OLED Ekranlı iPad Air Çıkış Tarihi Sızdırıldı!

Yeni nesil iPad modelleriyle ilgili bir gelişme gündeme geldi. İddialara göre OLED ekranlı iPad Air, 2022 yılında kullanıcılar ile buluşacak. Buna karşılık iPad Pro için verilen tarih ise 2023 yılını gösteriyor.

Çok uzun bir zamandır yeni OLED ekranlı iPad serisi hakkında iddialar ortaya çıkıyor. İlk ortaya çıkan bilgiler yeni serinin çıkış tarihi olarak 2021 yılının ikinci yarısını gösteriyordu. Ancak, son gelişmeler ışığında Apple’ın bu dönem için farklı planları olduğunu söylemek mümkün.

Yeni iPad konusundaki planlar ise 2022 yılına ertelenmiş gibi gözüküyor. The Elec tarafından paylaşılan bilgiler, yeni OLED ekranlı iPad’in hangi model olacağını belirtmiyor. Fakat tahminlere göre, OLED ekranlı bir şekilde karşımıza çıkacak ilk model muhtemelen iPad Air olacak.

Bunu tetikleyen en önemli neden ürünün 10.86 inç ekranı oluyor. Halihazırda satışta olan iPad Air, 10.9 inç ekrana sahip. Bu nedenle yeni OLED ekranlı ilk iPad modelinin de iPad Air olması bekleniyor.

Buna ek olarak 2023 yılında 11 inç ve 12.9 inç boyutlarında iki OLED iPad daha karşımıza çıkacak gibi gözüküyor. Yine ekran boyutlarından hareketle bunların iPad Pro modelleri olduğunu söylemek mümkün.

Apple son geliştirmelerle iPad Pro modellerine M1 çipi eklemişti. Şirket, son derece güçlü bir bilgisayar işlemcisi olan bu M1 çip ile bir tabletten alınabilecek performanstan çok daha yüksek bir performans sunmuştu.

Şimdi Apple, yeni OLED ekranlı panelleriyle iPad Pro modellerini daha gelişmiş bir seviyeye çıkartacak gibi gözüküyor. M1 çipli iPad Pro modellerinde miniLED panel olduğunu da hatırlatalım.

OLED-Ekranli-iPad-Air

iPad Air, OLED Ekranlı İlk iPad Olacak

Apple, yeni OLED ekrana sahip iPad modelleriyle oldukça fazla dikkat çekecek gibi gözüküyor. Kuo tarafından ortaya atılan iddia da The Elec’in tahminleriyle uyuşuyor. Kuo, 2022 yılında yeni iPad Air serisinin üretime geçeceğini belirtiyor.

OLED ekranlı ilk iPad modeline gelmesi beklenen yeniliklerin sadece panel değişikliği sınırlı kalmaması olası. Apple’ın, iPad Pro’da yaptığına benzer bir hamleyle iPad Air’ın çipini de değiştirmesi mümkün.

Şu an A14 Bionic işlemci kullanan iPad Air, 2022 yılında piyasaya çıkacak yeni sürümünde M1 çipine sahip olabilir. Çünkü, Apple’ın M1X ismine sahip olacağı tahmin edilen yeni çipi hakkında ortaya çıkan iddialar ortaya çıktı.

Ancak Apple’ın iPad Air’ı yeni A15 Bionic işlemci ile de satışa sunması olası. Bunu önümüzdeki dönemde ortaya çıkan bilgilerle öğreneceğiz gibi gözüküyor. Şimdilik ortaya çıkan iddialar ise 2022 yılında OLED ekranlı iPad Air’ın geleceği oluyor.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.