Vivo X70 Çıkış Tarihi Açıklandı: Özel Lensiyle Geliyor

Son zamanların popüler akıllı telefon üreticilerinden Vivo, yeni amiral gemisini tanıtmaya hazırlanıyor. Bilindiği üzere şirket, X serisi ile güçlü akıllı telefonlarını piyasaya sürüyor. Bu seride ürettiği güçlü telefonlarla dikkat çeken Vivo, gelen geri bildirimler doğrultusunda seriyi güçlendirerek devam edecek gibi gözüküyor. Hatta Vivo, bu kapsamda X70 serisinin tanıtımını 9 Eylül’de gerçekleştireceğini de açıklıyor.

Güçlü özellikleriyle heyecan yaratan Vivo X70, kamerasıyla da kullanıcıları büyüleyecek diyebiliriz. Çünkü şirket tarafından paylaşılan görsellerde, serinin kamerası hakkında önemli bilgiler mevcut.

Vivo X70 Serisinin Detayları

Vivo, X70 serisini X70, X70 Pro ve X70 Pro+ olmak üzere 3 telefonla tasarladı. Araştırmacılara göre X70 ile orta seviye telefon kullanıcılarına hitap edecek olan şirket, X70 Pro ve X70 Pro+ ile ise üst düzey telefon kullanıcılarını memnun etmeyi hedefleyecek.

Şirket, serinin teknik özelliklerini neredeyse sır gibi saklamayı başardı. Bu yüzden de araştırmacılar, serinin özelliklerine ulaşma konusunda epey zorlandılar. Şimdilik elde edilen bilgiler doğrultusunda şirketin X70 Pro+ modelinde Snapdragon 888+ kullanması bekleniyor. Bunun dışında serinin diğer modelleri hakkında bazı söylentiler bulunsa da net bilgilere henüz ulaşılamıyor.

Ancak Vivo, yeni paylaştığı görsellerle serinin özellikle kamera özellikleri hakkında bazı bilgileri paylaştı. Paylaşılan görsellerde X70 Pro+ modeli ön plana çıkartılıyor. Kapağı paylaşılan telefonun kamera kısmına Zeiss ve T* logolarının olduğu gözüküyor.

Bir Alman optik şirketi olan Zeiss, bazı akıllı telefon üreticileri için özel lensler de üretiyor. Bu şirketlerin başında da Sony geliyordu. Bilindiği üzere Sony, bazı amiral gemilerinde Zeiss marka lensler kullanmıştı. Bu da telefonların kamera performansını ciddi ölçüde artırdı diyebiliriz.

Vivo X70 Serisinin Detayları

Vivo da seriyi kamera performansıyla ön plana çıkartmak istiyor gibi gözüküyor. Çünkü T*, Zeiss tarafından üretilen özel bir lens olarak biliniyor. Şirket, serinin en üst modelinde özel bir lens kullanarak kullanıcılarını memnun etmeye çalışacak.

Bunun dışında tanıtım görsellerinde X serisi ile özdeşleşen turuncu renk seçeneği ön plana çıkıyor. Vivo, X serisinin diğer modellerinde olduğu gibi X70 serisinde de turuncu renk seçeneğini kullanıcılarıyla buluşturacak.

Şirket, serinin lansman tarihini 9 Eylül olarak açıkladı. Teknoloji meraklıları, serinin tüm donanım özelliklerini ve fiyatını öğrenmek için lansman tarihini sabırsızlıkla bekliyorlar. Vivo, büyük bir ihtimalle seriyi global olarak satışa sunacaktır. Bu sayede Türkiye’deki Vivo kullanıcılarının da X70 serisini kullanma ihtimalleri yüksek.

Sizler Vivo X70 serisi hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.