WhatsApp Kişiler Görünmüyor Hatası Nasıl Çözülür?

Akıllı telefonlar, günümüzde iletişim için en çok kullanılan iletişim araçlarının başında geliyor. Akıllı telefonlar için geliştirilen mesajlaşma ve arama uygulamaları ise bu cihazlarda iletişim kurulmasını sağlamaktadırlar. WhatsApp da bu uygulamalardan biri olarak karşımıza çıkıyor. WhatsApp her ne kadar kullanışlı olsa da zaman zaman kullanıcılarına sorunlar yaşattığı da bir gerçektir. Bu doğrultuda WhatsApp kullanıcıları, kişiler görünmüyor hatası ile karşılaşabiliyorlar.

WhatsApp üzerinde kişilerinizin tümü ya da birkaçı görünmüyor olabilir. Bu durumu yaşıyorsanız korkmayın çünkü sorunu çözmek için kullanabileceğiniz birkaç yöntem mevcut. Sizler için hazırlamış olduğumuz bu içerikte WhatsApp kişiler görünmüyor hatasını ve bu hatanın nasıl çözülebileceğini ele aldık. Bu doğrultuda eğer siz de bu problemi yaşıyorsanız içeriğimizi okuyarak sorunu kolaylıkla çözebilirsiniz.

WhatsApp Kişiler Görünmüyor Hatası Nedir?

Günümüzde haberleşme uygulamaları milyarlarca insan tarafından kullanılıyor. Akıllı telefonlarda kullanılabilen bu tür uygulamalar internet aracılığı ile çalışıyor. Böylece mesajlaşmamıza, sesli ya da görüntülü aramalar gerçekleştirmemize olanak tanıyorlar. Hızla dijitalleşen dünyamızda pek çok haberleşme uygulaması mevcut durumda. Neredeyse tüm akıllı telefon kullanıcılarının bu uygulamaları kullandığı ise bir gerçek.

WhatsApp da bu iletişim platformları arasında yer alıyor. İlk olarak 2010 yılında hayatımıza giren WhatsApp’ın şu anda yaklaşık 2 milyar aktif kullanıcısı bulunuyor. Dolayısıyla bu uygulamanın dünya çapında en çok kullanılan iletişim uygulamalarından biri olduğunu söylemek mümkün. Bu uygulama rehberinizde bulunan kişilerle hızlı bir şekilde mesajlaşmanıza, insanlarla ister görüntülü ister sesli aramalar yapmanıza, fotoğraf ya da video gibi farklı dosyaları transfer etmenize olanak tanıyor.

Pek çok kişinin kullandığı bu platform, sahip olduğu özellikler ile oldukça kullanışlı. Bunun yanı sıra platform, her geçen gün yeni özellikler ile gündeme geliyor. Böylece kullanıcılarının ihtiyaçlarına yönelik olarak kendini geliştiriyor. Her ne kadar kendini sürekli olarak geliştiriyor olsa da zaman zaman WhatsApp’ı kullananlar çeşitli sorunlar ile karşılaşabiliyorlar.

Bu sorunlardan en yaygın olanlarının başında ise WhatsApp kişiler görünmüyor hatası geliyor. WhatsApp’ı kullanan kişiler zaman zaman bu problemi yaşayabiliyor. Bu problem farklı nedenlere bağlı olarak ortaya çıkabiliyor. Aynı zamanda farklı yöntemler kullanarak bu hatadan kurtulmanız mümkün. Lafı daha fazla uzatmadan gelin bu sorunun nedenlerine birlikte göz atalım.

WhatsApp Kişiler Görünmüyor Hatası Neden Olur?

WhatsApp diğer insanlar ile iletişim kurmak için sıklıkla kullanılan bir platformdur. Bu nedenle neredeyse hepimizin hayatında hayati bir öneme sahip olduğunu söyleyebiliriz. Pek çok kişi tanıdığı insanlarla birebir görüşmek için bu uygulamayı kullanırken aynı zamanda grup olarak haberleşmek adına da WhatsApp oldukça kullanışlıdır.

WhatsApp Kişiler Görünmüyor Hatası Neden Olur

Eğer siz de bir WhatsApp kullanıcısıysanız kişilerinizin görünmeme sorununu yaşayabilmeniz mümkün. Bu sorunu yaşıyorsanız korkmanıza gerek yok. Çoğunlukla geçici bir sorun olan bu problem kolay bir şekilde çözülebiliyor. Çoğu WhatsApp kullanıcısının karşılaşmış olduğu bu sorun, çeşitli nedenlerden dolayı ortaya çıkıyor. WhatsApp kişiler görünmüyor sorunun ortaya çıkmasının temel sebepleri şu şekildedir:

 • Bir kişinin WhatsApp kişiler listenizde görünmüyor olmasının nedeni kişinin henüz WhatsApp kullanmıyor olması olabiliyor.
 • Eğer WhatsApp için otomatik kişi senkronizasyonu kapalı ise listenize yeni eklediğiniz bir kişi listede görünmeyebiliyor.
 • İnternet bağlantınızda bir sorun olması halinde rehberinizdeki kişiyi WhatsApp kişiler listesinde görmemeniz mümkün olabiliyor.
 • Birinin numarasını WhatsApp listenizde görmemenizin bir diğer nedeni ise uygulamanın sürümünden kaynaklı sorunlar olarak karşımıza çıkıyor.
 • Bunun yanı sıra numarayı yanlış şekilde kaydetmeniz halinde de görmek istediğiniz kişiyi WhatsApp listenizde görmeniz mümkün değil. Bu nedenle numarayı doğru kaydedip kaydetmediğinize bakmanız önem taşıyor.

Bir WhatsApp kullanıcısı olarak WhatsApp kişiler görünmüyor sorununu yaşıyorsanız yapmanız gereken ilk şey internet bağlantınızı kontrol etmektir. Bu aşamada internet bağlantınızda bir sorun görünmüyor ise bağlantınızı kapatıp açmayı ya da farklı bir ağa bağlanmayı deneyebilirsiniz. Böylece eğer sorun internet bağlantınızdan kaynaklıysa kolaylıkla çözülecektir. Ancak yaşadığınız problemin sebebi bu değilse daha farklı çözüm yollarını denemeniz gerekebiliyor. Sizler için içeriğimizin devamında WhatsApp kişiler görünmüyor sorununun çözüm yöntemlerini detaylı bir şekilde açıklayacağız.

WhatsApp Kişiler Görünmüyor Hatası için Çözüm Yöntemleri

Her ne kadar korkutucu bir sorun gibi gelse de çoğunlukla WhatsApp kişiler görünmüyor sorunu kolay bir şekilde çözülebiliyor. Eğer siz de WhatsApp’ta kişiler görünmüyor sorunu yaşıyorsanız farklı yöntemler kullanarak bu sorunu çözmeniz mümkün. İçeriğimizin bu kısmında deneyebileceğiniz yöntemleri bulabilir, uygulayarak sorununuzu kısa sürede çözüme kavuşturabilirsiniz. Deneyebileceğiniz bu yöntemleri sizler için adım adım açıkladık.

Yöntem 1: Kişileri Manuel Olarak Yenileyin

WhatsApp kullanan kişilerin yaygın bir şekilde yaşadığı problemlerden biri rehbere eklemiş oldukları bir ya da birkaç kişinin WhatsApp’da kişiler listesinde görünmüyor olmasıdır. Bu sorun otomatik senkronizasyonun doğru şekilde çalışmıyor olmasına bağlı olarak ortaya çıkabiliyor. Bunun yanı sıra internet bağlantısındaki problemler de bu sorunun meydana gelmesine neden olabiliyor. Böyle bir durum yaşamanız halinde kişilerinizi manuel olarak yenilemeniz mümkün. Bunun için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterlidir:

 • WhatsApp kişilerini manuel olarak yenileyebilmek için ilk adımda WhatsApp uygulamasını açın.
 • Ardından Android cihazlarda sağ alt köşede, iOS cihazlarda sağ üstte yer alan “Mesajlaşma simgesi“ne dokunun. Böylece WhatsApp kişi listenizi açmış olacaksınız.
 • Daha sonra karşınıza çıkan WhatsApp ekranında sağ üst köşede yer alan “Üç nokta“ya tıklayın.
 • Açılan seçenekler arasından “Yenile” seçeneğini işaretleyin. Böylece WhatsApp kişi listeniz yenilenecek ve güncellenecektir.
 • Eğer rehberinizde kayıtlı olan kişi WhatsApp kullanıyorsa bu şekilde listenizde görünmeye başlayacaktır.

Yöntem 2: Uygulama İzinlerini Düzenleyin

Eğer uygulamaya girdiğinizde kişi listeniz tamamen boş ise bunun sebebi uygulamaya rehbere erişim izni vermemiş olmanız olabilir. Bu sorunu düzeltmek için yapmanız gereken ise uygulama izinlerini düzenlemektir. Böylece uygulama rehberinizdeki kişileri çekerek uygulama içerisinde göstermeye başlayabilecektir. Bu işlem için yapmanız gerekenler ise aşağıdaki gibidir:

 • İlk olarak kullandığınız cihazda “Ayarlar” kısmını açın.
 • Bu aşamada karşınıza çıkan seçenekler arasından “Uygulamalar” bölümüne girin. Bu aşamada hangi cihazı kullandığınıza bağlı olarak karşınıza çıkan seçenekler değişebilir. Ancak bulmanız gereken uygulamalar listesidir.
 • Uygulamalar listesinden “WhatsApp“i bulun ve tıklayın.
 • Karşınıza çıkan seçenekler arasından “İzinler” seçeneğine dokunun.
 • Böylece uygulama izinleri ile karşılaşacaksınız. Açılan ekranda izin verdiğiniz ve vermediğiniz özellikleri görebilirsiniz. Bu aşamada “Kişiler” için izin vererek sorununuzu düzeltebilirsiniz.

Yöntem 3: Uygulamayı Güncellemeyi Deneyin

Yalnızca kişiler görünmüyor sorunu için değil WhatsApp ile ilgili yaşadığınız tüm problemler için sebep kullandığınız uygulama sürümü olabilmektedir. Bu nedenle kullandığınız uygulamanın güncel sürümüne sahip olmanız önemlidir. Eğer siz de WhatsApp ile ilgili bir problem yaşıyorsanız aşağıdaki adımları izleyerek uygulamayı güncellemeyi deneyebilirsiniz:

 • WhatsApp’ı güncellemek için ilk olarak “Play Store” ya da “App Store” açmanız gerekmektedir.
 • Ardından cihazınızda yüklü olan uygulamaları görüntülemelisiniz.
 • Bu aşamada WhatsApp uygulamasını bulun ve tıklayın.
 • Daha güncel bir sürüm olması halinde karşınıza güncellemek için bir buton çıkacaktır. Bu butona tıklayarak uygulamanızı güncelleyebilir, sorunlarınızı kolaylıkla çözebilirsiniz.

Yöntem 4: Uygulamayı Silip Yeniden Yükleyin

Eğer yukarıdaki yöntemler ile sorununuza bir çare bulamadıysanız deneyebileceğiniz bir diğer yöntem ise WhatsApp uygulamasını tamamen silmektir. Ardından uygulamayı tekrar yükleyerek sorunu çözmeyi deneyebilirsiniz. Uygulamanın tekrar kurulması aşamasında dikkatli bir şekilde davranırsanız sorununuz çözülebiliyor. Bunun için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli olacaktır:

 • İlk olarak WhatsApp uygulamasını kullandığınız cihazdan kaldırın. Bunun için farklı yöntemler kullanabilirsiniz.
 • Ardından “Play Store” ya da “App Store” üzerinden WhatsApp uygulamasını yeniden indirin.
 • Bu aşamada uygulamanın kurulum aşamasında uygulamaya gereken izinleri verdiğinizden emin olun.
 • Uygulamanın tekrar kurulması ile kişilerin görünmemesi sorunu düzelebilmektedir.

Yöntem 5: Hesabınızı Silerek Yeniden Oluşturun

Eğer kişilerinizi görüntüleyemiyor ve bu aşamaya kadar belirttiğimiz yöntemler ile sorunu düzeltemiyorsanız tek seçeneğiniz hesabınızı silip yeniden açmak olarak karşımıza çıkmaktadır. Çoğunlukla WhatsApp sorunları buna gerek kalmadan çözülüyor olsa bile nadiren de olsa bu yöntem de çözüm yolu olarak kullanılmaktadır. Hesabınızı silmek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

WhatsApp Kişiler Görünmüyor
 • WhatsApp hesabınızı silebilmek için ilk adımda WhatsApp uygulamasına girin.
 • Ardından sağ üst köşede karşınıza çıkacak olan “Üç nokta” simgesine tıklayın. iOS ile çalışan cihazlarda ayarlar kısmı direkt ana sayfanın sağ altında yer almaktadır.
 • Açılan sayfada en altta yer alan “Ayarlar” bölümüne girin.
 • Bu aşamada ise en üstte karşınıza çıkacak olan “Hesap” seçeneğine tıklayın.
 • En altta “Hesabımı sil” seçeneği ile karşılaşacaksınız. Bu seçeneğe tıklayarak hesabınızı kolaylıkla silebilirsiniz.

Ardından WhatsApp’ı cihazınıza tekrar indirerek yeniden bir hesap oluşturabilirsiniz. Bu durumda yaşadığınız WhatsApp kişiler görünmüyor sorunu ortadan kalkacaktır.

WhatsApp Kişiler Görünmüyor Hatası Nasıl Çözülür: Genel Değerlendirme

Günümüz dünyasında akıllı telefonlar neredeyse herkes tarafından kullanılıyor. Akıllı telefonların hayatımıza pek çok kolaylık getirdiğini söylemek mümkün. Bu kolaylıklardan biri de iletişim uygulamaları olarak karşımıza çıkıyor. Eskiden yalnızca SMS, MMS ve sesli arama gerçekleştirebilirken şu anda insanlar birbirleri ile dosya paylaşımı yapabiliyor ya da görüntülü olarak konuşabiliyor.

Şu anda dünya geneline bakıldığında kullanılmakta olan pek çok iletişim uygulamasından da söz edebiliriz. Ancak bunların arasında öyle biri var ki hayatımıza girer girmez zirveye oturdu: WhatsApp. Dünya çapında 2 milyar aktif kullanıcıya sahip olan bu iletişim platformu bünyesinde barındırdığı özellikler ile ilgi çekmeye devam ediyor. WhatsApp, üstelik her geçen yıl yeni özellikleri bünyesine ekleyerek gelişmeye devam ediyor.

İnsanların oldukça eğlenceli bir şekilde iletişim kurmasını sağlayan WhatsApp aynı zamanda sahip olduğu özelliklerle fazlasıyla kullanışlı. Bu platform sayesinde anlık bir şekilde hem bireysel hem grup üzerinden iletişim kurmak mümkün hale geliyor. Bu noktada WhatsApp, bireysel görüşmelerde de grup görüşmelerinde de kullanıcılarına çok çeşitli özellikler sağlıyor.

Her ne kadar genellikle sorunsuz işleyen bir platform olsa da WhatsApp kullanırken de sorunlar yaşamak mümkün. Bu sorunlar oldukça farklılaşabiliyor. WhatsApp kullanırken yaşayabileceğiniz sorunlardan biri rehberde yer alan kişilerin WhatsApp listesinde görünmüyor olması olarak karşımıza çıkıyor. Bu soruna bağlı olarak bir ya da birkaç kişiyi WhatsApp listesinde görmemeniz mümkünken aynı zamanda tüm kişilerin görünmemesi de söz konusu olabiliyor.

Kişilerin WhatsApp listesinde görünmemesinin arkasında farklı nedenler yattığını söylemek mümkün. Ancak nedeni her ne olursa olsun bu sorunu yaşıyorsanız korkmayın. Çünkü WhatsApp kişiler görünmüyor sorununu çözmek için kullanabileceğiniz pek çok farklı yöntem bulunuyor. Bu yöntemler ile siz de sorununuzu kolaylıkla çözebilirsiniz.

Sizler için hazırlamış olduğumuz bu içerikte WhatsApp kişiler görünmüyor hatası nasıl çözülür sorusuna cevap vermeye çalıştık. Bu sorunu çözmek için kullanabileceğiniz çözüm yöntemlerinden söz ettik. Böylece sizler de bu sorunla karşılaştığınızda rehberimizde yer alan yöntemleri uygulayarak WhatsApp kişiler görünmüyor sorununu çözebilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Tam zamanlı araştırmacı, yarı zamanlı yazar.