TickTalk 4: Çocuklar İçin Özelleştirilmiş Akıllı Saat

Söz konusu çocuklar ise aileler teknoloji ile alakalı seçimler yaparken oldukça zorlanmakta. Ebeveynlerin birçoğu çocuklarına küçük yaşta telefon almak istemiyor. Fakat bir yandan onlarla haberleşmeyi de mümkün kılmak istiyor. İşte TickTalk 4 isimli akıllı cihaz da bunu ailelere güvenli bir şekilde kazandırıyor. Peki TickTalk 4 tam olarak nedir?

TickTalk 4 Nedir?

TickTalk 4 Nedir?
Çocuklar için Üretilmiş TickTalk 4 Nedir?

TickTalk 4, 5-12 yaş arası çocukların kullanımı için ortaya çıkmış bir cihaz. Bu giyilebilir teknoloji ürünü çocuklarda daha iyi alışkanlıklar oluşturmaya da önem veriyor. Ürün iki girişimci ebeveynin küçük kızlarıyla bağlantı kurmanın güvenli bir yolunu aramalarıyla ortaya çıkıyor. Fikir, çocukların bir cep telefonuna hazır olmadıklarını düşünmeleri sayesinde ortaya çıkıyor. İlk kez 2016 yılında piyasaya sürülen TickTalk, o seneden beri dünya çapında 190.000’den fazla ailenin güvendiği bir cep telefonu alternatifi olarak piyasada yerini koruyor. 

Çocuklar için olan çoğu teknoloji ürünü güvenlik özelliklerinden yoksun ve birçok dikkat dağıtıcı unsura sahip. TickTalk ise gönül rahatlığından ödün vermeden bağlantıya ve güvenliğe öncelik veren bir iletişim alternatifi. Bu akıllı saat;

  • video ve sesli arama,
  • güvenli mesajlaşma,
  • ebeveyn kontrolleri,
  • GPS,
  • hatırlatıcılar ve daha birçok özelliği basit bir cihazda birleştiriyor.

Üründe fotoğraf ve video çekmek için bir kamera da yer alıyor. Ayrıca Bluetooth kulaklıklar ile müzik dinleme özelliği de mevcut.

Akıllı Saat TickTalk 4’ün Özellikleri

TickTalk 4'ün Özellikleri
TickTalk 4’ün Özellikleri

TickTalk 4, bünyesinde kristal netliğinde bağlantı sağlayan 2 yönlü ses aktarımı ve Wi-Fi bulunduran bir cihaz. Cihazı çocuğunuza vermeden önce kendi onayladığınız kişileri kısayol ana simgeleriyle birlikte cihazın hafızasına ekleyebilirsiniz. Böylece çocuğunuz sizin bilmediğiniz birisiyle iletişim kuramaz. Ayrıca cihazda var olan güvenlik duvarı çocukların bilinmeyen numaralarla iletişim kurmasının da önüne geçer. 

Cihazda bulunan uçtan uca şifreli mesajlaşma özelliği çocukların en önemli kişiler ile güvenli bir şekilde bağlantıda kalmasını sağlıyor. Kişiye özel metin yanıtları, sesli mesajlaşma, fotoğraflar, emojiler ve GIF’ler sayesinde çocuğunuzun kendini yeterli bir şekilde ifade edeceğinden emin olabilirsiniz. Ayrıca yüksek çözünürlüklü görüntülü konuşma, çocuğunuzu her zaman ve her yerde görmenize imkan tanımakta.

Cihazın Kamera Özelliği
Cihazın Kamera Özelliği

Cihazı aldığınız zaman popüler binlerce çocuk dostu şarkıya, podcaste ve hikayeye de erişim sağlayabilirsiniz. Üstelik hiçbir ek ücret ödemeden. TickTalk 4’de ayrıca bir rahatsız etmeyin ayarı da mevcut. Bu ayar sayesinde ders, okuma ve uyku saatlerinde çocuğunuzun dikkatinin dağılmasının önüne geçebilirsiniz.

Gerçek zamanlı konum belirleme, çocuğunuzun güvende olduğundan emin olmanıza yardım eder. Cihaza indireceğiniz ücretsiz TickTalk uygulaması saniyeler içinde güncel konuma ulaşmanızı sağlar. Ayrıca geçmiş konumları ve saatleri de aynı arayüz üzerinden kontrol edebilirsiniz.

Cihazdaki hatırlatmalar çocukların, sorumluluk almasına ve zaman yönetimi becerilerini geliştirmesine yardımcı olur. Görevde kalmayı kolay ve eğlenceli hale getirmek için basit alarmlar, 50’den fazla önceden programlanmış hatırlatıcı ve özel uyarı arasından seçim yapmanız mümkün.

Çocuklar için Dayanıklı Tasarım

TickTalk 4
TickTalk 4

Düşmeye ve darbeye dayanıklı bir yapıya sahip TickTalk 4, çocuklar için özel olarak geliştirilen bir akıllı saat. Kırılmalardan, çarpmalardan, çatlamalardan ve kirden korunmak için özel olarak hazırlanmış olan TickTalk 4 ayrıca küçük sıçrama ve dökülmelerden korumak için IP67 su geçirmezlik özelliğine sahiptir.

Siyah, mavi ve pembe renk seçenekleri olan TickTalk 4; temalar, duvar kağıtları ve zil sesleri ile çocuğunuzun tarzına özel.

Yaklaşık iki senedir TickTalk 4 üzerinde çalışan girişimciler, ürünü, çocuklar için bir akıllı saatten fazlası olarak tanımlıyor. Üretim aşamasında yüzlerce saat alan testler sayesinde cihaz aldığı nihai sonuç ile çocuklarla bağlantı kurmanın en güvenli yolunu sağlıyor. Eğer TickTalk 4’e sahip olmak isterseniz KickStarter üzerinden yaklaşık 180 dolar gibi bir fiyata cihazı satın alabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojik mitleri araştırmayı ve ürün incelemeleri yapmayı çok seven, sanatsever, meraklı bir endüstri ürünleri tasarımı öğrencisi.