Steam Aile Paylaşımı: Steam Oyunlarınızı Paylaşın!

steam aile paylaşımı
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook
Share on pinterest
Pinterest
İçindekiler

Steam Aile Paylaşımı, ailenizin ve arkadaşlarınızın birbirlerinin Steam kütüphanelerinden oyun oynamasına izin verirken, aynı zamanda kendi Steam başarılarını kazanmalarını ve kendi ilerlemelerini kaydetmelerini sağlar.

Steam Aile Paylaşımı’nı etkinleştirmek için, önce Steam Guard Güvenliği’ni etkinleştirmeniz gerekir. Steam Guard, Steam hesabınıza ekstra bir güvenlik katmanı ekler, Steam’e giriş yaptığınızda ekstra bir kod girmenizi gerektirerek yetkisiz erişimi önler.

Steam Guard’ı etkinleştirmek için Steam istemcisini açın ve ekranın sağ üst tarafındaki hesap adınızı tıklayın, ardından ‘hesap ayrıntıları’nı seçin. Hesap ayrıntıları sayfasına geldiğinizde, ‘hesap güvenliği’ne gidin ve’ Steam Guard’ı yönet’i seçin.

Ardından,
‘Telefonumdaki Steam uygulamasından Steam Guard kodlarını al’ ve
‘Steam Guard kodlarını e-posta ile al (tekrar giriş yapmanızı gerektirecek’) ,
‘Steam Guard’ı kapat’ seçeneği sunulacaktır. Steam Guard’ın açık olduğundan emin olarak ilk iki seçenekten birini (veya her ikisini) seçin.

Bu, esasen Steam hesabınız için iki faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirecek ve oyun paylaşımına başladığınızda yetkisiz kullanıcıların Steam kütüphanenize erişmesini engelleyecektir.Steam Guard etkinleştirildikten sonra, Steam oyun kitaplığınıza beş Steam hesabındaki 10 cihaza erişim yetkisi verebilirsiniz.

Bunu yapmak için Steam hesabınızı kullanarak yetkilendirmek istediğiniz cihaza giriş yapın (bunu yapmak için bir kod da girmeniz gerektiğini unutmayın), Steam istemcisini açın, üst çubuk menüsünde ‘Steam’i tıklayın ve’ tercihler ‘seçeneğini tıklayın.

Bu sizi tercihlerinize / ayar sayfanıza getirecektir. Sol taraftaki menüden ‘Aile’yi seçin ve’ bu bilgisayarda kütüphane paylaşımına izin ver’i seçin.

Hesabınızdan çıkın ve ardından arkadaşınızın veya aile üyenizin cihazdaki hesaplarına giriş yapmasına izin verin. Paylaşılan oyunlar ‘oyunlar’ sekmesinde görünür.

Herhangi bir zamanda bir cihazın veya hesabın yetkisini kaldırmak istiyorsanız, bunu “Aile” ayarlarıyla yetkilendirilmiş hesapların veya cihazların seçimini kaldırarak yapabilirsiniz.

Bilinmesi Gereken Birkaç Nokta

Steam kütüphanesi

Steam Aile Paylaşımı’nı kullanıp kullanmayacağınız hakkında bilmeniz gereken birkaç nokta var. İlk olarak, Aile Paylaşımı’nı en fazla beş Steam hesabı için yetkilendirebilirsiniz, ancak bu beş hesapta en fazla 10 cihaza yetki verebilirsiniz.

Paylaşılan Steam kütüphanesine yalnızca bu cihazlar ve hesaplar erişebilir. Ayrıca, yalnızca belirli oyunları yetkilendiremeyeceğinizi belirtmek gerekir, bunun yerine Steam’de oyun paylaşımını seçtiğinizde tüm Steam kütüphanenize erişim izni verirsiniz.

Bununla birlikte, ek bir üçüncü taraf şifresi, hesap veya abonelik gerektiren Steam oyunları gibi “teknik sınırlamalar” nedeniyle bazı oyunlar oynamak için hesaplar arasında paylaşılamaz.

Paylaşılan oyunlara (misafir) erişmek isteyen kişinin çevrimiçi olması gerekir ve paylaşılan kitaplığa aynı anda yalnızca bir kullanıcı erişebilir. Oyunlarınızı istediğiniz zaman oynayabilirsiniz, ancak bir konuk zaten oyunlarınızdan birini oynuyorsa, oyunu satın alması veya oyundan çıkması için birkaç dakika verilecektir.

Paylaşılan kitaplığınızda DLC (indirilebilir içerik) bulunan bir oyun varsa, konuk yine de bu DLC’ye erişebilir. Ayrıca, konuklar paylaşılan kütüphane için DLC satın alamazlar, ancak oyun içi öğeler satın alabilir, takas edebilir veya kazanabilirler  ancak bu içerik hesaplar arasında paylaşılmaz ve konuğun Steam hesabına ait olmaz.

Son olarak, paylaşılan Steam hesapları için bölge kısıtlamaları devam eder ve misafirlerinizden herhangi biri tarafından hile yapıldıysa Steam Aile Paylaşımı ayrıcalıklarınız iptal edilebilir (ve Steam hesabınız engellenmiş olabilir).

Yalnızca güvenli olduğunu bildiğiniz tanıdık bilgisayarlara yetki vermeniz” ve şifrenizi asla kimseye vermemeniz önerilir.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Bu içerikler de hoşunuza gidebilir!

En İyi Hayatta Kalma Oyunları

En İyi Hayatta Kalma Oyunları – (PC ve Konsollar)

Pandemi sürecinde oyunlarla vakit geçirmek istiyor ve tercihiniz hayatta kalma oyunlarından yana ise doğru yerdesiniz. Oyun sektörünün başından itibaren oyuncuların gözdesi olan

amazon-echo-luna-ring-tanitildi

Amazon Ring, Echo ve Luna Tanıtıldı

Amazon, sonbahar etkinliği ile yeni ürünlerini kullanıcılara tanıttı. İçinde yepyeni bir ev içi drone olan Amazon Ring, geçmiş modellerinin aksine küresel bir

Bizi Takip Edin!

Yorum yapın