Yeni MacBook Pro Modelleri WWDC 2021’de Tanıtılabilir!

Apple analisti Jon Prosser tarafından ortaya atılan iddiaya göre WWDC 2021‘de yeni MacBook Pro modelleri tanıtılacak. Şirket, 14 ve 16 inç olmak üzere uzun zamandır beklenen iki yeni MacBook Pro modelini piyasaya sunmayı planlıyor.

Apple, bilindiği gibi her yıl yazılım geliştiricileri için WWDC adındaki etkinliği düzenliyor. Şirket, bu yıl da yaptığı açıklamayla WWDC etkinliğinin 7-11 Haziran 2021 tarihleri arasında düzenleneceğini açıkladı.

Bunun üzerine analistler, etkinlikle alakalı birçok iddiayı ortaya atmaya başladılar. Jon Prosser, en çok konuşulan iddialardan birinin sahibi. Bu iddia oldukça ilgi gördü çünkü Jon Prosser, Apple’ın politikaları üzerinde çalışan bir Apple analisti.

Prosser tarafından ortaya atılan iddiaya göre Apple, WWDC 2021’de yeni MacBook Pro modelleri ile insanların karşısına çıkacak. Prosser, bu görüşünü Apple tarafından paylaşılan WWDC 2021 görseli üzerinden geliştirdi.

Görselde en solda yer alan Memoji’ye ait gözlükteki yansıma üç farklı kodu işaret ediyor. Bu kodlar çatal ve bıçak emojisi, uyuyan emoji ve dizüstü bilgisayar emojisi olarak belirtiliyor.

İddia bazı insanlar için gerçekçi gelmeyecektir. Çünkü Apple, WWDC’de genellikle yazılım tanıtımları yapıyor. Ancak Apple tarafından yayınlanan görseldeki bir çok unsur dikkat çekiyor. Jane Manchun Wong da, bunun Apple tarafından verilen bir ipucu olduğunu belirtiyor.

Apple MacBook Pro Tasarımını Yenileyebilir

Özellikle son zamanlarda, yeni MacBook Pro modelleri hakkında bazı iddialar ortaya çıkıyordu. En son gündeme gelen iddialardan birisi de ürünlerin ertelendiği ile ilgiliydi. Ancak, bu haberin hemen ardından yayınlanan bir başka rapor, yeni MacBook Pro modellerinin bu yaz gelebileceğini işaret ediyordu.

İddialara göre Apple, bağlantı noktalarında da bazı yenilikler yapacak. Yeni MacBook Pro modellerinde 1 adet MagSafe konektörünün olması muhtemel.

Ek olarak, iddialara göre yeni MacBook modellerinde 3 tane Thunderbolt/USB-C bağlantı noktası ve 1 tane HDMI girişi olacak. Ayrıca bir adet SD kart okuyucusunun da bulunması ihtimaller dahilinde.

Apple, donanım anlamında da bazı değişiklikler yapacak. Söylenenlere göre Apple, yeni MacBook Pro modellerinde M1 yonga setinin güçlendirilmiş bir halini kullanacak.

Fakat Apple’ın bu yonga setinde büyük değişiklikler yapması beklenmiyor. Analistlere göre bu yonga seti, M1 yonga setinin sadece biraz güçlendirilmiş hali olacak.

Tabii ki bunların hepsi şimdilik iddialardan ibaret. Apple bu konuda hakkında henüz resmi bir açıklama yapmadı. Ancak iddialar doğruysa yeni MacBook Pro modellerini WWDC 2021’de göreceğiz. Bu da iki haftadan az bir süre kaldığı anlamına geliyor!

Sizce Apple WWDC 2021’de yeni MacBook Pro modellerini tanıtacak mı? Görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.