Tinder Güvenlik İçin Geliştirdiği Yeni Özelliği Tanıttı

2012 yılında piyasaya sunulan Tinder, günümüzde en çok kullanılan platformların başında geliyor. Bu yüzden sürekli güncelleme yapan Tinder, şimdi de güvenlik için geliştirdiği yeni özelliği tanıtıyor.

Her sosyal medya platformunda olduğu gibi Tinder’da da bazı güvenlik sorunları mevcut. Şirket de bu konuda bazı adımlar atarak güvenlik seviyesini en üste çıkartmak istiyor. Tinder şimdi bu konuda yeni bir adım attı.

Tinder tarafından yapılan tanıtımla birlikte artık kullanıcılar uygunsuz ve nefret dolu mesaj göndermek istediklerinde bir uyarı alacaklar. Şirket bu konu için bir yapay zeka geliştirdiğini belirtiyor.

Yapay zeka, gönderilen mesajın içeriğini algılıyor. Daha sonra mesajda nefret dolu ögeler varsa mesajı yazan kişiye mesajı göndermek isteyip istemediğini soruyor.

Tinder Güvenlik

Ayrıca uyarı sistemi, sadece uyarı vermiyor. Bunun dışında nefret dolu mesajların gönderilmemesi için kullanıcının mesajı göndermesini engelleyebiliyor. Tinder yaptığı açıklamada bu özelliğin şimdilik test edildiğini açıkladı.

Tinder yetkilileri taciz ve nefret dolu mesajlara karşı çok katı olduklarını belirtiyorlar.Şirket, kullanıcıların nefret içerikli mesajlar almamaları için bu konuda çalışmaların devam ettiğini de açıklıyor.

Bu tarz güvenlik güncellemeleri Tinder’ı daha güvenilir bir platform yapabilir. Çünkü uygulamayı kullanan kötü niyetli insan sayısı oldukça fazla.

Bu durum da uygulama kullanıcılarının olumsuz etkilenecekleri mesajları almalarına sebep oluyor. Bu konu üzerinde çalışan Tinder, şikayet oranını en aza indirmeye çalışıyor.

Tinder Nedir?

Tinder, 2012 yılında piyasaya çıkan bir arkadaşlık uygulamasıdır. Uygulamayı kullanan insanlar konumlarına yakın insanları buluyorlar. Uygulamada birbirini beğenen insanlar eşleşiyorlar. Böylece eşleşen iki kişi sohbet etmeye başlayabiliyor.

Yapılan son açıklamalar göre Tinder, günümüzde 196 ülkede hizmet veriyor. Verilere göre bu ülkelerdeki toplam kullanıcı sayısı ise 1 milyonu geçti.

Tinder, bir arkadaş edinme uygulaması olduğu için dikkatli kullanılması gerekiyor. Her ne kadar şirket yönetimi güvenlik konusuna çok önem verseler de uygulamayı kullanan kötü niyetli insanların sayısı oldukça fazla. Bu yüzden olumsuz durumlarla karşılaşmamak için uygulamayı dikkatli kullanmakta fayda var.

Yeni gelecek özellik ile beraber bunun önüne geçmek için atılan somut adımları da görüyoruz. İlerleyen dönemde bu konuda çalışmaya devam edeceklerine de şüphe yok.

Sizce Tinder güvenlik konusunda ne gibi yenilikler yapmalı? Şirketin yeni açıkladığı özellik güvenliğin gelişmesine katkı sağlayabilir mi? Görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.