Sennheiser HD 820 Kulaklık Neden Pahalı?

Sennheiser HD 820 kulaklık neden pahalı? sorusunun cevabına geçmeden önce sizlere “Neden Pahalı?” serimizden bahsetmek istiyoruz.

Çağımız insanlarının alışverişe olan bağlılığı gün geçtikçe artıyor. Alışveriş yapabilecekleri mağazalarda ve akıllı telefonlarındaki alışveriş uygulamalarında gezinmek ve ürünlere bakmak artık bir hobi haline gelmiş durumda. Dikkat çeken ürünler arasında saatlerimizi harcayabiliyoruz. İhtiyacımız olsun veya olmasın baktığımız ürünler arasında en çok dikkat çeken ürünler ise genellikle en pahalı olan ürünler oluyor. Bu durum ise “Neden Pahalı?” sorusunu aklımıza getiriyor.

“Neden pahalı?” serimizde sizlerin en çok merak ettiği ve “Acaba neden bu kadar pahalı?” dediğiniz ürünler inceleyeceğiz. Ancak bu ürünlerin pahalı olma nedenleri; imzalı, altın kaplamalı, elmas süslemeli veya ünlü bir kişi tarafından kullanılmış olmasından kaynaklı olmayacaktır. Bu ürünler kaliteli markaların teknolojik olarak üstün özelliklere sahip olması ile pahalı olarak satılan ürünlerdir.

Serimizin ilk ürünü Sennheiser HD 820 kulaklık modelidir. Fiyatını öğrendiğinizde biraz şaşırabilirsiniz. Sennheiser HD 820 kulaklığının fiyatı 23.000 TL olarak şu an bazı sitelerde satışta. Yurt dışında ise 2400 $ fiyat etiketi ile satışa sunuluyor. Peki Sennheiser HD 820 kulaklık neden pahalı?

Sennheiser HD 820 Kulaklık Neden Pahalı?

Alman mühendisliğinin bir ürünü olan Sennheiser HD 820, sahip olduğu el yapımı kulak yastıkları ile gürültü azaltma teknolojisini bir üst seviyeye çıkarmaktadır. Kulaklık özellikleri ile doğal ve gerçekçi bir ses sağlayarak kullanıcıları Odyofil seviyesine ulaştırmaktadır. Sağladığı ses izolasyonu sayesinde kulaklık dışarıdan ses almadığı gibi dışarıya ses verme konusunda da kullanıcıların yorumları sonucu iyi bir seviyede olduğunu söyleyelim. Gümüş kaplı OFC Kabloları, altın kablo ucu ve kullanılan malzemelerde kaliteli bir yol izlemiş olan Sennheiser, dinleyeceğiniz seslerin en alçak ve en üst notalarını duymanızı sağlayacaktır.

Sennheiser HD 820 Kimlere Hitap Ediyor?

Senheiser HD 820 neden pahalı?

Bu soruya kısaca “Parası olanlara hitap ediyor” diye cevap verebilirsiniz. Aslında yanlış bir cevap değil. Ancak parası olanların dışında sese önem veren insanların olduğunu söylemekte fayda var. Sesin kaydedildiği doğal haline en yakın ses deneyimini yaşamak isteyen insanlar, kulaklıklara fazla para verebilirler. Odyofil olarak isimlendirilen bu insanlar sese çok önem veriyorlar. Dinleyecekleri müziği veya filmdeki konuşmaları en iyi şekilde duymak için yüz binler harcayabilirler. Doğal olarak bir kulaklığa 23.000 TL vermek bir Odyofil için normal karşılanabilir. Bu tarz kulaklıkları sadece Odyofil olanlar değil; miks ve mastering mühendisleri ve stüdyo dinleme odalarındaki dinleyiciler de satın almaktadır.

Sennheiser HD 820 Özellikleri

Sennheiser HD 820 özellikleri
Sennheiser HD 820

Sennheiser özellikleri kullanıcılar için göz doldurucu gözükmekte. Aşağıda yer verdiğimiz teknik detaylar, daha çok kulaklıklar ile özel olarak ilgilenen insanlar için önem arz etmektedir. Sennheiser HD 820 teknik özellikleri şöyle:

• Frekans tepkisi: 12 Hz- 43800 Hz (-3dB), 6hz-48000Hz (-10dB)

• 26 dB’e kadar ses izolasyonu

• Kablo uzunluğu: 3 metre

• Direnç: 300 Ohm

• 103 dB ses basınç seviyesi (maksimum)

• 6,35 mm ve 4,4 mm XLR-4 jak fişleri

• Yayıcı dinamik transformatörler

• Bağlantı: 3,5 Stereo Konnektör

• Ağırlık: 360 Gram

“Neden Pahalı?” serimizin ilk ürünü olan Sennheiser HD 820 kulaklık modeli, satışı devam eden ve çok beğenilen bir üründür. Dediğimiz gibi, ürün özel olarak sesle ilgili olanlara hitap ediyor. Tabi parası olanlar da hitap ettikleri arasında. Siz de ürünlere bakarken “Bu ürün neden bu kadar pahalı?” diyorsanız incelememiz ve neden pahalı olduğunu yazmamız için ürünleri yorum kısmından bize iletebilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Web teknolojileri ile ilgilenen Jr. Front-end Geliştirici, FPS ve roquelike oyunların meraklısı bir matematikçi.