Twitter Yeni “Unmention” Özelliğini Tanıttı

Popüler sosyal medya platformu Twitter kullanıcı deneyimini yükseltmek için yeni bir özellik tanıttı. Unmention yani bir Tweet dizisinden ayrılmayı sağlayan özellik Twitter kullanıcılarının istemedikleri konuşmalardan bildirim almasını engelleyecek.

Şirket özelliğin dağıtıma çıkmaya başladığını dile getiriyor. Ayrıca bu özelliğin tüm cihazlarda kullanıma sunulacağını da belirtiyor. Hem mobil hem masaüstü cihazlarda yer alan tüm kullanıcılar Twitter’ın yeni Unmention özelliğini kullanabilecek.

Özellik sayesinde kullanıcılar Twitter’da dahil olduğu bir konuşmadan kolaylıkla ayrılabiliyor. Böylece dahil olmak istemedikleri konuşmalarda yer almama şansı kullanıcılara sunuluyor. Ayrıca bildirim almamak için de yeni özelliği kullanmak mümkün.

Unmention özelliğini kullanmak birkaç eylemin gerçekleşmesini sağlıyor. Bunların arasında daha önce de belirttiğimiz gibi konuşmadan ayrılma yer alıyor. Bir başka deyişle kullanıcının Twitter adı etiketlenen kişiler arasından siliniyor.

Buna ek olarak konuşmadan ortaya çıkan herhangi bir bildirim kullanıcıya ulaşmıyor. Normal şartlarda kullanıcı etiketinin dahil olduğu konuşmalardaki yanıtlar ve beğeniler gibi etkileşimler kullanıcıya bildirim olarak ulaşıyor. Tüm bunlara ek olarak kullanıcının konuşmaya bir daha etiketlenmemesi de özellik ile sunuluyor.

Twitter Unmention Özelliği Nasıl Kullanılır?

Platform konuyla ilgili yaptığı bir açıklamada özelliğin nasıl kullanılacağı konusunu da kısaca gösteriyor. Bunun için etiketli olduğunuz bir konuşmaya ulaşıp şu adımları gerçekleştirmeniz gerekmekte:

  • Etiketlendiğiniz Tweet’in sağ üst köşesinde yer alan üç nokta sembolüne dokunun ya da tıklayın.
  • Daha sonra “Bu konuşmadan ayrıl” seçeneğine dokunun ya da tıklayın.
  • Ardından bu seçeneğin neler sunduğunu açıklayan bir metin ile karşılaşacaksınız. Yukarıda da bahsettiğimiz unsurları onaylıyorsanız “Bu konuşmadan ayrıl” butonunu seçerek işlemi tamamlayın.

Bu işlemlerin ardından Twitter’ın yeni özelliğini kullanmak mümkün. Ayrıca bir kullanıcı bu özelliği kullandığında konuşmada yer alan kimseye bildirim gitmediği de ifade ediliyor. Böylece kullanıcıların gizliliği de güven altına alınıyor.

Twitter’ın son dönemde geliştirdiği tek özellik bu değil. Şirket ortak Tweet paylaşmak için de yeni bir özelliği platforma kazandırdı. Ayrıca Twitter Blue Android kullanıcıları için de birtakım yenilikler sundu. Buna ek olarak çok daha uzun içerikler paylaşmak için Notes isimli bir özellik geliştirdiği de biliniyor. Önümüzdeki dönemde de yeni özellikler geliştireceği tahmin ediliyor.

Şirketin gündeme geldiği bir başka konu ise Elon Musk ile gerçekleşen anlaşmazlık oluyor. 44 milyar dolar karşılığında şirketi satın almak isteyen Musk bu kararından vazgeçmiş gibi gözüküyor. Önümüzdeki dönemde satın alım hakkındaki gelişmelerin devam edeceği de tahminler arasında.

Kaynak: https://twitter.com/TwitterSafety/status/1546555047630159872?s=20&t=S_QQfzOq3uba9-0_XWL_kQ

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.