Twitter Tweeti Geri Al Özelliği Üzerinde Çalışıyor

Twitter kullanıcılarını çok sevindirecek bir iddia ortaya atıldı. Jane Manchun Wong (@wongmjane) isimli kullanıcının iddiasına göre Twitter, “Tweeti Geri Al” özelliği üzerinde çalışıyor. İddiasını kısa süreli bir GIF ile de destekleyen kullanıcı, özelliğin nasıl görüneceğini bizlere sunuyor.

Kısa süreli görselden anlaşıldığı üzere, Tweet atıldıktan belli bir zaman sonraya (yaklaşık 5 saniye) kadar Tweeti geri alma imkanı bulunuyor. Ancak, konuyla ilgili henüz resmi bir açıklama bulunmadığı için, bu süre zarfında Tweetin diğer kullanıcılar tarafından görülüp görülmediği belli değil.

Konuyla ilgili iki ihtimal bulunuyor.

İlk ihtimale göre, Tweet diğer kullanıcılar tarafından da görülebiliyor ancak 5 saniyelik sürede “Geri Al” butonuna tıklanması halinde Tweet siliniyor.

İkinci ihtimale göre, Tweet gönderildikten sonra diğer kullanıcılarla paylaşılmıyor. 5 saniye süren bir doğrulama süreci kullanıcılara sunuluyor. Bu süre içerisinde kullanıcı “Geri Al” butonuna tıklamazsa Tweet diğer kullanıcılar tarafından görülebilir bir şekilde paylaşılmış oluyor.

Twitter ekibinin yenilikçi yapısı düşünülünce ikinci ihtimalin daha mantıklı olduğu akıllara geliyor. Yeni gelen butonun “hızlı silme” gibi bir işlevi olması yerine kullanıcıların istenmedik paylaşımlarının önüne geçmesine destek olacağı düşünülüyor.

Buna benzer bir uygulama halihazırda Gmail tarafından kullanıcılara sunuluyor. Hazırlanan e-postanın, gönderildikten bir süre sonra bile geri alınabilme imkanı oluyor. Böylece gönderilen iletilerde bir aksaklık ve yanlışlık yaşamanın önüne geçiliyor.

Twitter’ın son dönemdeki atakları hız kesmeden devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde çığ gibi büyüyen bir ilgiyi üstüne çeken Clubhouse’un alternatifi olarak düşünülen Spaces ile Twitter, Android kullanıcılarını da tarafına çekmişti. Bunun haricinde, ücretli bir üyelik sistemi sunan Super Follows sistemiyle de platforma yenilikler eklemişti.

Tweeti Geri Al Özelliği İçin Twitter Cephesinden Henüz Açıklama Yok

Bu hamlelerin üstüne, Tweet geri alma özelliğinin de sadece bir iddiadan öte olduğu düşünülüyor. Ancak, resmi açıklamalar gelmeden bu bilginin doğruluğunu tam olarak bilemeyeceğiz.

Bununla birlikte, özelliğin ne zaman geleceği hakkında da kesin bir tarih bulunmuyor. Ayrıca, hangi platformlarda aktif olacağı, masaüstünden girişlerde de kullanılıp kullanılmayacağı gibi sorular şimdilik sadece merak konusu. Yine de, özellik ile ilgili yeni bilgilerin oldukça yakında geleceği tahmin ediliyor.

Kim bilir, belki de Twitter, geri alma butonuyla birlikte yeni başka özellikler de açıklar. Son zamanlarda geliştirme konusunda büyük adımlar atan ekip, bir süre daha bu konuların üzerinde çalışacak gibi gözüküyor.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.