NBA 2K22, Yüksek Fiyatı ile Cep Yakacak!

Temmuz ayının ortasında NBA 2K çıkış tarihi ve kapak görselleri belli oldu. Yapılan açıklamaya göre NBA 2K22, 10 Eylül 2021 tarihinde raflardaki yerini alacak. Temmuz ayının ortasından bu zamana kadar bir soru oyuncuların aklını kurcalıyor: NBA 2K22 fiyatı ne kadar olacak?

Normal şartlarda oyunun yeni fragmanı bugün 17.30 – 18.00 civarında yayınlanacaktı. Fakat oyunu tedarik eden Gamestop adındaki firma yanlışlıkla bilgi yayınlamak yerine oyunun yeni fragmanını Twitter’da paylaştı.

Fragman aslında oynanış videosu olacaktı fakat yine dört senedir olduğu gibi sinematik görüntülerden oluşuyor. Yani aslında oyunda görüntüler nasıl olacak hala merak konusu.

Tabii bununla beraber oyunun fiyatları da en çok merak edilenler arasında. Oyun fiyatlarının gittikçe arttığı bir dönemde özellikle PlayStation için fiyatlar çok el yakacak gibi gözüküyor.

Fiyatlar, NBA 2K22 Bekleyenleri Sevindirmeyecek

NBA 2K22 fiyatı çoğu oyuncunun canını sıkacak. PlayStation Türkiye’de oyunun ön satış fiyatları açıklandı. Buna göre PlayStation 4 için Standart Edition 529 TL’den alıcı bulacak. Fakat bu fiyat PlayStation 5 için 599 TL gibi bir miktara çıkacak.

NBA 2K22 Cross-Gen Digital Bundle versiyonu ön sipariş için 699 TL’den sunuluyor. Bu fiyat hem PlayStation 4 hem de PlayStation 5 için geçerli. Gelelim en pahalı sürümü olan NBA 2K22 NBA 75th Anniversary Edition versiyonuna. Oyununun arkasındaki ekip hem PS4 hem de PS5 için tek bir fiyat belirlemiş gibi gözüküyor. Bu sürümün fiyatı ise 829 TL olarak ifade ediliyor.

Oldukça yüksek olan bu fiyatlar NBA hayranlarını durdurabilecek mi bilmiyoruz. Fakat şunu belirtmekte fayda var. Bu fiyatlar sadece PlayStation için belirlenen fiyatlar. Bilgisayar için fiyatları biraz daha uygun.

Steam üzerinde yayınlanan fiyatlara göre Standart Edition için ön sipariş fiyatı 429 TL. NBA 2K22 Cross-Gen Digital Bundle versiyonu için henüz bir fiyat bilgisi yer almıyor. Fakat NBA 2K22 NBA 75th Anniversary Edition versiyonunu oynamak isteyenler için bir kötü haberimiz var. Maalesef ki bilgisayar versiyonu için de ön satış fiyatı 829 TL olarak açıklandı.

NBA 2K22 fragmanında gizli bir ayrıntı da mevcut. Ja Morant’in güzel bir smacını yakalayıp fragmana koymak için 124 sayı atmışlar. Yani bu mantık ile bakıldığı zaman fragmanda kullanılan smacı yakalamak için 122 sayı atmışlar. Hatta sadece bu smaç için 17 top çalması var. Evet sadece bir smaç için.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Bundan 11 yıl önce Beden Eğitimi bölümünden mezun olan Uğur "Benim burada ne işim var?" diyerek kendini teknolojiye ve oyun dünyasına adamıştır. Daha önceden farklı sitelerde ve dergilerde bildiklerini okuyuculara aktaran Uğur sıra teknoloji.org sitesinde diyor!