En İyi Çocuk Akıllı Saat Modelleri – 2024

Akıllı saatler, her geçen gün daha çok kullanılmaya ve çeşitlenmeye devam ediyorlar. Bu doğrultuda teknoloji üreticileri, çocuklar için akıllı saatler üretmeye başladılar. Çocuk akıllı saatleri, ebeveynlerin çocuklarını takip etmelerini kolaylaştırdı. Bundan dolayı sizler de çocuğunuzun güvenliği için çocuk akıllı saati almayı düşünüyorsanız en iyi çocuk akıllı saat modelleri hangileri diye merak edebilirsiniz.

Çocuk akıllı saatlerinin performansları, sahip oldukları donanımlardan üreticilerine kadar çok çeşitli etkenlerden dolayı değişiklik gösterebilmektedir. Bu yüzden çocuğunuz için en iyi çocuk akıllı saatini seçerken seçici olmanız gerekmektedir. Bizler de bu yazımızda sizler için Türkiye’de satılan en iyi çocuk akıllı saat modellerini listeleyeceğiz.

Çocuk Akıllı Saati Nedir?

Giyilebilir teknolojik aletler, her geçen gün daha fazla kullanılmaya devam ediyorlar. Bu doğrultuda teknoloji üreticileri de çeşitli giyilebilir teknolojik aletlerle kullanıcılarına hizmet veriyor. Günümüzde en çok kullanılan giyilebilir teknolojik aletler ise akıllı saatler oluyor diyebiliriz. İlk akıllı saat modelleri, çok temel fonksiyonlarla kullanıcılarına hizmet verirlerken günümüzde üretilen akıllı saatler sağlıktan spora kadar farklı alanlarda gelişmiş özelliklerle performans sağlıyorlar.

Akıllı saatlerin sürekli gelişmeye devam etmesi, akıllı saat modellerinin de çeşitlilik kazanmasını sağlıyor. Öyle ki artık çocukların kullanımına uygun olan çocuk akıllı saat modelleri de üretilmektedir. Çocuk akıllı saatleri, güvenlik amacıyla geliştirilmiş teknolojik ürünlerdir. Bu akıllı saat modelleri sayesinde ebeveynler, çocuklarının konumlarını takip edip diledikleri zaman iletişim kurabiliyorlar.

Çocuk akıllı saat modelleri genel olarak GPS izleme, acil arama, telefonla ve görüntülü görüşme fonksiyonlarına sahipler. Bazı teknoloji üreticileri, akıllı saatleri çocuklar için eğlenceli kılabilmek adına basit oyunlar ekleyebiliyorlar. Bunun yanı sıra çocuk akıllı saatleri sağlık durumunun takibi için de kullanılmaya başlandıkları için bazı çocuk akıllı saat modellerinde sağlık uygulamaları da mevcut. Ancak çocuk akıllı saatlerinin genel olarak güvenlik amacıyla kullanıldığını belirtebiliriz.

En İyi Çocuk Akıllı Saat Modelleri

Havit KW11

Havit KW11

Sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi çocuk akıllı saat modelleri listemizin ilk sırasında Havit KW11 yer alıyor. Hong Kong merkezli Havit, özellikle bilgisayar ekipmanları konusunda ön plana çıkan teknoloji üreticilerinden birisidir. Şirket, çocuklar için akıllı saat modelleri de üretmektedir. Havit KW11 de Türkiye’de satın alabileceğiniz fiyat/performans odaklı çocuk akıllı saat modellerinden birisi olarak karşımıza çıkıyor.

Havit KW11, 1.4 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip. Cihazın ekranı, 240×240 piksel çözünürlükte performans gösteriyor. ASR3603 yonga setine sahip olan Havit KW11, 680 mAh kapasiteli bir bataryaya sahip. Böylece saat, çocuklar için gün içerisinde yeterli kullanım süresi sağlıyor.

Mikrofon ve hoparlöre sahip olan Havit KW11, çocuğunuzla telefon görüşmesi yapabilme imkanı sağlıyor. Tabii ki bu özellikten faydalanabilmek için akıllı saate SIM kartı takmanız gerekiyor. Havit KW11, ayrıca bir kameraya da sahip. Böylece saat üzerinden telefon görüşmesinin yanı sıra görüntülü görüşme de yapabiliyorsunuz. Bunun yanı sıra akıllı saatteki kamera kumandası ile çocuğunuzu görüntülü olarak takip edebiliyorsunuz. Hem suya hem de toza dayanıklılık sertifikasına sahip olan Havit KW11, dayanıklılık konusunda da oldukça iddialı. Havit KW11, Türkiye’de 2.000 TL’den başlayan fiyatlarla satılmaktadır.

General Mobile GM Buddy

en iyi çocuk akıllı saat modelleri - General Mobile GM Buddy

Türkiye merkezli General Mobile, genellikle ürettiği uygun fiyatlı akıllı teknolojik cihazlarla kullanıcılarıyla buluşuyor. Şirket, çocuk akıllı saat kategorisinde de uygun fiyata yüksek performanslı ürünleri kullanıcılarına sunmaya çalışıyor. Bu doğrultuda General Mobile GM Buddy, Türkiye’de kullanabileceğiniz en başarılı çocuk akıllı saat modellerinden birisidiri.

Saat, 1.4 inç büyüklüğünde 240×240 piksel çözünürlüğünde performans gösteren bir ekrana sahip. Spreadtrum SL8521E yonga setine sahip olan saatte 512 MB RAM yer alıyor. Bunun yanı sıra General Mobile GM Buddy, 4 GB dahili depolama alanı ile kullanıcılarına performans sağlıyor. Saat, gücünü ise 650 mAh kapasiteli bir bataryadan alıyor.

General Mobile GM Buddy, 2 MP çözünürlüğünde bir kameraya sahip. Bu kamera sayesinde çocuğunuzla görüntülü görüşme yapabiliyorsunuz. Bunun yanı sıra saatte yer alan hoparlör ve mikrofon, saate takacağınız SIM kartı sayesinde telefon görüşmesi yapabilmenize de olanak tanıyor. General Mobile GM Buddy sahibi çocuklar, ebeveynleri ile acil durum araması yapabiliyor. Ayrıca saat, çocuklara konum bilgisi paylaşma olanağı da tanıyor. Ebeveynler ise saat üzerinden anlık takip ve uzaktan izleme yapabiliyorlar. General Mobile GM Buddy, 2.700 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşmaktadır.

TCL Alcatel Movetime MT40X

TCL Alcatel Movetime MT40X

En iyi çocuk akıllı saat modelleri listemize TCL Alcatel Movetime MT40X ile devam ediyoruz. Çin merkezli TCL, Türkiye’de faaliyet gösteren en başarılı teknoloji üreticilerinden birisidir. Öyle ki şirket, çocuk akıllı saat modelleri konusunda da oldukça iddialı ürünler üretiyor. TCL Alcatel Movetime MT40X de bu ürünlerden birisi olarak karşımıza çıkıyor.

TCL Alcatel Movetime MT40X, 1.3 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip. Cihazın ekran çözünürlüğü 240×240 pikseldir. 256 MB RAM’e sahip olan saatte 512 MB dahili depolama alanı yer alıyor. Ayrıca saat, gücünü 600 mAh kapasiteli bir bataryadan alıyor. Böylece TCL Alcatel Movetime MT40X, sahip olduğu donanımlarla çocuklar için yeterli bir performans sağlamayı başarıyor.

Saatte yer alan kamera, çocuklara ve ebeveynlerine görüntülü görüşme yapabilme imkanı sağlıyor. Bunun yanı sıra saatte bulunan mikrofon ve hoparlör sayesinde telefon görüşmesi yapabilmek de mümkün. TCL Alcatel Movetime MT40X, çocuklara SMS görüntüleyebilme olanağı da tanıyor. Böylece saati kullanan çocuklar, ebeveynlerinden gelen SMS’leri saatleri üzerinden takip edebiliyorlar. Ebeveynler ise çocuklarının konumlarını saatte yer alan güvenli bölge, uzaktan izleme gibi özellikler yardımıyla izleyebiliyorlar. TCL Alcatel Movetime MT40X, Türkiye’de 2.800 TL’den başlayan fiyatlarla satılmaktadır.

Xiaomi Mibro Z3

en iyi çocuk akıllı saat modelleri - Xiaomi Mibro Z3

Dünyanın en büyük teknoloji üreticilerinden olan Xiaomi, çeşitli alt şirketlerle de kullanıcılarına hizmet vermektedir. Mibro da bu şirketlerden birisi olarak karşımıza çıkıyor. Mibro, temel olarak giyilebilir teknolojiler kategorisinde ürünler üretmektedir. Böylece şirket, çocuk akıllı saatleri de üretmektedir. Mibro Z3, şirketin Türkiye’de kullanıcılarıyla buluşturduğu ürünlerden birisidir.

Xiaomi Mibro Z3, 1.3 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip. Renkli ekran yapısı sayesinde kolay bir kullanıma sahip olan saat, ekran konusunda yeterli performans gösteriyor. Bunun yanı sıra saat, batarya konusunda rakiplerine göre daha başarılı diyebiliriz. Çünkü Xiaomi, saatte 1000 mAh kapasiteli bir batarya kullandı. Böylece saat, az kullanımda yaklaşık 8 güne kadar kullanım süresi sağlıyor.

Saatte 2 MP çözünürlüğünde bir kamera mevcut. Bu kamera sayesinde çocuğunuzla görüntülü görüşme yapabiliyorsunuz. Bunun yanı sıra saate takabileceğiniz SIM kartı ve saatte yer alan mikrofonla hoparlör sayesinde telefon görüşmesi yapma imkanınız da mevcut. Ayrıca Mibro Z3 de yer alan özelliklerle çocuğunuzu hem anlık hem de geriye dönük olarak takip edebiliyorsunuz. Mibro Z3, Türkiye’de 3.000 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşmaktadır.

TCL Movetime MT42

TCL Movetime MT42

Sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi çocuk akıllı saat modelleri listemizin son sırasında TCL Movetime MT42 yer alıyor. TCL Movetime MT42, Türkiye’de satın alabileceğiniz en iyi çocuk akıllı saat modellerinin başında gelmektedir. 2021 yılında tanıtılan saat hem donanımıyla hem de tasarımıyla kullanıcılarını fazlasıyla memnun etmeyi başarıyor.

TCL Movetime MT42, 1.54 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip. 240×240 piksel çözünürlükte performans gösteren ekranda 2D ekran camı yer alıyor. Spreadtrum SL8521E yonga setine sahip olan saatte 512 MB RAM ve 4 GB dahili depolama alanı yer alıyor. Ayrıca saat, gücünü 850 mAh kapasiteli bir bataryadan alıyor. Saatin sahip olduğu batarya, tek şarjla yaklaşık 1 hafta kullanım süresi sağlıyor.

TCL Movetime MT42’de Nano-SIM kartı girişi mevcut. Böylece saate SIM kartı takabiliyorsunuz. Ayrıca saatte yer alan hoparlör ve mikrofon, çocukların ebeveynleri ile telefon görüşmesi yapabilmelerine olanak sağlıyor. Bunun yanı sıra saatte yer alan 2 MP çözünürlüğündeki kamera ile çocuğunuzla görüntülü görüşme de yapabiliyorsunuz. TCL Movetime MT42; anlık ve geriye dönük takip, ebeveyn kontrolü, güvenli bölge ve güvenli rehber özelliklerine sahip. Bu sayede ebeveynler, çocuklarının güvenlikleri için saati kullanan çocuklarını anlık olarak takip edebilme imkanına sahipler. TCL Movetime MT42, Türkiye’de 3.500 TL’den başlayan fiyatlarla satılmaktadır.

Çocuk Akıllı Saat Modelleri: Sıkça Sorulan Sorular

Çocuklara akıllı saat kaç yaşında alınır?

Günümüzde teknoloji üreticileri, çocuklar için uygun akıllı saat modelleri üretiyorlar. Çocuk akıllı saatlerinde yer alan fonksiyonları etkili bir şekilde kullanabilmek için çocuk akıllı saatinin en erken 6 yaşında kullanılması tavsiye edilmektedir.

Akıllı çocuk saati alırken nelere dikkat etmeli?

Akıllı çocuk saati tercihinde bulunurken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, saatin markasıdır. Çünkü saatin üreticisi, saatin markası ve güvenilirliğini doğrudan etkilemektedir. Bundan dolayı hem saati uzun ömürlü hem de güvenle kullanabilmek için güvenilir bir marka tercihinde bulunmalısınız. Ayrıca saatte yer alan donanımlar ve özellikler de akıllı çocuk saati alırken dikkat etmeniz gereken unsurlardır.

Akıllı çocuk saatine hangi SIM kart takılır?

Teknoloji üreticileri, akıllı çocuk saatlerini genellikle Micro veya Nano SIM kartı ile uyumlu bir şekilde üretiyorlar. Akıllı çocuk saatlerinin destekledikleri SIM kartı çeşitleri, saatlere göre farklılık göstermektedir. Bundan dolayı saatinizle uyumlu SIM kartını öğrenebilmek için saatin özelliklerine bakmanız gerekmektedir.

Akıllı çocuk saatleri ne kadar internet kullanırlar?

Akıllı çocuk saatlerinin harcadıkları internet miktarı, çocuğunuzla yaptığınız görüntülü görüşmeye göre değişiklik göstermektedir. Bunun yanı sıra akıllı çocuk saatinde internet harcayan farklı fonksiyonların bulunması, saatin internet kullanımını artırmaktadır. Operatörlerin akıllı çocuk saatleri için hazırladıkları paketlerde genellikle 2 GB internet yer almaktadır.

Çocuk Akıllı Saatleri: Genel Değerlendirme

Çocuklar için geliştirilen akıllı saatler, teknolojiyle eğlenceli ve güvenli bir deneyim sunmayı amaçlayan birçok farklı modelle teknoloji pazarında yer ediniyorlar. Bu saatler genellikle GPS takip, adım sayma, uyku izleme, telefonla ve görüntülü görüşme özelliklerine sahipler. Ayrıca çocuk akıllı saatleri dayanıklı yapılarıyla dikkat çekiyorlar. Çoğu çocuk akıllı saat modelinin benzer özelliklere sahip olduğunu belirtebiliriz. Bundan dolayı sizler de çocuğunuz için bir çocuk akıllı saati almak istediğiniz zaman en iyi çocuk akıllı saat modelleri hangileri diye merak edebilirsiniz.

Sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi çocuk akıllı saat modelleri listemiz burada sona eriyor. Bu yazımızda çocuklara uygun olarak üretilen en iyi akıllı saat modellerini listeledik. Her bütçeye uygun olarak hazırlamaya çalıştığımız listemize göz atarak hem ihtiyaçlarınıza hem de bütçenize uygun olan çocuk akıllı saatini kolaylıkla tespit edebilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.