Xiaomi Mi Band 7 Pro ile İlgili İlk Detaylar Ortaya Çıktı

Geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen bir etkinlikte Xiaomi yeni akıllı bilekliği Mi Band 7’yi tanıttı. Ancak şirketin yeni bir akıllı bileklik daha tanıtma planı olduğu hakkında iddialar ortaya atıldı. Xiaomi Mi Band 7 Pro isimli yeni bileklik ile ilgili ilk detaylar gündeme geldi.

GSM Arena tarafından paylaşılan habere göre Xiaomi önümüzdeki dönemde yeni bir akıllı bileklik daha tanıtacak. Xiaomi Mi Band 7 Pro isimli bu bilekliğin Xiaomi 12 Ultra ile aynı gün tanıtılacağı ifade ediliyor. Ürünün ortaya çıkışı ise Xiaomi’nin bir uygulamasında gözükmesiyle gerçekleşiyor.

Mi Door Lock isimli uygulamada Xiaomi’nin bilekliklerinin bulunduğu bir bölüm yer alıyor. Liste halinde sunulan cihazlar arasında Xiaomi Mi Band 5 NFC, Mi Band 6 NFC ve Mi Band 7 NFC modelleri yer alıyor. Ancak bunlara ek olarak Xiaomi Mi Band 7 Pro sürümü de listede yer alan cihazlardan biri oluyor. Bu sızıntının Mi Band 7’nin tanıtımından önce ortaya çıktığı da ifade ediliyor.

xiaomi-mi-band-7-pro
Görsel: GSM Arena

Xiaomi Mi Band 7 Pro’nun Özellikleri Merak Konusu

Her ne kadar cihazın ortaya çıkacağı yönünde iddialar kendini gösterse de şimdilik resmi bir duyuru mevcut değil. Buna ek olarak ürünün özellikleri hakkında da güvenilir bir iddia yer almıyor. Yine de Xiaomi Mi Band 7’ye dayanarak yeni ürün hakkında birkaç tahmin yürütmek mümkün.

Geçtiğimiz günlerde tanıtılan Xiaomi Mi Band 7, 1.62 inç boyutunda bir ekrana sahip. Bunun yanı sıra üründe 180 mAh kapasiteli bir batarya yer alıyor. Ayrıca ürünün şarjının 14 gün dayandığı ifade ediliyor. Tüm bunlara ek olarak bilekliğe Always-on-Display modunun geldiği de belirtiliyor.

Bu bilgilerden yola çıkılarak ürün hakkında birkaç tahmin ortaya atılıyor. Cihazın daha büyük bir ekrana sahip olacağı ilk tahminler arasında yer alıyor. Bunun yanı sıra üründe GPS desteğinin olacağı da vurgulanıyor. Ayrıca tüm bunları desteklemek için daha büyük kapasiteli bir bataryanın da üründe yer alması muhtemel. Bu değerin 250 mAh gibi bir kapasiteye ulaşacağı tahminler arasında bulunuyor.

Ürün hakkında şimdilik ortaya çıkan bilgiler bu şekilde. Gelecek dönemde daha fazla bilgiye sahip olacağımızı söylemek de mümkün. Özellikler ürünün Xiaomi 12 Ultra ile birlikte tanıtılacağı yönünde bir tahmin söz konusu. Bu etkinliğin ise 9 Temmuz tarihinde gerçekleşeceği ifade ediliyor.

Kaynak: https://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_band_7_pro_may_be_unveiled_in_july_with_the_xiaomi_12_ultra-news-54477.php

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.