Battlefield 2042 Çıkış Tarihi Belli Oldu!

E3 kapsamında düzenlenen etkinlikte Battlefield 2042 oyununun resmi çıkış tarihi ve detayları açıklandı.

Gelen resmi haberlere göre, Battlefield serisi 22 Ekim’de geri dönecek. Birinci şahıs perspektifiyle oynanan oyun tamamen multiplayer (çok oyunculu) hale geliyor ve yeni nesil konsollarla oynanabiliyor.

Geliştirici DICE şirketi, “Battlefield 6” olarak bilinen oyunun adını Battlefield 2042 olarak açıkladı. Bununla birlikte oyuna olumsuz hava koşulları gibi kaosu besleyen unsurlar da geliyor. Başka bir deyişle, oyuncular düşmanların yanı sıra kasırgalarla da mücadele edecek gibi gözüküyor.

Battlefield’ın yeni oyununda dünyaya yine savaş hakim olacak. Bu sefer 20. yüzyılın başında değil, yakın gelecekte oynuyor olacağız. Dolayısıyla oyuna fütüristik silahlar ve araçlarla birlikte robotlar da geliyor olacak.

Geliştiricinin yayınladığı fragmana baktığımızda, gözümüze ilk çarpan özellikler “wingsuit” uçuşu ve robotikler oluyor. Oyunun bol aksiyonunun yanında renkli unsurlara sahip olduğunu da söyleyebiliriz.

Battlefield 2042 wing
Görsel: DICE/Electronic Arts

Battlefield 2042 Konusu

Battlefield 2042, iklim felaketi yüzünden düzinelerce ulusun yok olduğu yakın bir gelecekte geçiyor. Dolayısıyla, yok olan ülkelerde asker akını meydana geliyor ve ABD ile Rusya savaşının ortasına çekiliyorlar.

“No-Pats” olarak isimlendirilen vatansız askerler ülke için değil, gezegenin kurtuluşu ve kendini koruma için savaşıyor. Başka bir deyişle, oyundan silahlı bir askeri canlandırıyoruz, fakat uğruna savaştığımız ülke artık yok. Bu nedenle yolumuzu kendimiz seçeceğiz.

Oyunda bir taraf için savaşabilirken, gerçekte her iki ulusun da vatandaşı değilsiniz. Bunun yerine, kazanan tarafta olmayı amaç ediniyorsunuz. Düşmanlıklar nihayet sona erdiğinde “masada bir koltuk” kazanacağınızı umarak dünyanın dört bir yanındaki kampanyalarda savaşıyorsunuz.

Ayrıca Battlefield 2042’nin Dubai, Hindistan, Mısır, Güney Kore ve Antarktika’daki çatışmalara odaklanan birkaç haritası da olacak. Antarktika’nın buz tarlaları, Fransız Guyanası’ndaki bir roket fırlatma tesisi ve Singapur’da değişen bir nakliye sahası da dahil olmak üzere bu haritalardan bazılarına fragmanda göz atabilirsiniz.

Haritalar sadece boyut olarak değişiklik göstermiyor, tematik ve coğrafik olarak da değişik atmosferlerde oynamak mümkün. Yani Mısır’da devasa kumulların ve çöl fırtınaların, Antarktika’da buzulların olduğu bir oyun senaryosu bizleri bekliyor.

128 kişilik maçlarda nefes kesici grafik ve oynanışın yanı sıra, savaşın gidişatını değiştirecek hava koşulları merak seviyesini tavana çıkarıyor. Fragmanın sonunda da görebileceğiniz kasırgalardan bir tanesi devasa boyutta.

Battlefield 2042 oyununun 22 Ekim’de PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series ve PC için çıkış yapması planlanıyor. En iyi oyunlar listesine gireceği tahmin edilen Battlefield 2042 için siz ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Uzun zamandır yoğun olarak oyun dünyasıyla ilgilenen, teknoloji meraklısı. Aynı zamanda bilim kurgu aşığı bir felsefe öğrencisi.