Xbox Game Pass Nedir? – Bir Oyun Kütüphanesi

Xbox son günlerde büyük bir devrim yaparak oyun temalı bir kütüphane modelini oyunculara sundu.  Belli bir ücret ödeyerek, ister aylık ister yıllık olarak yaptığınız abonelikler sayesinde birçok oyuna ister PC’den ister Xbox konsollarınızdan ulaşabiliyorsunuz. Oyuncular tarafından da beğenilen sistemin en göz kamaştıran yanı ise çok uygun fiyatlara oyun deneyimi sunması diyebiliriz. Peki, bu Xbox Game Pass nedir? Gelin hep birlikte derine inelim.

Xbox Game Pass Nedir?

Microsoft’un ilk önce 2017 yılında Xbox One için çıkardığı abonelik sistemi olan Xbox Game Pass’ın, son günlerde yeni nesil konsollar ve PC’ler için de gelmesiyle güzel bir ekosistem yakaladı.  Asıl amacı oyunculara geniş bir oyun kütüphanesi sunmak olan abonelik sistemi, sunduğu çeşitlilik ve uygun fiyat anlayışıyla Xbox konsollar için 200’den fazla, PC için ise 100’den fazla oyun ile karşımıza çıkıyor. Her ay birçok yeni oyun da gelen Xbox Game Pass, Türk oyunculara hitap etmeye devam ediyor.

Xbox Game Pass Nedir?

Oyuncular İçin Büyük Fırsat

Önceden de bahsettiğimiz gibi oldukça uygun bir fiyata abonelik ile belki de 1 oyun fiyatına 100 hatta 200 kadar oyuna erişim sağlayabiliyorsunuz. Son günlerde yaygınlaşan konsollar ile birlikte de böyle bir sistem olmazsa olmaz diyebiliriz. Çünkü Steam ve Epic Games gibi platformlardan oyun almak her ne kadar pratik olsa da kimi oyunlar Xbox Game Pass’e göre oldukça uçuk fiyatlarla karşımıza çıkıyor.

Xbox Game Pass

Xbox Game Pass Ne Kadar?

Abonelik sisteminde 3 faklı seçenek bulunuyor. Eğer sadece PC veya konsol için düşünüyorsanız 30 TL gibi bir fiyatlandırma mevcut. Öte yandan bir başka seçenek olan Xbox Game Pass Ultimate ise iki farklı platformda da oynamanızı sağlıyor ve fiyatı ise 45 TL olarak karşımıza çıkıyor.

Xbox Game Pass Ultimate

Bu abonelik sayesinde ister konsoldan ister PC’den kütüphaneye erişiminiz sağlanıyor. Eğer bir oyun hem konsol hem de PC için oynanabilir durumda ise oyuna her iki platformda da kaldığınız yerden devam edebiliyorsunuz. Oyunlara online olarak devam etmek isterseniz, Xbox Live Gold aboneliğinizin de olması gerekiyor. Ayrıca, Xbox Live Gold da abonelerine, Sony Playstation Plus gibi her ay çeşitli ücretsiz oyunlar sunuyor.

Xbox Game Pass

Xbox Game Pass’e Nasıl Abone Olabilirim?

Tarayıcınızı açtığınızda Xbox’ın kendi sitesine gitmeniz en kolay yol olacaktır. İlk önce Xbox sayfasında kendinize bir üyelik hazırlamalısınız. Eğer mevcut bir hesabınız var ise mevcut hesabınızla da işleme devam edebilirsiniz.  Oturum açma işleminin başarılı bir şekilde tamamlanmasının ardından, üst seçeneklerde Xbox Game Pass’ı, ardından genel bilgi sekmesine geçerek karşınıza çıkan Şimdi Katılın butonu sayesinde ödeme yaptıktan sonra abone olabilirsiniz. Ben bu kadar uğraşta bulunmak istemiyorum daha bir kolay yolu yok mu diyorsanız da buradan abone olabilirsiniz.

Xbox Game Pass Aboneliği Alacak Mısınız?

Birçok eski ve yeni oyunu bir araya getiren kütüphane sistemi son günlerde oyuncular tarafından oldukça talep görüyor.  Sistemin bu kadar oyunu bir araya böyle bir fiyata getiriyor olması da abone sayısının artmasında oldukça büyük bir etken. Peki, siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Xbox Game Pass aboneliği alacak mısınız?

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye ve oyunlara büyük ilgisi olan Ankara Üniversitesinde bir Amerikan Edebiyatı öğrencisi.