iPad Mini 6 Çıkış Tarihi Ertelendi: Sonbaharda Geliyor

Apple, diğer sektörlerde olduğu gibi, tablet sektöründe de oldukça başarılı. Başarılı olduğu ürünlerden birisi de iPad Mini. 2020 yılındaki tahminlere göre yeni iPad Mini modeli 2021 yılının başında satışa sunulacaktı. Ancak Apple analisti Kuo’nun yeni iddialarına göre iPad Mini 6 çıkış tarihi ertelendi.

Apple 2010 yılında ilk iPad modelini tanıtmıştı. Çoğu alanda olduğu gibi tablet sektöründe de başarılı işler çıkartan Apple, kısa sürede bu alanda da popüler olmayı başardı.

Tablet tasarımlarının yanı sıra iOS işletim sisteminin tabletlerde oldukça stabil çalışması da bu popülariteyi destekledi.

Dünyanın en çok tercih edilen teknoloji markalarından birisi olan Apple, her yıl donanımları güncellenmiş tabletler ile kullanıcılarının karşısına çıkıyor.

Bu kapsamda Apple en son geçtiğimiz günlerde 5.nesil iPad Pro’yu tanıtmıştı. Yeni iPad, M1 çipinin yanı sıra 5G destekli olması ve geliştirilişmiş ekranı sebebiyle oldukça dikkat çekmişti.

Yeni-M1-Cipli-iPad-Pro-Apple-Spring-Loaded-Etkinligi
5. nesil iPad Pro

Apple Lansmanı Erteledi

İddialara göre Apple, bu yıl bir iPad modeli daha tanıtacak. Şirket, 6. nesil iPad Mini ile kullanıcılarının karşısına çıkacak. Ancak kullanıcılar, şimdilik biraz daha beklemek zorunda gibi gözüküyor.

Şirket, 5. nesil iPad Mini modelini 2019 yılında piyasaya çıkarttı. Son modelinden beri seriye donanımsal bir güncelleme yapmayan Apple bu süreyi biraz daha uzattı.

2020 yılındaki tahminlere göre Apple, 2021 yılının başında 6. nesil iPad Mini’yi tanıtacaktı. Ancak pandemi sebebiyle lansmanın ertelendiği iddia ediliyor.

Apple analisti Kuo’ya göre 6. nesil iPad Mini, 8.4 inç boyutunda bir ekrana sahip olacak. Bunun dışında tabletin çerçevesi de inceltilecek. Ancak Kuo, tabletin tasarımı konusunda büyük bir değişiklik beklenmemesi gerektiğini belirtiyor.

Yeni iPad Mini 6 modelinin çıkış tarihi net olarak bilinmiyor. Fakat Kuo’nun iddialarına göre Apple, 2021 yılının ikinci yarısında 6. nesil iPad Mini’nin tanıtımını gerçekleştirecek.

Apple’ın 5. nesil iPad Mini’yi 2019 yılında çıkarttığını düşünürsek 6. nesil iPad Mini’nin uzunca bir süredir beklendiğini söyleyebiliriz. Özellikle Apple takviminde iki yıl oldukça uzun bir süre.

iPad Mini, ilk piyasaya çıktığı tarihten beri bir hayran kitlesine sahip. Cihaz, özellikle güçlü performansı ve kompakt tasarımıyla kullanıcıları cezbediyor.

Apple’ın donanım anlamında yapacağı değişikliklerin yeni iPad Mini’nin satışlarını son derece etkileyeceği düşünülüyor. Bu nedenle, Apple’ın yeni nesil iPad Mini ile kullanıcılara neler sunacağı merak konusu.

Sizce yeni iPad modellerinde geliştirilmesi gereken özellikler neler? Görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.