Microsoft Teams Yeni Özelliğine Kavuşuyor!

Microsoft, yıllardır işletim sistemindeki ve uygulamalarındaki görsel kaliteyi arttırmak için çalışmalar yapıyor. Şirket, bu çalışmalar sayesinde hem Windows’u, hem de diğer uygulamaları taze tutmayı hedefliyor. Bahsettiğimiz grafik yenilikler geniş bir konu olarak karşımıza çıkıyor. Şimdi de Microsoft, Teams için geliştirdiği yeni özellik ile gündeme gelmeye başardı.

Microsoft Teams, yeni 3D emojiler alıyor. Microsoft, bu uygulama için çeşitli emojiler geliştirdi. Fakat geliştiriciler, şimdi bu emojileri 1.800’den fazla, daha yeni, daha akıcı ve genel olarak daha şık gözüken 3D Emojiler ile değiştirecekler. Yeni yayınlanan ön izleme ile bu emojileri inceleme şansınız var. Microsoft, aynı şekilde geçtiğimiz yıl da böyle bir emoji güncellemesi yapmıştı. Güncelleme, Teams ve Windows gibi platformlara da gelmişti.

Emoji konusunda Teams’e 3D Emojiler geldiğini söyledik. Fakat Windows 11 için şu an kesin bir bilgi yok. Geçtiğimiz sene Windows’daki 2D emojilerin yenilenmesi için bir güncelleme gelmişti. 3D emojiler için ise çalışıldığı şu an elimizde olan tek bilgi.

Geçtiğimiz sene gelen güncelleme ile Microsoft; Office, Windows, ve diğer Microsoft 365 ürünlerine 3 boyutlu dizaynlar getirmişti. Ayrıca bu emojilerin, Teams gibi uygulamalarda animasyonlu olacağını da belirtmişlerdi. Şirket, emojilerin uzun bir süredir internet içi olan konuşmalarda büyük rol oynadığını düşünüyor. Şirket geliştiricileri yaptıkları bir açıklamada, hayatsız bu bilgisayar ortamına renk katan şeylerin emojiler olduğunu ve bu yüzden büyük bir güncelleme ile emojilerin grafiksel açıdan hak ettikleri önemi almalarını sağlayacaklarını belirtmişlerdi.

Kaushal Mehta, Microsoft Teams mühendislik ekibinden bir üye, kullanıcıların eski Teams emojilerinin birkaçının yenilenmesinin yanı sıra, birkaç tane de yeni emoji ekleneceğini bir blog gönderisi ile duyurdu. Ayrıca yeni gelen emojilerin, eski emojiler tarafından kullanılan 6 deri tonu rengini koruyacağını ve aynı şekilde güncelleneceğini de ekledi.

Microsoft Teams Yeni 3D Emojileri Birçok Platformda Kullanılabilecek!

Yeni 3D Emojiler Birçok Platformda Kullanılabilecek!

Yeni 3D emojiler; sohbetlerde, canlı sohbetlerde, sohbet reaksiyonlarında ve canlı toplantılarda olacak. Bazı emojiler için animasyonlar bile bulunuyor. Yeni emojilere, Microsoft Teams’in ayarlarını açtıktan sonra, genel görünüm kısmından ulaşabilirsiniz. Kullanıcılar, yeni emojilere Microsoft Teams aracılığıyla Linux, macOS, iOS ve Android cihazlardan erişebilecekler.

Sizler Microsoft Teams’in merakla beklenen özelliğine kavuşması hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Microsoft, bu konuda kullanıcılarının beklentilerini karşılayabilecek mi? Sizler de Microsoft Teams’in yeni özelliği hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: https://www.theverge.com/2022/2/15/22934720/microsoft-teams-3d-emoji-fluent-design

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

İngiliz dilbilimi okuyan ve oyun oynamaya bayılan bir teknoloji meraklısı.