POCO F3 GT Çıkış Tarihi Duyuruldu

Dünyayı kasıp kavuran telefonlar üreten POCO, yeni F3 GT modelinin çıkış tarihini resmi olarak duyurdu. POCO Hindistan YouTube hesabının paylaştığı bir video aracılığıyla açıklanan tarih 2021 yılının 3. çeyreğini gösteriyor.

Bu tanıtım videosunun Hindistan kanalı üzerinden yayınlanması telefonun sadece Hindistan’da çıkacağı anlamına gelmiyor. Bilindiği üzere POCO, Türkiye’de de oldukça aktif bir telefon üreticisi.

Özellikle fiyat/performans açısından son derece başarılı ürünler ortaya çıkaran şirket, ülkemizde de büyük rağbet görüyor. Üstelik, bu ilgi POCO’nun Türkiye’de lansman yapmasını sağlayacak kadar önemli bir seviyede.

Şirket geçtiğimiz haftalarda POCO X3 ve POCO F3 ürünlerinin Türkiye lansmanını gerçekleştirmişti. Ülkemizdeki satış fiyatlarının açıklandığı lansman, gelecek dönemde benzer etkinlikler görebileceğimizin de bir sinyalcisi.

Bu nedenle yeni POCO F3 GT modelinin ülkemizde de satışa çıkması hatırı sayılır bir ihtimale sahip.

POCO’nun paylaştığı videoda yeni F3 GT modelinin ne kadar güçlü olduğuna dair önemli vurgular yer alıyor. Bunun haricinde cihazla ilgili resmi bir bilgi olarak kullanılan işlemci de videoda gözüküyor.

Ürünün isminin de açıklanmasının ardından POCO F3 GT çıkış tarihi olan “3. çeyrekte geliyor” ibaresi karşımıza çıkıyor ve video sona eriyor.

POCO F3 GT Özellikleri

Yarım dakikadan daha kısa süren videonun ardından ürünle ilgili emin olduğumuz birkaç bilgi açığa çıkıyor. Bunlardan ilki, ürünün ekim ayına kadar tanıtılacağı oluyor. Daha da önemlisi ürünün işlemcisi resmi olarak açıklanıyor.

POCO F3 GT, MediaTek Dimensity 1200 işlemci kullanacak. Ayrıca, üründe 5G bağlantı desteği de bulunacak. Günümüzde artık bir zorunluluk haline gelmeye başlayan 5G, POCO F3 GT’de de ihmal edilmiyor.

Bu ürünün, Redmi K40 Gaming Edition modelinin isim değiştirmiş hali olacağına yönelik çok önemli bir iddia mevcut. Geçtiğimiz dönem büyük ilgi toplayan oyuncu telefonunun Hindistan’da ve belki de ülkemizde POCO F3 GT ismiyle satılması muhtemel.

Şirketin isim değişikliği haricinde ufak bir tasarım değişikliği yapması da söz konusu. Belki ürünü, oyun telefonu görünümü yerine daha gündelik bir tasarım ile görebiliriz.

POCO F3 GT’nin özelliklerinin Redmi K40 GE ile aynı olacağını varsayarak son derece güçlü bir telefon olacağını söylemek mümkün.

120 Hz FHD+ 6.67 inç ekran, güçlü bir kamera, yüksek hafıza ve depolama; tüm bunlar sayesinde POCO F3 GT geniş kitlelere hitap edecek gibi gözüküyor. Ürünün fiyatının ise en az POCO F3 kadar olacağını söylemek mümkün.

Bu nedenle minimum 5.300 TL – 5.500 TL arası bir etiket ile karşılaşacağız gibi gözüküyor. Önümüzdeki dönemde konu hakkındaki detayların resmiyete kavuşacağı tahmin ediliyor.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.