Ofisiniz İçin Tavsiye Edebileceğimiz Workgroup Yazıcılar

Ofisiniz için ideal ve çalışma temponuza uygun bir yazıcı arayışı içindeyseniz, doğru adrese geldiniz. Özellikle ofisinizde çok sayıda bilgisayar varsa ve evrak işleriniz oldukça yoğunsa, workgroup yazıcılar sizin vazgeçilmezinizdir. Çünkü workgroup yazıcılar sıradan yazıcılara göre daha hızlı ve güçlüdür. Yazdırılacak belgeler biriktiğinde depolamak için, yerleşik hafızaya sahiptirler. Aynı zamanda yeterli miktarda RAM ve hızlı bir işlemciye sahip olduklarından dolayı, gün boyunca yoğun iş yükünün üstesinden kolaylıkla gelebilirler.

Ofis ortamına en uygun yazıcıların her ay çok sayıda belgeyi çıkartmaları gerekmektedir. Bu nedenle çok sayıda çıktı için gerekli kağıt tepsisinin yanı sıra, hız ve kaliteli baskı oldukça mühim bir konudur. Bu nedenle, ofisiniz için tavsiye edebileceğimiz workgroup yazıcılar konusunu sizin için ele alacağız.

Brother HL-L5100DN

Küçük ama yoğun ofisler için tasarlanan  ve nispeten kompakt bir tasarıma sahip olan bu yazıcıyı, dilerseniz çalışma masanıza da kolaylıkla sığdırabilirsiniz. Büyüklük olarak kafanızda daha da iyi canlandırmanız için de kağıt tepsisi kapasitesini de belirtmemizde fayda var. Kağıt giriş tepsisinde 250 sayfa A4, çıkış tepsisinde ise 40 sayfa tutacak bir büyüklüğe sahiptir. Bu modelde dahili Wi-Fi mevcut değil ancak ofis yönlendiricinize bir Ethernet kablosuyla bağlarsanız, yazıcı orta büyüklükte bir çalışma grubuna gayet yeterli bir şekilde hizmet edecektir. Brother HL-L5100DN’nin güncel fiyatı ise, hepsiburada’ya göre 4.900 TL’dir.

Brother HL-L5100DN Tavsiye edebileceğimiz ofis yazıcıları

Xerox Versalink C400_DN

Xerox VersaLink C400DN küçük ve orta büyüklükteki yoğun işletmelere yönelik bir renkli lazer yazıcıdır. Oldukça ağır ve hacimli bir masaüstü tasarımına rağmen Xerox’un bu modeli, üst modelleri gibi fazla kağıt kapasitesi ve Premium özellikleri kullanıcılara sunar. Dakikada renkli ve renksiz baskı hızı maksimum 35 sayfadır. Dahili bellek olarak 2048 megabayttır ve kağıt giriş kapasitesi ise 700 sayfadır. Bağlantı olarak ise dahili Wi-Fi seçeneği sunmaz ancak Ethernet kablosuyla bağlantı probleminizi kolaylıkla çözebilirsiniz. Bu model ayrıca, Xerox Uygulama Galerisi’nden uygulamalar ekleyebileceğiniz Xerox’un gelişmiş 5 inçlik özelleştirilebilir dokunmatik ekranıyla geliyor. Güncel fiyatı ise hepsiburada’ya göre 9.578 TL’dir.

Ofisiniz İçin Tavsiye Edebileceğimiz Workgroup Yazıcılar Xerox Versalink C400_DN

HP LaserJet Pro MFP M227FDW

HP LaserJet Pro serisi, hız ve güvenilirliğe vurgu yaparak doğrudan küçük ve orta büyüklükte ofisleri kendisine hedef kitle olarak belirler. Hp’nin bu modeli siyah beyaz baskı, tarama, kopyalama ve faks işlemlerini hassas bir şekilde yapabilir, ancak renkli kartuşlara uyumlu değildir. Eğer tam olarak renkli baskı istiyorsanız, size aynı markanın Laser Jet Pro M277DW modelini önerebiliriz. 250 yapraklık kağıt giriş tepsisi ve 150 yapraklık çıkış tepsisiyle birlikte gelen bu model, 256 megabaytlık bir depolama alanı sunuyor. Modelde ayrıca dahili Wİ-Fi ve 2,7 inçlik dokunmatik ekran da mevcut. Modelin fiyatı ise, hepsiburada’ya göre 3.507 TL bandında.

Ofisiniz İçin Tavsiye Edebileceğimiz Workgroup Yazıcılar HP LaserJet Pro MFP M227FDW

Canon i-Sensys MF735CX

Bu model A3 kağıtlar için uygun değildir ancak bir A4 yazıcısı için tavsiye edilen fiyatına göre oldukça çeşitli özellikler sunar. Baskı, tarama, fotokopi ve faks, 4’ü 1 arada olarak nitelendirilen her yazıcıda bulunan temel işlevlerdir. Ancak Canon’un bu modeli, diğer benzer standartlarda olan modellere göre daha çok özellikle beraber geliyor. Modelin dört adet toner kartuşu vardır ve bu sayede yazıcı, iddia edilene göre toneri bitmeden 6.300 siyah beyaz sayfa veya 5.000 renkli belge çıkartabiliyor. Dakikada 28, ayda ise 30.00 sayfaya kadar çıkarma kapasitesi mevcut. Kağıt tepsisi bakımından bu model, 250 yapraklık giriş, 150 yapraklık çıkış haznesi barındırıyor. Bellek konusuna gelecek olursak Canon i-Sensys MF735CX, 1024 megabaytlık bir depolama alanına sahip. Bağlantı konusunda da bu modelde dahili Wi-Fi bulunmakta. Canon’un bu modelinin Trendyol sitesindeki mevcut fiyatı 4.313 TL.

Önerebileceğimiz ofis yazıcıları Canon i-Sensys MF735CX

Lexmark B2236DW

Bu mütevazı yazıcı küçük çaplı bir ofis için tek renkli sayfaları çıkartmak adına oldukça ekonomiktir. 250 yaprak kağıt kapasitesi vardır ve 6.000 sayfaya kadar yazdırılan toner kartuşu tasarruf etmenizi sağlayabilir. Bu da onu, bir yazıcıya fazla para harcamak istemediğiniz küçük ofisleriniz için en iyi workgroup yazıcılarından biri yapar. Yazıcı, 256 megabayt depolama alanına sahiptir ve beraberinde yerleşik Wi-Fi ile gelir. Kağıt bakımından A6, A5 ve A4 tipi kağıtları destekler. Kağıt besleme kapasitesi ise 251 sayfayken, kağıt çıkış kapasitesi ise 150 sayfadır. Lexmark’ın tavsiye ettiği aylık baskı kapasitesi ise 3000 sayfadır. Eğer siz de bu ekonomik ve oldukça işlevsel yazıcıyı almak istiyorsanız, hepsiburada sitesinden 775 TL’ye alabilirsiniz.

Lexmark B2236DW, Tavsiye ettiğimiz workgroup yazıcıları

Özetlemek gerekirse bu yazımızda sizlere, ofisiniz için tavsiye edebileceğimiz workgroup ofis tipi yazıcıları listeledik. Listelerken sadece küçük ve orta çaplı ofisler için değil, büyük çaplı ofisler için önerebileceğimiz ürünlere de yer verdik.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Okumayı ve eleştirmeyi sever. Motor sporlarının sıkı takipçisi. Petrolhead.