OnePlus 10T Tanıtımı için Resmi Tarih Verildi

OnePlus yeni telefonu olan OnePlus 10T modelinin tanıtım tarihini resmi olarak açıkladı. Ayrıca şirket aynı etkinlikte OxygenOS 13 arayüzünü de tanıtacağını duyurdu. Şirketin açıkladığı resmi tarih ise 3 Ağustos olarak ifade ediliyor.

OnePlus uzun süre sonra yüz yüze bir etkinlik ile kamuoyunun karşısına çıkıyor. Şirketin en son yüz yüze gerçekleştirdiği etkinlikte OnePlus 7T modelinin tanıtıldığı belirtiliyor. Bu ürünün tanıtımı ise 2019 yılını işaret ediyor.

New York City’de gerçekleştirilecek etkinlik 3 Ağustos günü Türkiye saati ile 17:00’da başlayacak. Yeni cihazın tanıtılacağı etkinlikte slogan “Evolve Beyond Speed” yani “Hızın Ötesinde Geliş” olarak belirtiliyor. OnePlus paylaştığı basın bülteninde cihazın sadece hızlı değil aynı zamanda “akıllı” olması için de çalıştıklarını dile getiriyor.

oneplus 10t tanıtım

OnePlus 10T ve OxygenOS 13 Özellikleri

Şirket ürettiği akıllı telefonun işlemcisini de basın bülteninde duyuruyor. Belirtilene göre yeni OnePlus 10T şimdiye kadar ortaya çıkmış en güçlü Qualcomm işlemcisinden güç alacak. Snapdragon 8+ Gen 1 çip setine sahip olacak cihazın verimlilik ve güç tüketimi konusunda çok başarılı olduğu da vurgulanıyor. Ayrıca yüksek performansın da OnePlus 10T özellikleri arasında yer alacağı belirtiliyor.

OnePlus 10T geçtiğimiz günlerde Geekbench testiyle ortaya çıkmıştı. Cihazın işlemcisine ek olarak 16 GB RAM desteğine sahip olduğu biliniyor. Ayrıca 160 W hızlı şarj desteği de geçtiğimiz dönemdeki sızıntılarda ortaya çıktı. Depolama için ise 512 GB ihtimali gündemde.

Tahmini özellikleri arasında ise 6.7 inç boyutunda FHD+ AMOLED ekran ve 120 Hz yenileme hızı mevcut. Ayrıca 50 MP ana kameralı cihazın Sony IMX766 sensörü kullanacağı tahmin ediliyor. 8 MP ultra geniş açılı lens de cihazda yer alacak gibi gözüküyor.

New York’ta gerçekleşecek OnePlus 10T tanıtım etkinliğinde yer alacak bir başka konu ise yeni OxygenOS 13 oluyor. Şirketin yeni işletim sisteminde güvenlik unsurlarının daha da geliştiği ifade ediliyor. Ayrıca yenilenmiş tasarımı ile akıcı ve hızlı bir deneyim yaşatacağı da belirtiliyor.

OxygenOS 13 ile sevilen bazı özelliklerin de kullanıcılara sunulacağı aktarılıyor. Bunların arasında Always-on-Display ve Zen modu gibi özellikler yer alıyor. Ayrıca bu mod için optimizasyon ve geliştirmelerin yeni OxygenOS 13’de yer alacağı bildiriliyor.

Yeni OxygenOS 13 oyun, bağlantı ve kişiselleştirme konusunda da iyileştirmelere sahip. Ayrıca işletim sistemi ilk olarak OnePlus 10 Pro modeli için piyasaya çıkacak. Yılın ilerleyen zamanlarında ise OnePlus 10T modelinde de kullanılabilir hale geleceği biliniyor.

Kaynak: https://community.oneplus.com/thread?id=1113347415358308360

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.