girişini desteklemektedir. Orijinal kartuşları ve tankıyla birlikte 6000-8000 sayfa arasında yazdırma işlemi yapmaktadır.

Yazıcının ek olarak tarama özelliği de bulunmaktadır. Çok iyi bir tarama sistemi bulunmasa da günlük kullanımda işinizi görecektir.

Yazıcıyı 1000-1200 TL arasında internetten satın alabilirsiniz. Yedek mürekkep setinin fiyatları ise 80-120 TL arasında değişmektedir. Mürekkebiniz bittikçe kartuş almak zorunda değilsiniz lakin belirli bir kullanımdan sonra kartuşlar eskidiği için kartuşlarınızı belirli aralıklarla değiştirmenizi tavsiye ederiz.


Bu yazımızda sizlere gündelik işleriniz için evde kullanabileceğiniz uygun fiyatlı yazıcı önerileri sunduk. Yazıcıların yazdırma bilgileri ve yazımızda kullanılan resimler yazıcıların resmî sitelerinden alınmıştır. Verilen sayıların altında ya da üstünde yazdırma yapabileceğinizi unutmayın.

Sizler de kullandığınız ve tavsiye ettiğiniz uygun fiyatlı yazıcı önerilerinizi aşağıdaki yorum bölümünden paylaşabilirisiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Bu içerikler de hoşunuza gidebilir!

deepfake_teknolojisi

DeepFake Nedir? Her Gördüğünüze İnanmayın

Deepfake nedir? Deepfake teknolojisi, gerçeğinden ayırt edilemeyecek sahte videolar üretilmesidir. Yani aslında izlediğimiz birçok video gerçek olmayabilir. Şu an için birçok konu

Yorum yapın