Araç İçi Kamera Tavsiyeleri – Uygun Fiyatlı – 2021 Yılı

arac-ici-kamera-tavsiyeleri
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook
Share on pinterest
Pinterest
İçindekiler

Araç kullanırken başımıza gelebilecek çeşitli olaylar bulunuyor. Maalesef kazalar, hırsızlık, park sırasında oluşan hasarlar bunların içinde yer alıyor. Bazen bunların önüne geçebilmek mümkün olmasa bile, o anların kaydını bulundurmak işimize yarayabiliyor. Bu görevi üstlenen cihaz ise araç içi kamera ya da araç kamerası oluyor. Biz de sizler için en iyi araç içi kamera tavsiyeleri listesi oluşturduk.

Xiaomi 70Mai 1S Araç Kamerası

İlk önereceğimiz araç içi kamera Xiaomi markasının 70Mai modeli oluyor. Xiaomi’nin araç kamerası konusundaki geniş ürün yelpazesinden biri olan 70Mai uygun fiyatıyla pek çok kullanıcının tercihi oluyor.

1080p FHD kayıt yapabilen cihazda kayıt döngüsü özelliği yer alıyor. Bu sayede depolama alanı dolduktan sonra yapılan en eski kayıt siliniyor ve yerine yenisi kaydediliyor. Cihazın 64 GB’a kadar hafıza kartı desteği de bulunuyor. Ayrıca 130 derecelik geniş açıyla kayıt yapabilen bir araç içi kamera olduğunu da belirtelim.

Sony IMX323 görüntü sensörü kullanan ürün düşük ışıktaki görüntüleri mümkün olduğu müddetçe net gösteriyor. Buna ek olarak cihazda bulunan G sensörü, kaza anında kaydedilen görüntüyü kaydediyor ve onun üzerine kayıt yapmayı engelliyor.

Cihazda ek bir özellik olarak sesli komutlar yer alıyor. Ancak bu komutlar İngilizce olarak kullanılabiliyor. Mobil uygulaması da bulunan cihazın kaydettiği görüntülere, dahili Wi-Fi’ı sayesinde kolayca ulaşmak mümkün.Xiaomi 70Mai 1S araç kamerası, 306 TL’den başlayan fiyatlarla satın alınabiliyor.

xiaomi-70mai-arac-ici-kamera

Xiaomi 70Mai Lite Araç İçi Kamera

Xiaomi 70Mai Lite, 130 derecelik açıyla 1080p kayıt yapabilen bir araç kamerası olarak sunuluyor. Bu açının dört trafik şeridi kapsadığı belirtiliyor. Bu modelin Xiaomi 70Mai 1S’ten en büyük farkı ise park modu sensörü oluyor.

Park modu sensörü sayesinde, araç park halinde iken sarsıntıları ve çarpışmaları algılayabiliyor. Sonrasında ise kayda başlıyor. Ayrıca yaptığı kayıtları araca bindiğinizde size hatırlatıyor.

Bunun haricinde buğu çözme teknolojisi sayesinde, çektiği görüntülerde aracın ön camındaki buğuyu yok sayıyor. Bu sadece buğu için değil, puslu ya da dumanlı ortamlarda da etki ediyor. WDR teknolojisi sayesinde ise pozlamayı ayarlıyor ve en iyi görüntüyü sunuyor.

Uygulaması sayesinde üstüne kayıt alınmasını istemediğiniz videoları diğerlerinden ayırabiliyorsunuz.

Normalde 638 TL’ye satılan Xiaomi 70Mai Lite şu an indirimli olarak 357 TL’den sipariş edilebiliyor.

xiaomi-70mai-lite-arac-ici-kamera

Blacksys Eagle CF100 Çift Araç Kamerası

Blacksys Eagle CF100, iki kamera ile hem aracın ön tarafında hem de aracın arka tarafında görüntü kaydedebiliyor. Ön kamerada 1080p FHD kayıt yaparken, arkadaki kamera 720p kayıt yapabiliyor. Ayrıca öndeki kamera 130 derece kayıt yaparken arka kamerada açı 120 dereceye düşüyor.

Cihazın önemli özelliklerinden biri park sırasındaki hareket sensörü oluyor. Bu sensör sayesinde aracın etrafında hareketlenme algılandığında kayıt başlıyor. Ayrıca cihazda G sensörü de bulunuyor.

64 GB’a kadar depolama desteği sunan Blacksys Eagle CF100 araç içi kamera şu an 695 TL’ye satılıyor.

Mio Mivue 733 Araç İçi Kamera

Mio Mivue 733 araç kamerası, 30 FPS’de 1080p FHD kayıt yapabiliyor. Çekim açısı ise 130 derece olarak belirtiliyor. İçerisindeki dahili Wi-Fi sayesinde görüntüler kolayca aktarılabiliyor. Ayrıca üründe park modu da bulunuyor.

Ürünün özellikleri arasında şerit takip sistemi, yorgunluk uyarı sistemi de yer alıyor. Ayrıca Mio Mivue 733, kırmızı ışık yeşile dönmüş ve önünüzdeki araç sizden uzaklaşmışsa, size bildiriyor. Böylece olası bir kazaya yakalanma şansınız da azalıyor. Tüm bunlara ek olarak cihazda ADAS yani gelişmiş sürücü yardım sistemi yer alıyor.

Cihazın içerisinde yer alan GPS ile araç rotası haritaya aktarılabiliyor. Üstelik cihaz hafızası 128 GB’a kadar yükseltilebiliyor.

Mio Mivue 733’ün özellikleri say say bitmiyor. Şüphesiz araç içi kamera tavsiyeleri listemiz içinde en kaliteli ürünlerden birisi. Ancak böyle bir cihazın fiyatı da kalitesiyle birlikte artış gösteriyor. Cihaz indirimli olarak 778 TL’ye satın alınabiliyor.

mio-mivue-733-arac-kamerasi

360 G300 Araç Kamerası

360 G300, 1296p çözünürlükte yüksek kaliteli görüntü sunuyor. Ayrıca 160 derecelik geniş açısıyla yolun oldukça büyük bir kısmını kaydedebiliyor. Tasarımı sayesinde de ön cama kolayca kurulumu yapılabiliyor.

Cihazın dahili bağlantısı sayesinde telefondan görüntülere kolayca ulaşabiliyorsunuz. Buna ek olarak G300’ün içinde bulunan GPS ile Google Haritalar üzerinden konum takibi de yapmak mümkün.

Cihaz sadece gündüz çekimi değil gece çekiminde de oldukça başarılı bir performans sağlıyor. Ayrıca G300 kaza anındaki kayıtları kilitliyor ve üstüne yeni kayıt yapılmasını engelliyor.

Sürücü yorgunluğu hatırlatıcısı özelliğiyle olası kazaların mümkün olduğu müddetçe önüne geçiyor. Üstelik cihaz 24 saat kayıtta kalabiliyor. Park halindeki kayıtları otomatik olarak hızlandırıyor ve cihazda daha fazla yer açılmasını sağlıyor.

360 G300 şu an indirimli olarak 439 TL’ye satılıyor.

360-g300-arac-ici-kamera


Xiaomi 70Mai Pro Araç Kamerası

Xiaomi 70Mai Pro, 1944p çözünürlüğüyle ve 140 derece açısıyla en iyi araç içi kamera sistemlerinden biri olara sayılıyor. Cihazın içindeki sensörler ve uyarı sistemleri, şeritleri terk ederken veya öndeki araçla gereğinden fazla yakınlaşılmış potansiyel bir kaza anını sürücüye bildiriyor.

Cihazın kamerası 24 saat çalışabiliyor. Bu sayede olası bir vur-kaç veya hırsızlık eylemi sırasında ürün kayda başlıyor. Üstelik cihazda G sensörü de bulunuyor.

Cihaz başarılı bir gece görüşü performansı gösteriyor. Ayrıca sisli, yağmurlu vb. kötü hava koşullarında da görüntüyü netleştiriyor.

Bunlar haricinde cihazda sesli komut özelliği ve dahili bağlantı yer alıyor. Cihazın dezavantajı ise dahili bir GPS’e sahip olmaması oluyor. Ek bir GPS modülü ile buna bir çözüm sağlanabiliyor. Bu GPS modülü sayesinde gelişmiş sürücü yardım sistemi de aktif hale getirilebiliyor.

Xiaomi 70Mai Pro şu an indirimli olarak 498 TL’ye satın alınabiliyor.

xiaomi-70mai-pro-arac-kamerasi

Uygun fiyatlı araç kamerası önerileri sunduğumuz araç içi kamera tavsiyeleri listesi burada sona eriyor. 1000 TL altında temin edilebilecek bu ürünler ya da kendi aracınızda kullandığınız farklı bir ürün hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Bu içerikler de hoşunuza gidebilir!

akıllı-priz

Akıllı Priz Nedir? Akıllı Priz Neler Yapabilir?

Akıllı priz, evinizdeki elektrikli cihazları bağlayabileceğiniz, dilediğiniz yerden kontrol edebileceğiniz prizinizle bütünleşen bir cihazdır. Herkes evini daha akıllı hale getirebilsin diye çıkan

Bizi Takip Edin!

“Araç İçi Kamera Tavsiyeleri – Uygun Fiyatlı – 2021 Yılı” üzerine 6 yorum

 1. Teşekkür ederim. Ben park halindeyken kameranın çalışmasını istiyorum. (Bir araç sapığı var da) Böyle bir kamera takabilir miyim?

  Cevapla
  • Nermin Hanım merhaba,

   Tabii ki takabilirsiniz. Önerdiğimiz bazı cihazlar park halinde de kayıt yapabilmektedir. Bu konuda size özellikle hassas sensörlü Blacksys Eagle CF100 modelini ya da geniş açılı kamerası ile 360 G300 modelini tavsiye ediyoruz. Bunlar haricinde 70Mai Pro’da bulunan otopark gözetimi özelliğiyle olası bir sarsıntı anında kayıt alabilirsiniz.

   Bunlar haricinde park modu bulunan diğer modelleri de inceleyebilirsiniz. Umarım size yardımcı olur 🙂

   Cevapla
  • Merhaba,
   Ben 360 G300 ile mai70 pro arasında kaldım. Mai proda keşke GPS dahili olaydı.
   Sizce yaklaşık 200 TL fazla verip GPS li pro mu almak yoksa G300 mü. Birde G300 e şerit takip gibi özellikler gelir mi.

   Cevapla
   • Osman Bey merhaba,

    Eğer şerit takip sistemi gibi sürücü destek sistemleri kullanmak isterseniz 70Mai Pro ve GPS modülü almak sizin için doğru tercih olacaktır. Ancak bu özellikler ikinci planda kalıyorsa, 360 G300 satın almak hem fiyat hem de kullanışlılık açısından daha mantıklıdır.

    G300 modeli için bu özelliklerin geleceğini düşünmüyorum fakat şirket bir başka ürününe bu özellikleri de dahil edebilir. Belirttiğim gibi bunlar ihtimal ve tahminden öteye gidemiyor 🙂

    Umarım size yardımcı olur. Başka sorularınız olursa severek yardımcı oluruz. 🙂

    Cevapla
 2. Merhaba.

  Mai70 a500 pro plus gps diye de bir model var. Bir kaç e-ticaret sitesinde denk geldim. 570 -580 tl fiyatı var. Önerir misiniz?

  Cevapla
  • Merhabalar,

   Bahsettiğiniz cihaz listede önerdiğimiz bir modelin GPS modüllü versiyonu gibi gözüküyor. Otopark gözetimi ve dahili GPS oldukça kullanışlı olacaktır. Eğer bu özelliklere ihtiyacınız varsa, kullanım amacınıza bağlı olarak başarılı bir ürün olabilir. Güvenilir bir satıcıdan aldığınıza emin olduğunuz sürece öneriyoruz 🙂

   Cevapla

Yorum yapın