Keskin Nişancı Oyunu Önerileri – 2021

Keskin nişancı oyunu en çok tercih edilen oyun türlerinden. Birçok oyunda keskin nişancı olmak aslında yetenek isteyen bir durum. Açıkçası Counter Strike: Global Offensive, PUBG gibi oyunlarda keskin nişancılık yetenekleri gelişmiş olanlar büyük avantaj sağlıyor.Oyunlar kendi içerisinde özellik ya da karakter olarak keskin nişancıları içerse de keskin nişancı temalı oyunların sayısı oldukça az. Bu listemizde sizin için her bütçeye uygun en iyi keskin nişancı oyunu önerilerimizi inceleyeceğiz.

1- Sniper 3D Assassin: Free to Play

sniper 3d assassin- teknolojiorg

Bu oyunu hem Steam’de hem Play Store’da hem de App Store’da bulabilirsiniz. Ücretsiz bir keskin nişancı oyunu. Oyunda amacınız size verilen görevleri eksiksiz bir şekilde yerine getirmek. Bu kimi zaman bir rehineyi kurtarmak olabiliyor, kimi zaman ise çıkan bir isyanı durdurmak. Bazen de bir intihar bombacısını engellemek durumunda kalabiliyorsunuz.

Oyun içerisinde bulunan silahları verilen görevlerden para kazandıkça geliştirebiliyorsunuz. Namlu, şarjör, menzil gibi bir çok alanda silahınızı geliştirebilirsiniz. Tabii bununla da sınırlı değil. Aynı zamanda kendi kıyafetlerinizi de değiştirebilirsiniz.“Peki bu neden önemli?” diye sorabilirsiniz. Bunun yanıtı online versiyonunda gizli. Oyunun bir de online versiyonu var ki sanırım asıl eğlence orada. Başka insanlarla beraber “sepetlemece” adını verdiğimiz birbirini öldürmeye yönelik bir mod bu.

Belirlenen zaman içerisinde hem hayatta kalmaya hem de rakiplerinizi öldürmeye çalışıyorsunuz. İşte burada sizin üstünüzde olan kıyafetler büyük önem taşıyor. Örneğin üstünüzde bulunan bir pantolon bile az hasar almanızı sağlıyor. Bu nedenle silah geliştirmeleri ile beraber aynı zamanda kendi kıyafetlerinizi de geliştirmeye çalışın.

Artıları ve Eksileri

Oyun ücretsiz bir oyun ve neredeyse hemen her bilgisayarda, telefonda çalışacak türden. Tabii ücretsiz bir oyun olmasından dolayı çok büyük grafik performansları beklememek lazım. Arada sırada vakit geçirmek için açıp oynanabilir. Yoksa düzenli bir şekilde oynanacak kadar sürükleyici bir oyun değil. Aslında mobil cihazlar için üretilmiş ve daha sonra Steam’e geçiş yapmış.

Sistem Gereksinimleri

Minimum Sistem GereksinimleriÖnerilen Sistem Gereksinimleri
64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
İşletim Sistemi: Windows 7, Windows 8.1 veya Windows 10 (64 bit)İşletim Sistemi: Windows 7, Windows 8.1 veya Windows 10 (64 bit)
İşlemci: Intel CPU Core i3 @ 2.1 GHZ ya da AMD denk bir işlemciİşlemci: Intel CPU Core i5 @ 2.3 GHZ ya da AMD denk bir işlemci
Bellek: 4 GB RAMBellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: AMD Radeon ya da NVIDIA GeForce (1 GB)Ekran Kartı: AMD Radeon ya da NVIDIA GeForce (2 GB)
Depolama: 1 GB kullanılabilir alanDepolama: 1 GB kullanılabilir alan

2- Sniper Fury

Sniper Fury-teknolojiorg

Steam’de 2017 yılında Gameloft tarafından yayınlanan keskin nişancı oyunu Sniper Fury tıpkı Sniper 3D Assassin oyunu gibi ücretsiz bir oyun. Oyunu Microsoft, Steam, Play Store ve App Store’da bulabilirsiniz.

Bu oyunda da silah geliştirmeleri bulunuyor. Görev yaptıkça kazandığınız paralarla bu silahları geliştirmeniz mümkün. Sniper Fury Keskin Nişancı, Hikaye, Saldırı, Kontratlar ve Etkinlikler adında oyun modlara sahip. Oyunda bir de “Manga” bölümü var. Burada 5 kişilik bir manga kurarak diğer mangalara savaş açıp para kazanabiliyorsunuz.

Artıları ve Eksileri

Daha çok mobil tabanlı bir oyun olduğu için çok bir beklentiniz olmasın. Telefonda oynarken iyi fakat bilgisayar için aynı keyfi vermiyor. Ücretsiz ve Türkçe dil desteğinin olması güzel. Yine arada bir girip iki el ateş edip çıkacağınız türden bir oyun.

Sistem Gereksinimleri

Minimum Sistem GereksinimleriÖnerilen Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi: Windows 7 SP1 ya da daha yeniİşletim Sistemi: Windows 10
İşlemci: Intel CPU Core 2 Duo (2.9 Ghz) veya AMD denk bir işlemciİşlemci: Intel Core i5 ya da AMD denk bir işlemci
Bellek: 2 GB RAMBellek: 4 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA Geforce 8500 GTEkran Kartı: NVIDIA Geforce GTX 960
Depolama: 3 GB kullanılabilir alanDepolama: 3 GB kullanılabilir alan

3- Sniper Ghost Warrior Contracts

Sniper Ghost Warrior Contracts-teknolojiorg

Artık ücretsiz mobil tabanlı oyunlardan çıkıp daha kaliteli görsellere ve hikayelere sahip keskin nişancı oyunlarına geçiyoruz. Bu oyunumuzun adı Sniper Ghost Warrior Contracts. Oyunda Sibirya topraklarında üşüye üşüye görevlere dalıyoruz.

Oyunda yönettiğimiz karakterin adı Seeker. Profesyonel bir keskin nişancı. Seeker’ın yüzünde bir maske var ve bu maske sıradan maskelerden çok farklı. Bu maske bize çeşitli özellikler sağlıyor. Rüzgar hesaplaması, merminin düşeceği yer gibi bilgileri bu maskeden alıyoruz. Gayet teknolojik.

Oyunun en güzel yanlarından birisi ateş ettikten sonra mermi giderken onu izleyebilmemiz. Bu sayede ateş ettikten sonra düşmana doğru ilerleyen mermiyi izlemek ve vurduğumuz anda oluşan o animasyonu görmek büyük keyif veriyor.

Artıları ve Eksileri

Oyunun oynanışı güzel. Kontratları alıp görevleri yerine getiriyoruz. Biraz sabır istiyor. Aslında biraz değil baya bir sabır istiyor. Ama eski “sniper” oyunlarına göre avantajı susturucunun olması. Büyük bir kolaylık sağlıyor. Öteki türlü bir patlama olsun, uçak falan geçsin de duyulmasın diye beklerken şimdi “pıt” diyor gidiyor.

Az önce söylemiş olduğum mermi kamerası da güzel bir detay fakat bunun oranını artırırsanız sonradan sıkıcı olmaya başlıyor. Oyun Steam’de 79TL‘den satılıyor. Türkçe dil desteği yok. Fakat ufak bir araştırma ile Türkçe yamayı da bulabilirsiniz.

Sistem Gereksinimleri

Minimum Sistem GereksinimleriÖnerilen Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi: Windows 7 64-bit İşletim Sistemi: Windows 8.1 / 10 64-bit 
İşlemci: Intel Core i5 4460 / AMD FX 6350İşlemci: Intel Core i5 4690k / AMD Ryzen 5 1600X
Bellek: 8 GB RAMBellek: 16 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 760 veya AMD Radeon HD 7870 (2GB VRAM)Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 970 veya AMD Radeon RX 580x (4GB VRAM)
Depolama: 20 GB kullanılabilir alanDepolama: 20 GB kullanılabilir alan

4- Sniper Elite 4

Sniper Elite 4-teknolojiorg keskin nişancı oyunu

Rebellion’ın geliştiriciliği ve yayıncılığını üstlendiği Sniper Elite 4 bizi biraz daha geçmiş zamana götürüyor. Artık II. Dünya Savaşı içerisindeyiz. Amacımız İtalya’yı faşizmden kurtarmak.

Yıl 1943, yer İtalya. İkinci Dünya Savaşı var ve biz Karl Fairburne olarak Benito Mussoline‘ye karşı mücadele edip onu devirmeye çalışıyoruz. Tabii işimiz kolay değil.

Bu oyunda sniper’a susturucu takayım, rahat rahat vurayım yok. Sniper Ghost Warrior Contracts oyunundaki Seeker gibi maskemiz de yok. Delikanlı gibi ortadayız. Ateş edeceğimiz zamanlar kritik önem taşıyor. Dikkat çekmemeli ve görevi sessizce halletmeliyiz.

Yine bu oyunda da mermi kamerası mevcut. Oyuna ayrı bir tat katıyor. Zaten bana kalırsa bir keskin nişancı oyunu için olmazsa olmazlardan mermi kamerası. En önemlisi X-Ray olayı. O da tabii ayrı bir güzel. Bu oyunlar sayesinde anatomi bilgisine sahip olacağız yakında.

Artıları ve Eksileri

Sizi bilmem ama ben I. Dünya Savaşı ve II. Dünya Savaşı oyunlarını çok seviyorum. Ya da Vietnam Savaşı gibi eski tarihli savaş oyunları. Alışmışız tabi Almanya, Amerika, Küba, Vietnam falan gezmeye, İtalya gözüme bir hoş geldi.

Aslında oynanışı gayet güzel, grafikler başarılı. Sadece bazen oyun kendisini tekrar ediyor gibi oluyor. Ayrıca daha önceki Sniper Elite oyunlarında olmayan yan görevler bunda daha çok işlenmiş. Oyun şu anda Steam’de 89TL’den satılıyor. Açıkçası bana kalırsa parasını hak eden güzel bir oyun.

Sistem Gereksinimleri

Minimum Sistem GereksinimleriÖnerilen Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi: 64-bit Windows 7, 64-bit Windows 8.1 ya da 64-bit Windows 10İşletim Sistemi: 64-bit Windows 7, 64-bit Windows 8.1 ya da 64-bit Windows 10
İşlemci: Intel CPU Core i3-2100 ya da denk bir AMD işlemciİşlemci: Intel CPU Core i7-3770 ya da denk bir AMD işlemci
Bellek: 4 GB RAMBellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: AMD Radeon HD 7870 (2GB) ya da NVIDIA GeForce GTX 660 (2GB)Ekran Kartı: AMD Radeon HD 7870 (2GB) ya da NVIDIA GeForce GTX 660 (2GB)
Depolama: 25 GB kullanılabilir alanDepolama: 25 GB kullanılabilir alan

5- Sniper Ghost Warrior Contracts 2

Sniper Ghost Warrior Contracts2-teknolojiorg keskin nişancı oyunu

Ve geldik listenin son ve en yeni oyununa; Sniper Ghost Warrior Contracts 2. Oyun, 4 Haziran 2021’de Steam’de yayınlandı. CI Games tarafından geliştirilen ve yayınlanan oyun oldukça güzel. Bu oyunda gerçekten kendinizi bir keskin nişancı olarak hissedeceksiniz. Çünkü oyun sizi o kadar içine çekiyor!

Bir önceki oyunda Sibirya topraklarındaydık. Bu oyunda ise Orta Doğu’dayız. Raven adında bir keskin nişancıyı kontrol ediyoruz. Yine ilk oyunda olduğu gibi kontrat alıp ilerliyoruz.

İşimizi sessiz yapmamız gerekiyor. Çünkü profesyonel bir keskin nişancıyız. Ve yine kendimize özel bir maskemiz var. CI Games oyunun oldukça gerçekçi olduğunu iddia ediyor. Fakat bunu sizin yorumlamanız daha doğru olacaktır.

Ayrıca oyunda 5 farklı harita ve 21 farklı kontrat mevcut. Tabi, yan görevleri de unutmayalım. Çünkü hepsini yaptığınız takdirde ciddi anlamda uzun sürecek bir oyun.

Artıları ve Eksileri

İlk oyuna göre oldukça geliştirilmiş. Bunun yanında daha gerçekçi olduğunu da söylemek gerekir. Yeni çıkmış bir oyuna göre fiyatı da aslında çok değil. Çünkü bildiğiniz üzere ülkemizde yeni çıkan oyunlar 250-300 TL bandından giriş yapıyorlar.

Sniper Ghost Warrior Contracts 2 ise 119 TL’den satışa sunuldu. Bunun dışında eksi kısmına bakacak olursak biraz “FPS drop” yaşanıyor. Fakat çok fazla değil. Keskin nişancı oyunu kategorisinde belki de en iyi oyun bu. Çünkü eksi yanları yok denecek kadar az.

Sistem Gereksinimleri

Minimum Sistem GereksinimleriÖnerilen Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi: Windows 8.1 / 10 (64-bit)İşletim Sistemi: Windows 8.1 / 10 (64-bit)
İşlemci: Intel Core i5 7600 / AMD Ryzen 5 1600İşlemci: Intel Core i7 7700 / AMD Ryzen 7 1700
Bellek: 8 GB RAMBellek: 16 GB RAM
Ekran Kartı: Nvidia Geforce 970 / Radeon RX 580Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 1070 or AMD Radeon 5600 XT
Depolama: 20 GB kullanılabilir alanDepolama: 20 GB kullanılabilir alan

Bonus 1: Counter Strike – Global Offensive

csgo-teknolojiorg keskin nişancı oyunu

Bunlara ek olarak Counter Strike: Global Offensive oyununu bonuslara dahil etmek istedim. Çünkü bu oyunda benim gibi “AWP atsana!” demeyenlerin sayısı oldukça az. Herkes mi iyi AWP kullanır? Bu yetenek bir tek bende mi yok acaba diye sorgulamaya başladım. Dust 2 Mid Door’dan saniyelik geçenlere “headshot” atan oyunculara da selam olsun!


Bonus 2: The Mountain Hunting

The Mountain Hunting

Daha önce incelemesini yaptığımız ilk Türk avcılık oyunu olma özelliğini taşıyan The Mountain Hunting oyunu da bonus olarak listeye giriyor. Ormanda, bayırda, çayırda elinizde silahınızla hayvan arıyor ve onları avlıyorsunuz. Ayrıca, elinizdeki keskin nişancı tüfeğini geliştirerek daha iyi avlanabilirsiniz. Bu arada ayılara dikkat, çok da sakin değiller!Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Bundan 11 yıl önce Beden Eğitimi bölümünden mezun olan Uğur "Benim burada ne işim var?" diyerek kendini teknolojiye ve oyun dünyasına adamıştır. Daha önceden farklı sitelerde ve dergilerde bildiklerini okuyuculara aktaran Uğur sıra teknoloji.org sitesinde diyor!Yorum yapın

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.