Ana Sayfa > Listeler > Araç İçi Kamera Tavsiyeleri: Uygun Fiyatlı – 2021 Yılı

Araç İçi Kamera Tavsiyeleri: Uygun Fiyatlı – 2021 Yılı

Araç kullanırken başımıza gelebilecek çeşitli olaylar bulunuyor. Maalesef kazalar, hırsızlık, park sırasında oluşan hasarlar bunların içinde yer alıyor. Bazen bunların önüne geçebilmek mümkün olmasa bile, o anların kaydını bulundurmak işimize yarayabiliyor. Bu görevi üstlenen cihaz ise araç içi kamera ya da araç kamerası oluyor. Biz de sizler için en iyi araç içi kamera tavsiyeleri listesi oluşturduk.

Xiaomi 70Mai 1S Araç Kamerası

İlk önereceğimiz araç içi kamera Xiaomi markasının 70Mai modeli oluyor. Xiaomi’nin araç kamerası konusundaki geniş ürün yelpazesinden biri olan 70Mai uygun fiyatıyla pek çok kullanıcının tercihi oluyor.

1080p FHD kayıt yapabilen cihazda kayıt döngüsü özelliği yer alıyor. Bu sayede depolama alanı dolduktan sonra yapılan en eski kayıt siliniyor ve yerine yenisi kaydediliyor. Cihazın 64 GB’a kadar hafıza kartı desteği de bulunuyor. Ayrıca 130 derecelik geniş açıyla kayıt yapabilen bir araç içi kamera olduğunu da belirtelim.

Eskiden Sony IMX323 görüntü sensörü kullanan ürün artık IMX307 kullanıyor. Ancak bu düşük ışıktaki görüntüleri mümkün olduğu müddetçe net göstermesini engellemiyor. Hatta tam tersi yardımcı oluyor. Buna ek olarak cihazda bulunan G sensörü, kaza anında kaydedilen görüntüyü kaydediyor ve onun üzerine kayıt yapmayı engelliyor.Cihazda ek bir özellik olarak sesli komutlar yer alıyor. Ancak bu komutlar İngilizce olarak kullanılabiliyor. Mobil uygulaması da bulunan cihazın kaydettiği görüntülere, dahili Wi-Fi’ı sayesinde kolayca ulaşmak mümkün.

Xiaomi 70Mai 1S araç kamerası, 300 TL’den başlayan fiyatlarla satın alınabiliyor.

xiaomi-70mai-arac-ici-kamera

Xiaomi 70Mai Lite Araç İçi Kamera

130 derecelik açıyla 1080p kayıt yapabilen bir araç kamerası Xiaomi 70Mai Lite. Bu açının dört trafik şeridi kapsadığı belirtiliyor. Bu modelin Xiaomi 70Mai 1S’ten en büyük farkı ise park modu sensörü oluyor.

Park modu sensörü sayesinde, araç park halinde iken sarsıntıları ve çarpışmaları algılayabiliyor. Sonrasında ise kayda başlıyor. Ayrıca yaptığı kayıtları araca bindiğinizde size hatırlatıyor.

Bunun haricinde buğu çözme teknolojisi sayesinde, çektiği görüntülerde aracın ön camındaki buğuyu yok sayıyor. Bu sadece buğu için değil, puslu ya da dumanlı ortamlarda da etki ediyor. WDR teknolojisi sayesinde ise pozlamayı ayarlıyor ve en iyi görüntüyü sunuyor.

Uygulaması sayesinde üstüne kayıt alınmasını istemediğiniz videoları diğerlerinden ayırabiliyorsunuz.

Normalde 638 TL’ye satılan Xiaomi 70Mai Lite şu an indirimli olarak 400 TL’den sipariş edilebiliyor.

xiaomi-70mai-lite-arac-ici-kamera

Blacksys Eagle CF100 Çift Araç Kamerası

Blacksys Eagle CF100, iki kamera ile hem aracın ön tarafında hem de aracın arka tarafında görüntü kaydedebiliyor. Ön kamerada 1080p FHD kayıt yaparken, arkadaki kamera 720p kayıt yapabiliyor. Ayrıca öndeki kamera 130 derece kayıt yaparken arka kamerada açı 120 dereceye düşüyor.

Cihazın önemli özelliklerinden biri park sırasındaki hareket sensörü oluyor. Bu sensör sayesinde aracın etrafında hareketlenme algılandığında kayıt başlıyor. Ayrıca cihazda G sensörü de bulunuyor.

64 GB’a kadar depolama desteği sunan Blacksys Eagle CF100 araç içi kamera şu an 630 TL’ye satılıyor.

Mio Mivue 733 Araç İçi Kamera

Mio Mivue 733 araç kamerası, 30 FPS’de 1080p FHD kayıt yapabiliyor. Çekim açısı ise 130 derece olarak belirtiliyor. İçerisindeki dahili Wi-Fi sayesinde görüntüler kolayca aktarılabiliyor. Ayrıca üründe park modu da bulunuyor.

Ürünün özellikleri arasında şerit takip sistemi, yorgunluk uyarı sistemi de yer alıyor. Ayrıca Mio Mivue 733, kırmızı ışık yeşile dönmüş ve önünüzdeki araç sizden uzaklaşmışsa, size bildiriyor. Böylece olası bir kazaya yakalanma şansınız da azalıyor. Tüm bunlara ek olarak cihazda ADAS yani gelişmiş sürücü yardım sistemi yer alıyor.

Cihazın içerisinde yer alan GPS ile araç rotası haritaya aktarılabiliyor. Üstelik cihaz hafızası 128 GB’a kadar yükseltilebiliyor.

Mio Mivue 733’ün özellikleri say say bitmiyor. Şüphesiz araç içi kamera tavsiyeleri listemiz içinde en kaliteli ürünlerden birisi. Ancak böyle bir cihazın fiyatı da kalitesiyle birlikte artış gösteriyor. Cihaz indirimli olarak 873 TL’ye satın alınabiliyor.

mio-mivue-733-arac-kamerasi

360 G300 Araç Kamerası

360 G300, 1296p çözünürlükte yüksek kaliteli görüntü sunuyor. Ayrıca 160 derecelik geniş açısıyla yolun oldukça büyük bir kısmını kaydedebiliyor. Tasarımı sayesinde de ön cama kolayca kurulumu yapılabiliyor.

Cihazın dahili bağlantısı sayesinde telefondan görüntülere kolayca ulaşabiliyorsunuz. Buna ek olarak G300’ün içinde bulunan GPS ile Google Haritalar üzerinden konum takibi de yapmak mümkün.

Cihaz sadece gündüz çekimi değil gece çekiminde de oldukça başarılı bir performans sağlıyor. Ayrıca G300 kaza anındaki kayıtları kilitliyor ve üstüne yeni kayıt yapılmasını engelliyor.

Sürücü yorgunluğu hatırlatıcısı özelliğiyle olası kazaların mümkün olduğu müddetçe önüne geçiyor. Üstelik cihaz 24 saat kayıtta kalabiliyor. Park halindeki kayıtları otomatik olarak hızlandırıyor ve cihazda daha fazla yer açılmasını sağlıyor.

360 G300 şu an indirimli olarak 529 TL’ye satılıyor.

360-g300-arac-ici-kamera


Xiaomi 70Mai Pro Araç Kamerası

Xiaomi 70Mai Pro, 1944p çözünürlüğüyle ve 140 derece açısıyla en iyi araç içi kamera sistemlerinden biri olara sayılıyor. Cihazın içindeki sensörler ve uyarı sistemleri, şeritleri terk ederken veya öndeki araçla gereğinden fazla yakınlaşılmış potansiyel bir kaza anını sürücüye bildiriyor.

Cihazın kamerası 24 saat çalışabiliyor. Bu sayede olası bir vur-kaç veya hırsızlık eylemi sırasında ürün kayda başlıyor. Üstelik cihazda G sensörü de bulunuyor.

Cihaz başarılı bir gece görüşü performansı gösteriyor. Ayrıca sisli, yağmurlu vb. kötü hava koşullarında da görüntüyü netleştiriyor.

Bunlar haricinde cihazda sesli komut özelliği ve dahili bağlantı yer alıyor. Cihazın dezavantajı ise dahili bir GPS’e sahip olmaması oluyor. Ek bir GPS modülü ile buna bir çözüm sağlanabiliyor. Bu GPS modülü sayesinde gelişmiş sürücü yardım sistemi de aktif hale getirilebiliyor.

Xiaomi 70Mai Pro şu an indirimli olarak 490 TL’ye satın alınabiliyor.

xiaomi-70mai-pro-arac-kamerasi

Viofo A129 Duo Araç Kamerası

Listemizin son ürünü Viofo A129 Duo, hem ön hem de arka taraf için görüş sağlıyor. 140 derecelik ve FHD 1920×1080 çözünürlükte kayıt yapabilen kameralar son derece iyi bir performans sergiliyor. Ayrıca, videolar 30 FPS olarak kaydediliyor.İçinde bir park modu da bulunan Viofo A129 Duo, WiFi ve GPS modülüne de sahip. Böylece, kullanışlılık açısından da bir adım önce çıkıyor. Eğer bir bütçe sorununuz yoksa kesinlikle göz atmanızı tavsiye ediyoruz. 256 GB’ a kadar depolama desteği sunan ürünün fiyatı birazcık yüksek. 1.400-1.450 TL’den başlayan fiyatlarla satın alabilirsiniz.

Viofo A129 Duo

Uygun fiyatlı araç kamerası önerileri sunduğumuz araç içi kamera tavsiyeleri listesi burada sona eriyor. Çoğu 1000 TL’nin altında temin edilebilecek bu ürünler ya da kendi aracınızda kullandığınız farklı bir ürün hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.“Araç İçi Kamera Tavsiyeleri: Uygun Fiyatlı – 2021 Yılı” üzerine 12 yorum

 1. Teşekkür ederim. Ben park halindeyken kameranın çalışmasını istiyorum. (Bir araç sapığı var da) Böyle bir kamera takabilir miyim?

  Cevapla
  • Nermin Hanım merhaba,

   Tabii ki takabilirsiniz. Önerdiğimiz bazı cihazlar park halinde de kayıt yapabilmektedir. Bu konuda size özellikle hassas sensörlü Blacksys Eagle CF100 modelini ya da geniş açılı kamerası ile 360 G300 modelini tavsiye ediyoruz. Bunlar haricinde 70Mai Pro’da bulunan otopark gözetimi özelliğiyle olası bir sarsıntı anında kayıt alabilirsiniz.

   Bunlar haricinde park modu bulunan diğer modelleri de inceleyebilirsiniz. Umarım size yardımcı olur 🙂

   Cevapla
  • Merhaba,
   Ben 360 G300 ile mai70 pro arasında kaldım. Mai proda keşke GPS dahili olaydı.
   Sizce yaklaşık 200 TL fazla verip GPS li pro mu almak yoksa G300 mü. Birde G300 e şerit takip gibi özellikler gelir mi.

   Cevapla
   • Osman Bey merhaba,

    Eğer şerit takip sistemi gibi sürücü destek sistemleri kullanmak isterseniz 70Mai Pro ve GPS modülü almak sizin için doğru tercih olacaktır. Ancak bu özellikler ikinci planda kalıyorsa, 360 G300 satın almak hem fiyat hem de kullanışlılık açısından daha mantıklıdır.

    G300 modeli için bu özelliklerin geleceğini düşünmüyorum fakat şirket bir başka ürününe bu özellikleri de dahil edebilir. Belirttiğim gibi bunlar ihtimal ve tahminden öteye gidemiyor 🙂

    Umarım size yardımcı olur. Başka sorularınız olursa severek yardımcı oluruz. 🙂

    Cevapla
 2. Merhaba.

  Mai70 a500 pro plus gps diye de bir model var. Bir kaç e-ticaret sitesinde denk geldim. 570 -580 tl fiyatı var. Önerir misiniz?

  Cevapla
  • Merhabalar,

   Bahsettiğiniz cihaz listede önerdiğimiz bir modelin GPS modüllü versiyonu gibi gözüküyor. Otopark gözetimi ve dahili GPS oldukça kullanışlı olacaktır. Eğer bu özelliklere ihtiyacınız varsa, kullanım amacınıza bağlı olarak başarılı bir ürün olabilir. Güvenilir bir satıcıdan aldığınıza emin olduğunuz sürece öneriyoruz 🙂

   Cevapla
 3. Merhaba ben araç Park halindeyken kayıt yapmasını istiyorum iki kamerası olan bir cihaz 24 saat kayıt yapan kameralar aküyü bitirirmi

  Cevapla
  • Abdullah Bey merhabalar,

   24 saat çalışan araç içi kameralar genellikle hareket sensörlerine sahip olurlar. Bu da kameranın çalışması için oldukça düşük bir güce ihtiyaç duyar. Bu nedenle akünüzün durumuna ve tercih edeceğiniz modele bağlı olarak bir sorun çıkmayacağını düşünüyorum. Yine de alışverişi gerçekleştireceğiniz satıcıya da bu soruyu iletip teyit edebilirsiniz 🙂

   Cevapla
 4. Merhaba Mert Bey. Park modu olsun ama enerjiyi aküden değil de powerbank’tan alsın istiyorum ayrıca arka kamerası da olsun istiyorum. Böyle bir cihaz var mı? Teşekkürler.

  Cevapla
  • Merhabalar, USB girişli bir cihazda powerbank konusunda yaşayacağınız en büyük sorun muhtemelen şarj olacaktır. Powerbank özellikle gece boyu kayıtlarda enerjiye ihtiyaç duyacak bu nedenle her gün olmasa bile gün aşırı şarj etmeniz gerekebilir. Ancak, yüksek kapasiteli bir powerbank ile bu sorunun biraz daha önüne geçebilirsiniz.

   Ben 360 G500H modeline göz atmanızı tavsiye ediyorum ama lütfen satın almadan önce satıcınız ile de bu durum hakkında iletişime geçin. Powerbank çıkışlarınızın V/A değerlerine de göz atmayı unutmayın 🙂

   Cevapla
 5. Merhaba, Ben hem aracın hız göstergesini görebilen hem de yolu gösteren bir kamera arıyorum fakat bir türlü bulamadım? Ne önerirsiniz acaba? Araç hız göstergesini istememin sebebi 70 ile gittiğim yolda 98 ile ceza yediğim için ispatlayamadım. İspatlayamadığım için elimde herhangi bir veri olmadan gidip itiraf dilekçesi verdim. Hız sabitleyicisiyle gittiğim halde bana ceza kestikleri için çok sinir oldum.

  Cevapla
  • Merhabalar, hız göstergesi için GPS bulunduran kameraları tercih edebilirsiniz. Bizim listemizde de bulunan 360 G300 tam istediğiniz özelliklere sahip. Video kaydı sırasında ekranın alt köşesinde aracın hızını görmek mümkün. Eğer bütçeniz uygunsa hem ön hem arka kameralı Viofo A129 Duo modeline de göz atabilirsiniz.

   Benim önerim bu şekilde olacak ancak farklı bir model isterseniz araştırırken GPS özelliği olmasına dikkat etmenizi tavsiye ediyorum. 🙂

   Cevapla

Yorum yapın

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.