Reddit Yeni NFT Projesini Açıkladı

Son dönemlerde pek çok büyük şirket NFT konusunda farklı projeler geliştiriyor. Bu şirketlerden biri de sosyal medya devi Reddit oluyor. 7 Temmuz tarihinde ortaya çıkan bir bilgiye göre Reddit, NFT tabanlı avatar pazarını piyasaya sürecek. Bu avatar pazarı, kullanıcıların sabit bir ücret karşılığında blok zinciri tabanlı profil resimleri satın almasını sağlayacak.

Reddit’te yer alan profil resimleri genellikle sitenin maskotu Snoo’nun varyasyonları oluyor. Şimdi ise Reddit, blockchain destekli koleksiyon avatarları ile bu durumu bir adım öteye taşıyacak gibi gözüküyor. Reddit’in NFT tabanlı avatar pazarını piyasaya süreceği ifade ediliyor.

Reddit’in NFT Tabanlı Avatar Pazarında Kullanıcıları Neler Bekliyor?

Şirket, NFT tabanlı avatarları satın almanız için kripto cüzdanına ihtiyaç olmadığını da ifade ediyor. Kredi veya banka kartının yeterli olacağı belirtiliyor. Kullanıcıların, avatarlarını saklamaları için Reddit’in kendi cüzdan ürünü olan Vault’u kullanmalarının mümkün olduğunu da dile getiriyor.

Ayrıca şirket, kullanıcıların sınırlı sayıda NFT’lerden birini satın aldıklarında bazı haklara sahip olacaklarını da belirtiyor. Kullanıcılar sahip oldukları NFT’leri Reddit’te ve başka mecralarda kullanmak için lisans hakkına sahip olacaklar. Ancak bu haklar, Bored Ape Yacht Club koleksiyonu ve TV şovlarına ait NFT’ler kadar kapsamlı değiller.

Reddit, bu avatarlar için Ethereum ile uyumlu olan Polygon’la ortaklık kurdu. Ayrıca Reddit, erken erişim aşamasında satışa sunulan toplam NFT miktarının binlerce olduğu 90 farklı tasarım yayınladığını da duyurdu.

reddit nft avatar projesi
Görsel: Reddit

Bugün NFT avatarlar, r/CollectibleAvatars isimli “subreddit”in davetli üyelerine ilk bakış için sunulacak. Bu toplulukta projenin detaylarının da yer alacağı ifade ediliyor. Cüzdan oluşturma ile ilgili ayrıntılara da toplulukta yer verilecek. Ayrıca NFT artistleri ile söyleşinin de bu “subreddit” üzerinden gerçekleşeceği ifade ediliyor.

Reddit’in NFT avatarlarının açık artırmaya tabii tutulmayacağı da belirtiliyor. Bir başka deyişle NFT’ler sabit fiyatla satışa çıkacak. NFT avatarlarının liste fiyatı ise 9.99 dolar ile 99.99 dolar arasında değişiyor.

Reddit kullanıcıları, NFT tabanlı bir avatar satın aldıklarında görünümünü değiştirme imkanına sahip olacaklar. Avatarlarının görünümünü ise ‘Avatar oluşturucu’ bölümünde yer alan ürünlerle deneyebilecekler.

Şirket, koleksiyon avatarlarının önümüzdeki haftalarda avatar oluşturucu sayfasından herkes için aktif hale geleceğini ifade ediyor. Peki sizler Reddit’in NFT tabanlı avatar pazarı hakkında neler düşünüyorsunuz? Konu hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Kaynak: https://techcrunch.com/2022/07/07/reddit-is-launching-a-new-nft-avatar-marketplace/

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Dilbilim mezunu Dilara, uzun süredir teknolojik haberleri takip ediyor ve teknolojiyle alakalı içerik üretmekten keyif alıyor. Sosyal medya uygulamalarına ve teknolojik cihazlara da oldukça meraklıdır.