Reddit TikTok Benzeri Video Özellikleri Üzerinde Çalışıyor!

Son zamanların gözde sosyal medya platformlarından Reddit, TikTok benzeri video özellikleri üzerinde çalışıyor. TechCrunch tarafından paylaşılan habere göre Reddit geliştiricileri, TikTok uygulamasında yer alan bazı video özelliklerini araştırıyor.

Yurt dışında popüler olan sosyal medya uygulaması Reddit, TikTok’u andıracak yeni video özelliklerini test edebilmek için bir araştırma yapıyor. Reddit’in yeni video araştırmasıyla birlikte kullanıcılar bir diğer Reddit kullanıcının gönderisine, tıpkı TikTok videolarında olduğu gibi tepki verebiliyor ve bu içeriği videolarına ekleyebiliyor.

Reddit TikTok Benzeri Video

Reddit TikTok Benzeri Video Özellikleri Henüz Araştırma Aşamasında

Kaynaklara göre Reddit TikTok benzeri video özellikleri henüz araştırma aşamasında olduğu için test aşamasına geçilmemiş durumda. Reddit video özelliklerinin araştırılması için TikTok’un bazı özelliklerini yakından inceliyor. Bunların arasında Duet ve Stitch özelliklerini saymak mümkün.

TikTok’un 2020 yılında kullanıma sunduğu Duet, kullanıcıların bir diğer TikTok kullanıcının içeriğini videolarına ekleyebilmesini sağlıyor. Videolarla remixler, parodiler ya da benzeri içerikler oluşturabilen içerik üreticileri özelliği aktif olarak kullanıyor. TikTok’un kullanıma sunduğu bir diğer özellik ise Stitch. Bu özellikle Tiktok kullanıcıları bir diğer kullanıcının videolarından bir kısmı kendi videolarına entegre edebiliyor.

Reddit’in video içerikleri üretmek için en gözde sosyal medya platformu olduğunu söylemek doğru olmaz. Reddit kullanıcıları servise video ekleyebiliyor olsa da Reddit’in video özellikleri rakiplerinin çok gerisinde. Ancak görünüşe göre bu durum yakında değişecek. Reddit’in bir TikTok olma planı yok. Yine de yeni özelliklerle Reddit’in videolu içeriklerinin TikTok seviyesine yükselteceği de bir gerçek.

reddit-tiktok-benzeri-video-ozellikleri-uzerinde-calisiyor

Video özelliklerini tartışmaları geliştirmek için kullanacak olan Reddit, bu anlamda önemli bir satın alım yapmıştı. Bu doğrultuda Reddit 2020 yılında TikTok’un rakibi olan Dubsmash’i satın almıştı. Servisi Şubat 2022 tarihinde tamamen kapatan Reddit, servisin video özelliklerini kendi bünyesine entegre etmeye başladı. Reddit’in yeni araştırmasında da Dubsmash’in teknolojilerinin kullanılacağını söyleyebiliriz.

Bir Reddit sözcüsünün açıklamasına göre platform, topluluklara yeni video özellikleriyle ilgilenip ilgilenmedikleri konusunda sorular yöneltti. Gelen yorumlara göre özelliklerin kısa süre içerisinde test edileceğini de aktarabiliriz. Sözcünün açıklaması şu şekilde:

“İnsanların sosyal ses, video, metin, “memeler” ve daha fazlası aracılığıyla kendileri için önemli olan konulara girmelerine yardımcı olma çalışmalarımız doğrultusunda, üzerinde çalıştığımız yeni bir video özelliğinin yararlı ve eğlenceli buldukları bir şey olup olmadığını görmek için birkaç Reddit topluluğuna ulaşma sürecindeyiz. Redditor’lerden geri bildirim aldıktan sonra, bu yeni özellik için bir başlangıç ​​testine başlayacağız.”

Kaynak: https://www.engadget.com/reddit-exploring-tiktok-like-video-features-045505515.html

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

benim dünyamın en son yansımalarını yazıyorum...