M1X İşlemcili MacBook Pro Çıkış Tarihi Hakkında Yeni İddia!

Merakla beklenen M1X işlemcili yeni MacBook Pro hakkında yeni bir tarih karşımıza çıkıyor. İddialara göre, Apple işlemcili yeni MacBook Pro, 2021 yılının sonlarına doğru piyasada kendini gösterecek.

Bugüne kadar hakkında çok yazılıp çizilen yeni MacBook Pro modelleri için yeni bir iddia daha gündeme geldi. Ancak, bu yeni iddia cihazın özelliklerinden çok karşımıza çıkacağı zaman ile ilgili.

Daha önce çıkacak cihazların da piyasaya sunulduğu tarihleri doğru tahmin eden Dylandkt isimli Twitter kullanıcısı ve Apple analisti, yeni MacBook Pro ile ilgili bir iddia ortaya attı. İddiaya göre yeni M1X işlemcili MacBook Pro, 2021 yılının dördüncü çeyreğinde kullanıcılar ile buluşacak.

Analist, kesin bir tarih vermese bile çıkacağı dönem ile ilgili daha detaylı bir zaman da belirtti. Dylandkt’nin iddiasına göre yeni 14 ve 16 inç MacBook Pro modelleri 2021 Ekim ayının sonunda ya da Kasım ayının başında karşımıza çıkacak.

https://twitter.com/dylandkt/status/1405545069059338243?s=20

Dylandkt, yeni MacBook Pro modelleriyle ilgili daha önce de ortaya bazı iddialar atmıştı. Dylandkt’ye göre yeni MacBook Pro daha düz kenarlara sahip olacak. Ayrıca, çerçevesinin de küçüleceği iddialar arasında.

Buna ek olarak kullanıcıları çok sevindirecek bir iddia da mevcut. Yeni M1X işlemcili MacBook Pro modellerinde daha fazla bağlantı seçeneği yer alacak. Bunlar, SD kart okuyucu, MagSafe girişi ve HDMI girişi olarak ifade ediliyor.

Bunların haricinde cihazda beklenen en büyük yenilik tabii ki yeni sistem üzeri çip oluyor. İsminin M1X olduğu tahmin edilen yeni işlemci ile Apple’ın yeni cihazının oldukça başarılı bir performans göstereceği tahminler arasında.

Yeni M1X işlemcinin daha fazla GPU ve CPU çekirdeğine sahip olması bekleniyor. Ayrıca, birden çok monitöre bağlanma desteği ve daha fazla güce ihtiyaç duyacağı da tahmin ediliyor.

Yeni MacBook M1X İşlemcili MacBook Pro

Sadece Yeni MacBook Pro Tanıtılmayacak

Dylandkt’nin bir başka iddiası ise yeni işlemciyle birlikte tanıtılacak cihazlar hakkında oluyor. Daha güçlü MacBook Pro modellerinin yanı sıra güçlendirilmiş Mac Mini modelleri de tanıtılabilir.

Ancak, yeni iMac Pro tanıtımı hakkında olumsuz düşündüğünü de ifade ediyor. Bu nedenle, ilk etapta yalnızca MacBook Pro ve Mac Mini modellerinde yeni M1X işlemciyi görebileceğimizi söylemek mümkün.

Geçtiğimiz dönemlerde yeni MacBook Pro modellerinin çıkış tarihi hakkında oldukça fazla iddia ortaya çıktı. Hatta, WWDC etkinliğinde tanıtılacağına dair iddialar bile gündeme gelmişti. Ancak bu gerçeğe dönüşmedi.

Bir başka iddia sene sonunda hatta 2022 yılında karşımıza çıkacağını ifade ediyordu. Ayrıca, yeni işlemcinin seri üretimde olduğuna dair söylentilerle de karşılaşmıştık. Yeni tarih iddiası da bunları destekler nitelikte.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.