Araç İçi Kamera Tavsiyeleri: Uygun Fiyatlı – 2023

Araç kullanırken başımıza gelebilecek çeşitli olaylar bulunuyor. Maalesef kazalar, hırsızlık, park sırasında oluşan hasarlar bunların içinde yer alıyor. Bazen bunların önüne geçebilmek mümkün olmasa bile, o anların kaydını bulundurmak işimize yarayabiliyor. Bu görevi üstlenen cihaz ise araç içi kamera ya da araç kamerası oluyor. Biz de sizler için en iyi araç içi kamera tavsiyeleri listesi oluşturduk.

Xiaomi 70Mai 1S Araç Kamerası

İlk önereceğimiz araç içi kamera Xiaomi markasının 70Mai modeli oluyor. Xiaomi’nin araç kamerası konusundaki geniş ürün yelpazesinden biri olan 70Mai uygun fiyatıyla pek çok kullanıcının tercihi oluyor.

1080p FHD kayıt yapabilen cihazda kayıt döngüsü özelliği yer alıyor. Bu sayede depolama alanı dolduktan sonra yapılan en eski kayıt siliniyor ve yerine yenisi kaydediliyor. Cihazın 64 GB’a kadar hafıza kartı desteği de bulunuyor. Ayrıca 130 derecelik geniş açıyla kayıt yapabilen bir araç içi kamera olduğunu da belirtelim.

Eskiden Sony IMX323 görüntü sensörü kullanan ürün artık IMX307 kullanıyor. Ancak bu düşük ışıktaki görüntüleri mümkün olduğu müddetçe net göstermesini engellemiyor. Hatta tam tersi yardımcı oluyor. Buna ek olarak cihazda bulunan G sensörü, kaza anında kaydedilen görüntüyü kaydediyor ve onun üzerine kayıt yapmayı engelliyor.

Cihazda ek bir özellik olarak sesli komutlar yer alıyor. Ancak bu komutlar İngilizce olarak kullanılabiliyor. Mobil uygulaması da bulunan cihazın kaydettiği görüntülere, dahili Wi-Fi’ı sayesinde kolayca ulaşmak mümkün.

xiaomi-70mai-arac-ici-kamera

360 G300 Araç Kamerası

360 G300, 1296p çözünürlükte yüksek kaliteli görüntü sunuyor. Ayrıca 160 derecelik geniş açısıyla yolun oldukça büyük bir kısmını kaydedebiliyor. Tasarımı sayesinde de ön cama kolayca kurulumu yapılabiliyor.

Cihazın dahili bağlantısı sayesinde telefondan görüntülere kolayca ulaşabiliyorsunuz. Buna ek olarak G300’ün içinde bulunan GPS ile Google Haritalar üzerinden konum takibi de yapmak mümkün.

Cihaz sadece gündüz çekimi değil gece çekiminde de oldukça başarılı bir performans sağlıyor. Ayrıca G300 kaza anındaki kayıtları kilitliyor ve üstüne yeni kayıt yapılmasını engelliyor.

Sürücü yorgunluğu hatırlatıcısı özelliğiyle olası kazaların mümkün olduğu müddetçe önüne geçiyor. Üstelik cihaz 24 saat kayıtta kalabiliyor. Park halindeki kayıtları otomatik olarak hızlandırıyor ve cihazda daha fazla yer açılmasını sağlıyor.

360-g300-arac-ici-kamera

Xiaomi 70Mai Lite Araç İçi Kamera

130 derecelik açıyla 1080p kayıt yapabilen bir araç kamerası Xiaomi 70Mai Lite. Bu değerin FHD video kalitesinde denk geldiğini belirtelim. aynı zamanda ürünün kare hızı da 30 fps olarak ifade ediliyor. Kamerada yer alan 130 derecelik açının dört trafik şeridi kapsadığı belirtiliyor. Bu modelin Xiaomi 70Mai 1S’ten en büyük farkı ise park modu sensörü oluyor.

Park modu sensörü sayesinde, araç park halinde iken sarsıntıları ve çarpışmaları algılayabiliyor. Sonrasında ise kayda başlıyor. Ayrıca yaptığı kayıtları araca bindiğinizde size hatırlatıyor. Böylece siz aracınızda bulunmasınız bile ürün kayıt almaya devam ediyor.

Bunun haricinde buğu çözme teknolojisi sayesinde, çektiği görüntülerde aracın ön camındaki buğuyu yok sayıyor. Bu sadece buğu için değil, puslu ya da dumanlı ortamlarda da etki ediyor. WDR teknolojisi sayesinde ise pozlamayı ayarlıyor ve en iyi görüntüyü sunuyor.

Xiaomi bu modelde Sony IMX307 sensöründen faydalanmış. Görüntü işlemcisi olarak ise HiSilicon tarafından geliştirilen Hi3556 V100 işlemci cihazda yer alıyor. Bu iki donanım parçasının da daha gelişmiş sürümleri piyasada olsa da bu fiyat aralığında gayet uygun olduklarını belirtelim.

Maalesef cihazda GPS standart olarak sunulmuyor. Dilerseniz GPS dahil olan modeli dilerseniz de harici bir GPS modülü ile ürünün GPS özelliklerinden faydalanabilirsiniz. Ürünün hafıza kartı desteği ise 64 GB olarak belirtiliyor. Ayrıca uygulaması sayesinde üstüne kayıt alınmasını istemediğiniz videoları diğerlerinden ayırabiliyorsunuz. 500 mAh batarya kapasitesine sahip cihaz oldukça yeterli bir performans sunacaktır.

xiaomi-70mai-lite-arac-ici-kamera

Xiaomi 70mai A500 Pro Plus

Xiaomi tarafından üretilen 70mai ürünleri, ülkemizde en çok tutulan araç içi kamera modelleri arasında yer alıyor. Listemizde de birçok ürününe yer verdiğimiz bu marka bir başka modeliyle daha araç içi kamera tavsiyeleri listesine girmeye hak kazanıyor.

70mai A500 Pro Plus modeli, video kalitesi ve genel özellikleri ile pek çok kullanıcının beğeneceği bir ürün olarak karşımıza çıkıyor. 2592 x 1944 piksel çözünürlüğe sahip ürünün aynı zamanda 30fps kare hızına sahip olduğunu belirtelim. Görüş açısı ise 140 derece ile gayet yeterli bir performans sunuyor. Arka kameralı modellerinin de bulunduğunu söylemek gerek.

Bunların haricinde cihaz fotoğraf çekebilme ve ses kaydı alma imkanları da sunuyor. Ayrıca ürünün gece görüşü performansının da son derece başarılı olduğu ifade ediliyor. HDR ve 3D DNR teknolojileri ile satışa sunulan ürün düşük ışıkta bile net bir görüntü yakalıyor.

Cihazda sensör olarak ise Sony IMX335 tercihi karşımıza çıkıyor. Ürünün işlemcisi ise Hi3556 V200 olarak belirtiliyor. Bu iki donanım parçasının birleşiminde ise ortaya yüksek görüntü kalitesi ve düşük enerji tüketimi sonucu çıkıyor.

Cihazın standart 70mai Pro modelinden en büyük farkları arasında GPS ve Wi-Fi desteğinin dahili olarak sunulması yer alıyor. Böylece ek bir modüle ihtiyacınız kalmadan kameranın tüm özelliklerini kolaylıkla kullanabiliyorsunuz.

Aynı zamanda sürücü destek sistemi ve park modu da cihazda yer alıyor. Destek sistemi sayesinde çarpışma öncesinde ve şeritten taşma durumlarında kamera, sürücüyü uyarıyor. Park modu sayesinde de aracınızda olmadığınız anlarda bile aracın güvenliğini sağlamanız mümkün hale geliyor.

70mai A500 Pro Plus ürünü 500 mAh kapasiteli bir bataryaya sahip. Aynı zamanda 128 GB hafıza kartı desteği de üründe yer alıyor. Hızlandırılmış ve döngüsel kayıt özelliği sayesinde bu alanın yeterli olacağını da ekleyelim.

70mai-A500-pro-plus

360 G500H

En iyi araç içi kamera tavsiyeleri listemizde yer alan bir başka ürün ise yine 360 markasına ait. 360’ın G500H modeli listemizdeki en yüksek video kalitesine sahip araçlar arasında yer alıyor. Üstelik özellikleri ile G300H’den biraz daha fazla seçenek sunduğunu belirtmek gerekli.

Ürünün teknik özelliklerine baktığımızda 2K bir video kalitesi görüyoruz. 2560 x 1440 piksel çözünürlüğe sahip bu cihazın oldukça geniş bir görüş açısına sahip olduğuna da değinmeden geçmek yanlış olacaktır. 160 derecelik bir geniş açı sunan ürün herhangi bir kazaya karışabilecek noktaları kayıt altına alıyor. Üründe arka kamera desteğinin de yer aldığını söyeleyelim.

Buna ek olarak cihazda bir gece modu yer aldığı da ifade ediliyor. Ayrıca ses kaydı ve fotoğraf çekebilme özelliklerine de sahip olduğu belirtiliyor. Ürünün içinde yer alan hareket ve G sensörü kaza sırasında kameranın uyanmasını da sağlıyor.

Bunların haricinde cihazda GPS ve Wi-Fi desteğinin de bulunduğunu belirtelim. Bu açılardan ekstra bir GPS modülüne ihtiyacınız olmayacaktır. Üstelik üründe yer alan park modu sayesinde aracınızda değilken bile kayıt alma şansınız bulunuyor.

Hafıza kartı kapasitesi 128 GB olan bu ürün döngüsel kayıt sayesinde depolama alanını da oldukça tasarruflu kullanıyor. 300 mAh bataryası ile sunulan 360 G500H modeli de önerilerimiz arasında yer alan en iyi araç içi kameralardan birisi.

360-g500h

BlackSys Eagle CF100 Çift Araç Kamerası

Blacksys Eagle CF100, iki kamera ile hem aracın ön tarafında hem de aracın arka tarafında görüntü kaydedebiliyor. Ön kamerada 1080p FHD kayıt yaparken, arkadaki kamera 720p kayıt yapabiliyor. Ayrıca öndeki kamera 130 derece kayıt yaparken arka kamerada açı 120 dereceye düşüyor.

Cihazın önemli özelliklerinden biri park sırasındaki hareket sensörü oluyor. Bu sensör sayesinde aracın etrafında hareketlenme algılandığında kayıt başlıyor. Ayrıca cihazda G sensörü de bulunuyor. Üstelik cihazda yer alan park moduna ek olarak gece modu ile aracınızın sürekli kayıt altında kalmasını sağlamaya imkan tanıyor.

Kamerada kullanılan görüntü sensörü ise Sony’ye ait. Sony Exmor sensöre ek olarak Core Logic 5530 işlemci tercih eden BlackSys, kayıt konusunda oldukça başarılı bir ürün ortaya çıkarıyor. Arka ve ön kameranın birleşimi ile kapsamlı bir araç koruma sistemi olduğunu belirtmek yanlış olmayacaktır. 64 GB’a kadar depolama desteği sunan Blacksys Eagle CF100 modeline de göz atmanızı öneriyoruz.

Mio Mivue 733 Araç İçi Kamera

Mio Mivue 733 araç kamerası, 30 FPS’de 1080p FHD kayıt yapabiliyor. Çekim açısı ise 130 derece olarak belirtiliyor. İçerisindeki dahili Wi-Fi sayesinde görüntüler kolayca aktarılabiliyor. Ayrıca üründe park modu da bulunuyor.

Ürünün özellikleri arasında şerit takip sistemi, yorgunluk uyarı sistemi de yer alıyor. Ayrıca Mio Mivue 733, kırmızı ışık yeşile dönmüş ve önünüzdeki araç sizden uzaklaşmışsa, size bildiriyor. Böylece olası bir kazaya yakalanma şansınız da azalıyor. Tüm bunlara ek olarak cihazda ADAS yani gelişmiş sürücü yardım sistemi yer alıyor.

Cihazın içerisinde yer alan GPS ile araç rotası haritaya aktarılabiliyor. Üstelik cihaz hafızası 128 GB’a kadar yükseltilebiliyor. Mio Mivue 733’ün özellikleri say say bitmiyor. Şüphesiz araç içi kamera tavsiyeleri listemiz içinde en kaliteli ürünlerden birisi. Ancak böyle bir cihazın fiyatı da kalitesiyle birlikte artış gösteriyor.

mio-mivue-733-arac-kamerasi


Xiaomi 70Mai Pro Araç Kamerası

Xiaomi 70Mai Pro, 1944p çözünürlüğüyle ve 140 derece açısıyla en iyi araç içi kamera sistemlerinden biri olara sayılıyor. Cihazın içindeki sensörler ve uyarı sistemleri, şeritleri terk ederken veya öndeki araçla gereğinden fazla yakınlaşılmış potansiyel bir kaza anını sürücüye bildiriyor.

Cihazın kamerası 24 saat çalışabiliyor. Bu sayede olası bir vur-kaç veya hırsızlık eylemi sırasında ürün kayda başlıyor. Üstelik cihazda G sensörü de bulunuyor.

Cihaz başarılı bir gece görüşü performansı gösteriyor. Ayrıca sisli, yağmurlu vb. kötü hava koşullarında da görüntüyü netleştiriyor.

Bunlar haricinde cihazda sesli komut özelliği ve dahili bağlantı yer alıyor. Cihazın dezavantajı ise dahili bir GPS’e sahip olmaması oluyor. Ek bir GPS modülü ile buna bir çözüm sağlanabiliyor. Bu GPS modülü sayesinde gelişmiş sürücü yardım sistemi de aktif hale getirilebiliyor.

xiaomi-70mai-pro-arac-kamerasi

Viofo A129 Duo Araç Kamerası

Listemizin bir başka ürünü Viofo A129 Duo, hem ön hem de arka taraf için görüş sağlıyor. 140 derecelik ve FHD 1920×1080 çözünürlükte kayıt yapabilen kameralar son derece iyi bir performans sergiliyor. Ayrıca, videolar 30 FPS olarak kaydediliyor. Buna ek olarak fotoğraf çekme, ses kaydı ve gece modu da ürünün çekim özellikleri arasında yer alıyor.

İçinde bir park modu da bulunan Viofo A129 Duo, Wi-Fi ve GPS modülüne de sahip. Böylece, kullanışlılık açısından da bir adım önce çıkıyor. Sony Starvis görüntü sensörü ile sunulan cihaz oldukça başarılı bir kamera performansına sahip. Aynı zamanda hareket ve G sensörü de cihazın performansını artıran unsurlar arasında yer alıyor.

Eğer bir bütçe sorununuz yoksa kesinlikle göz atmanızı tavsiye ediyoruz. 256 GB’ a kadar depolama desteği sunan ürünün fiyatı diğer modellere kıyasla biraz daha yüksek olabilir. Ancak daha kapsamlı bir kamera arıyorsanız mutlaka bu modele de göz atmanızı öneriyoruz.

Viofo A129 Duo

INNOVV K5

Listemizde yer alan son ürün ise mükemmel bir araç kamerası olarak karşımıza çıkıyor. Ancak bu kameranın yalnızca güvenlik değil ekstrem sporlar için de fazlasıyla uygun olduğunu belirtelim. Özellikle motosiklet ve ATV araçları için harika bir kamera olacaktır.

Ürünün teknik detaylarına baktığımızda 4K UHD kayıt imkanı ilk dikkat çeken detay oluyor. Sony tarafından geliştirilen bir kamera sensörüne sahip olan modelde GPS ve Wi-Fi seçenekleri de mevcut. Ayrıca park modu ile de kullanarak aracınızın güvenliğini sağlayabilirsiniz.

Döngüsel kayıt özelliği ile depolama konusunda da sizi şüpheye düşürmeyecek olan bu model 512 GB’a kadar Micro SD kart desteği sunuyor. 120 derecelik görüş açısı ile birçok alanı da kapsıyor. Ancak 30 FPS kayıt imkanı özellikle fiyatına baktığımızda biraz yetersiz kalıyor demek mümkün. Yine de listemizdeki en iyi araç içi kamera olduğuna şüphe yok.

Uygun fiyatlı araç kamerası önerileri sunduğumuz araç içi kamera tavsiyeleri listemiz burada sona eriyor. Her ne kadar uygun fiyatlı ürünlere yer vermeye gayret etsek de teknolojik ürünlerdeki fiyat artışı araç içi kameralar konusunda da kendisini gösteriyor. Bu nedenle listede birkaç pahalı modelin de yer aldığını belirtelim.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.

“Araç İçi Kamera Tavsiyeleri: Uygun Fiyatlı – 2023” üzerine 19 yorum

 1. Teşekkür ederim. Ben park halindeyken kameranın çalışmasını istiyorum. (Bir araç sapığı var da) Böyle bir kamera takabilir miyim?

  • Nermin Hanım merhaba,

   Tabii ki takabilirsiniz. Önerdiğimiz bazı cihazlar park halinde de kayıt yapabilmektedir. Bu konuda size özellikle hassas sensörlü Blacksys Eagle CF100 modelini ya da geniş açılı kamerası ile 360 G300 modelini tavsiye ediyoruz. Bunlar haricinde 70Mai Pro’da bulunan otopark gözetimi özelliğiyle olası bir sarsıntı anında kayıt alabilirsiniz.

   Bunlar haricinde park modu bulunan diğer modelleri de inceleyebilirsiniz. Umarım size yardımcı olur 🙂

  • Merhaba,
   Ben 360 G300 ile mai70 pro arasında kaldım. Mai proda keşke GPS dahili olaydı.
   Sizce yaklaşık 200 TL fazla verip GPS li pro mu almak yoksa G300 mü. Birde G300 e şerit takip gibi özellikler gelir mi.

   • Osman Bey merhaba,

    Eğer şerit takip sistemi gibi sürücü destek sistemleri kullanmak isterseniz 70Mai Pro ve GPS modülü almak sizin için doğru tercih olacaktır. Ancak bu özellikler ikinci planda kalıyorsa, 360 G300 satın almak hem fiyat hem de kullanışlılık açısından daha mantıklıdır.

    G300 modeli için bu özelliklerin geleceğini düşünmüyorum fakat şirket bir başka ürününe bu özellikleri de dahil edebilir. Belirttiğim gibi bunlar ihtimal ve tahminden öteye gidemiyor 🙂

    Umarım size yardımcı olur. Başka sorularınız olursa severek yardımcı oluruz. 🙂

    • Merhaba Mert bey acaba sarzlimi devamlı çakmakliga atakilimi kalacak aküyü bitirirmi 2.3 gün de yada 1hafta sarzi yoksa çakmakliga takılı tahmini yeni aküyü kaç günde bitirir park halindeyken araç içini ve dışını hareket olduğunda algılarmi kaydedermi G300 teşekkürler

     • Merhaba, aracın aküsünü bitirmesi durumu tamamen sizin kullanımınızla alakalı. Ancak üründe park halindeyken de kayıt yapan bir mod bulunuyor. Eğer akü konusunda bir çekinceniz varsa kamerayı bir powerbank ile kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

 2. Merhaba.

  Mai70 a500 pro plus gps diye de bir model var. Bir kaç e-ticaret sitesinde denk geldim. 570 -580 tl fiyatı var. Önerir misiniz?

  • Merhabalar,

   Bahsettiğiniz cihaz listede önerdiğimiz bir modelin GPS modüllü versiyonu gibi gözüküyor. Otopark gözetimi ve dahili GPS oldukça kullanışlı olacaktır. Eğer bu özelliklere ihtiyacınız varsa, kullanım amacınıza bağlı olarak başarılı bir ürün olabilir. Güvenilir bir satıcıdan aldığınıza emin olduğunuz sürece öneriyoruz 🙂

 3. Merhaba ben araç Park halindeyken kayıt yapmasını istiyorum iki kamerası olan bir cihaz 24 saat kayıt yapan kameralar aküyü bitirirmi

  • Abdullah Bey merhabalar,

   24 saat çalışan araç içi kameralar genellikle hareket sensörlerine sahip olurlar. Bu da kameranın çalışması için oldukça düşük bir güce ihtiyaç duyar. Bu nedenle akünüzün durumuna ve tercih edeceğiniz modele bağlı olarak bir sorun çıkmayacağını düşünüyorum. Yine de alışverişi gerçekleştireceğiniz satıcıya da bu soruyu iletip teyit edebilirsiniz 🙂

 4. Merhaba Mert Bey. Park modu olsun ama enerjiyi aküden değil de powerbank’tan alsın istiyorum ayrıca arka kamerası da olsun istiyorum. Böyle bir cihaz var mı? Teşekkürler.

  • Merhabalar, USB girişli bir cihazda powerbank konusunda yaşayacağınız en büyük sorun muhtemelen şarj olacaktır. Powerbank özellikle gece boyu kayıtlarda enerjiye ihtiyaç duyacak bu nedenle her gün olmasa bile gün aşırı şarj etmeniz gerekebilir. Ancak, yüksek kapasiteli bir powerbank ile bu sorunun biraz daha önüne geçebilirsiniz.

   Ben 360 G500H modeline göz atmanızı tavsiye ediyorum ama lütfen satın almadan önce satıcınız ile de bu durum hakkında iletişime geçin. Powerbank çıkışlarınızın V/A değerlerine de göz atmayı unutmayın 🙂

 5. Merhaba, Ben hem aracın hız göstergesini görebilen hem de yolu gösteren bir kamera arıyorum fakat bir türlü bulamadım? Ne önerirsiniz acaba? Araç hız göstergesini istememin sebebi 70 ile gittiğim yolda 98 ile ceza yediğim için ispatlayamadım. İspatlayamadığım için elimde herhangi bir veri olmadan gidip itiraf dilekçesi verdim. Hız sabitleyicisiyle gittiğim halde bana ceza kestikleri için çok sinir oldum.

  • Merhabalar, hız göstergesi için GPS bulunduran kameraları tercih edebilirsiniz. Bizim listemizde de bulunan 360 G300 tam istediğiniz özelliklere sahip. Video kaydı sırasında ekranın alt köşesinde aracın hızını görmek mümkün. Eğer bütçeniz uygunsa hem ön hem arka kameralı Viofo A129 Duo modeline de göz atabilirsiniz.

   Benim önerim bu şekilde olacak ancak farklı bir model isterseniz araştırırken GPS özelliği olmasına dikkat etmenizi tavsiye ediyorum. 🙂

  • Merhabalar, kullanım sıklığınıza göre ihtiyaçlarınızı karşılayabilir, umarım memnun kalırsınız 🙂

 6. merhaba çok ürün var ve kafam karıştı park halinde olabilecek şeyleri çekebilecek geniş açı alabilecek çok kaba olmayan 1000tl altı bir ürün var mı şuan aslında akra cama da koymak istiyorum ama çok kablo kalabalığı olacak diye istemiyorum

  • Merhabalar, aradığınız kriterlere uygun olan ürün 360 G300 olabilir. Geniş açı konusunda 160 derecelik bir performans sunuyor. Eğer bu ürünü tercih etmezseniz Xiaomi 70Mai Lite modeline de göz atabilirsiniz. Her iki ürün de şu anda 1.000 TL’nin altına temin edilebiliyor 🙂

 7. MERHABALAR. AYNA TİPİ ARAÇ KAMERALARINI TAVSİYE EDİYORMUSUNUZ. HEM ÖN HEM ARKA KAMERALI ŞEKLİNDE NOVATEK, NKMASTER GİBİ FİRMALARIN ÜRÜNLERİ VAR BUNLAR HAKKINDA BİLGİ VERİR MİSİNİZ KULLANIŞLI OLUYORMU

Yorumlar kapalı.