Twitter’ın Yeni Abonelik Sistemi Kendini Gösterdi

Twitter’ın yeni abonelik sistemi, kullanıcılara bazı özellikler sunmayı hedefliyor. Bir süredir şirketin bu özellik üzerinde çalıştığı gündemdeydi. Şimdi ise yeni sistem hakkında bazı detaylar ortaya çıkıyor.

Ortaya çıkan detaylara göre Twitter’ın yeni abonelik sistemi Twitter Blue olarak isimlendirilecek. Ayrıca aylık 2.99$ gibi bir ücretle sunulacak.

Twitter Blue üyeliğinin ne gibi avantajlar sunacağı da detaylanıyor. Twitter gelişmeleri konusunda son derece güvenilir bir kaynak olan Jane Manchun Wong, özellikleri Twitter hesabı üzerinden tanıtıyor.

Öncelikle, Twitter üzerinden takip ettiğiniz kişilerin beğendiğiniz Tweet paylaşımlarını kaydedebilmeniz mümkün. Bu özellik şimdi de aktif ancak Twitter Blue ile organize etme şansı da olacak. Bir başka deyişle, Tweet’leri kategorilere göre ayırarak kayıtlı tutmanız da mümkün olacak.

Görme ihtimalimizin olduğu bir diğer özellik ise Tweet geri alma özelliği. Bu özellik sayesinde, kullanıcıların gönderdikleri bir Tweet’i geri alma şansı olacak. Belli bir süre sonunda Tweet’in geri alınmaması halinde diğer kullanıcılara da açık hale gelecek.

Ayrıca bu geri alma süresini ayarlar kısmında belirlemek mümkün olabilir. Bu özelliğin bir benzerine Gmail’de de rastlıyoruz.

Bir süre önce Twitter, ücretli haber abonelik sistemi Scroll’u satın almıştı. Bu satın alma, ücretli aboneliğe dahil bir seçenek olarak değerlendiriliyor. Scroll’un bu ücretli aboneliğe dahil olma ihtimali mevcut.

Scroll ile ulaştığınız sitelerde bulunan reklamların kaldırılması mümkün oluyor. Aynı zamanda Scroll bu sayede yayıncı ve yazarların da desteklendiğini belirtiyor.

Son olarak eklenmesi beklenen bir diğer özellik de şirketin yine yakın zamanda satın aldığı Revue. Bu platform, yazar ve içerik üreticilerinin gelir elde etmesini sağlıyor. Aynı zamanda Revue sayesinde e-posta haber bültenleri yayınlamanız da mümkün.

Twitter Gelişmeye Devam Ediyor!

Twitter son zamanlarda platformu yeniliğe boğuyor desek yeridir. Bahşiş Kutusu, sesli direkt mesajlar, gelişmiş mesaj arama gibi özellikler sadece son zamanlarda platforma eklenen unsurlar oluyor. Bunların haricinde Twitter Spaces’ın da gelişimi devam ediyor.

Clubhouse, dünya üzerinde oldukça popüler hale gelen bir platform. Bu özellik birçok sosyal medya platformunun dikkatini çekiyor. Twitter’da bu konuda benzer bir özellik olan Twitter Spaces‘ı geliştiriyor.

Ayrıca Twitter mavi tik ile hesap onaylarına yeniden başlıyor. Twitter’ın mavi tik dağıtımına da gelecek hafta başlayacağı tahmin ediliyor.

Sizler Twitter’ın sunduğu bu yeni özellikler hakkında neler düşünüyorsunuz? Birçok uygulamanın ücretli olarak sunduğu abonelikler sizce kullanıcılar için ne gibi faydalar sağlıyor? Yorumlar kısmında görüşlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz!

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

2017 yılından beri çeşitli girişimlerde yer alıp içerik üreten Metin, girişimcilik konusuna oldukça meraklıdır. Teknoloji haberleri hakkında içerik üretmekten ve araştırma yapmaktan hoşlanır.