Meta, Horizon Worlds Projesini Erişime Açtı!

Meta, VR konusundaki çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Bilindiği üzere şirket, bu alanda ciddi yatırımlar yaptı. Horizon Worlds de bu yatırımlardan birisi olarak ön plana çıkıyor. Meta, geçtiğimiz senelerde hayata geçirdiği Horizon Worlds projesinden oldukça ümitli. Şirket, oyunu geleceğin dünyasını şekillendirmek için önemli bir adım olarak görüyor.

Bundan dolayı oyun, geçtiğimiz aylarda özel bir beta sürümüyle oyuncularla buluşmuştu. Meta, şimdi projenin kapsamını genişletti. Böylece oyuna erişebilen kişi sayısı ciddi ölçüde artacak.

Horizon Worlds Yaş Sınırı ile Birlikte Oyuncularla Buluşuyor!

Metaverse, geleceği şekillendirecek en önemli teknolojilerden birisi olarak ön plana çıkıyor. Birçok kişi yapay zeka, VR gibi teknolojilerin gelişmesiyle metaverse teknolojisinin insan hayatında önemli bir rol alacağını belirtiyor. Meta da metaverse teknolojisi konusunda ciddi çalışmalar yapan şirketlerden birisi olarak teknoloji gündeminde yer alıyor.

Şirket; yapay zeka, VR gibi konularda büyük yatırımlar yapıyor. Çünkü Meta, gelecekte bu teknolojilerin oldukça önemli olacağını düşünüyor. Horizon Worlds de bu kapsamda Meta tarafından geliştirilen projelerden birisi olarak ön plana çıkıyor. Meta, Horizon Worlds’ü sanal gerçeklik tabanlı bir oyun olarak geliştirdi. Şirket, oyunla birlikte hem insanları sanal gerçekliğe hazırlamak hem de sanal gerçeklik çalışmaları için veri toplamayı hedefliyor.

Meta, geçtiğimiz aylarda oyunun erişilebilir olması için özel bir beta sürümü geliştirdi. Bu beta sürümünü sadece belirli oyuncular oynayabiliyordu. Fakat Meta yetkilileri, bu konuda daha ciddi adımlar atmaları gerektiklerini düşünmüş olacaklar ki oyun artık ABD ve Kanada’da ücretsiz olarak erişilebilir oldu.

Horizon Worlds Yaş Sınırı ile Birlikte Erişime Açıldı!

Böylelikle şirket, Horizon Worlds’ü insanların yaşamlarının bir parçaları yapmalarını hedefliyor. Bu sayede Meta, insanlara sanal gerçeklik deneyimi yaşatmayı hedefliyor. Ayrıca şirket, bir yandan da sanal gerçeklik çalışmaları için insanlardan geri dönüşler almayı planlıyor. Bu sayede Meta, gelecekteki çalışmalarının daha doğru bir şekilde ilerleyebileceğini söylüyor.

Belirttiğimiz gibi Meta, oyunu ABD ve Kanada’da yaşayanlar için ücretsiz olarak erişime açtı. Ancak şirketin oyuna erişebilme noktasında bir kısıtlaması mevcut. Şirket tarafından belirlenen kurallara göre oyunu şimdilik sadece 18 ve üstü yaş grubundaki kişiler oynayabilecekler. Meta, oyun hakkında tasarladıkları gelecek planlarını henüz paylaşmadı. Ancak şirketin ilk hedefinin oyunu daha fazla kişiye ulaştırmak olacağını söyleyebiliriz.

Sizler Meta tarafından geliştirilen Horizon Worlds oyunu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce bu oyun, şirketin metaverse çalışmalarına yardımcı olabilecek mi? Sizler de Meta ve Horizon Worlds hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.