2K Games Ay Sonunda Yeni Bir “Franchise” Açıklayacak

Take-Two Interactive’in yaptığı açıklamaya göre 2K Games bu ayın sonunda yeni bir franchise açıklayacak.

Oyun dünyasında birçok kişi Take-Two Interactive‘in kim olduğunu bilir. Bilmeyenler için söyleyelim, kendileri 2K Games ve Rockstar Games’i bünyesinde bulunduran bir firma. Grand Theft Auto, Mafia, NBA 2K, Bioshock gibi bir çok oyunu yayımladılar.

Take-Two Interactive yılın ilk çeyreğine göre mali kazançlarını açıkladı. Geçtiğimiz iki yıla oranla %72 oranında bir artış söz konusu. Şirketin bu kadar büyümesi için de Grand Theft Auto V’e bağlandı. Çünkü yapılan açıklamaya göre Grand Theft Auto V toplamda 150 milyondan fazla kopya sattı.

Yeni Bir Franchise Oyun Geliyor

Take-Two Interactive’in başkanı ve CEO’su Strauss Zelnick mali kazançlarını açıklarken oyunculara da güzel haberler sundu. Zelnick’in yaptığı açıklamaya göre Take-Two Interactive’in bünyesinde yer alan 2K Games bu ayın sonunda yeni bir franchise oyunu açıklayacak.

Mafia, Borderlands, NBA 2K, Civilization, Bioshock serileri gibi birçok ünlü oyunu bünyesinde bulunduran firmanın yine aynı kalitede bir oyun ile oyuncuların karşısına çıkması planlanıyor.

Yeni çıkacak olan franchise oyunun şimdilik ne olacağı belli değil. Ancak E3’ten hemen önce konu ile ilgili ilk dedikodular ortaya çıkmaya başlamıştı. Dedikodulara göre XCOM geliştiricisi Firaxis Marvel temalı yeni bir strateji oyunu üzerinde çalışıyor. Eğer haber doğru ise Marvel fanları bu habere oldukça sevinecek gibi gözüküyor.

Bu arada 2K Games en son 2016 yılında Battleborn’u franchise olarak duyurdu. Yani son franchise oyun tanıtılmasının üzerinden 5 yıl geçti. Yeni oyunun ay sonunda yapılacak olan Gamescom 2021’de açıklanması bekleniyor.

Etkinlik asıl olarak 26 Ağustos ve 27 Ağustos tarihlerinde yapılacak. Fakat ana etkinlikten bir gün önce, yani 25 Ağustos tarihinde gazeteci Geoff Keighley’nin Gamescom: Opening Night Live gösterisiyle ilk açılışını yapacak. Bu arada etkinliğin pandemi dönemindeki alınan tedbirler doğrultusunda dijital olarak yapılacağını belirtelim.

Şimdilik çıkacak olan yeni franchise oyuna dair çok fazla bir bilgi yok. Fakat yeni oyun ile ilgili ortaya çıkacak ilk haberleri bizden öğrenebilirsiniz.

Bununla ilgili haberleri ve diğer haberleri kaçırmamak için Discord kanalımıza katılabilirsiniz. Bu sayede tarafınıza gelecek bildirimler ile haberleri ilk okuyan siz olabilirsiniz. Teknoloji.org Discord kanalına katılmak için burayı tıklamanız yeterli.

Siz ne düşünüyorsunuz? Sizce 2K’in yeni oyunu hangi türde olacak?

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Bundan 11 yıl önce Beden Eğitimi bölümünden mezun olan Uğur "Benim burada ne işim var?" diyerek kendini teknolojiye ve oyun dünyasına adamıştır. Daha önceden farklı sitelerde ve dergilerde bildiklerini okuyuculara aktaran Uğur sıra teknoloji.org sitesinde diyor!