James Bond Oyunu Geliyor – Project 007

Hitman serisinin yapımcısı IO Interactive, yeni projesini duyurdu. Şirket, özellikle James Bond hayranlarını çok sevindirecek bir hazırlık içinde. Yapılan duyuruya göre IO Interactive tarafından geliştirilecek bir James Bond oyunu geliyor. Oyunun adı henüz belirlenmese de 007 Projesi (İng. Project 007) olarak duyuruluyor.

Oyun ile ilgili ilk duyuru 18 Kasım tarihinde IO Interactive tarafından yapıldı. Yapılan duyuruda yeni bir proje üzerinde çalıştıkları ve projenin 19 Kasım tarihinde açıklanacağı ifade edildi. Bugün yapılan duyuruda ise 007 Projesi isimli yeni bir James Bond oyunu üzerinde çalıştıkları ortaya çıktı. Ancak IO Interactive oyun ile ilgili bilgiler hakkında biraz cimri davrandı. Bu nedenle şimdilik elimizde pek fazla bilgi bulunmuyor.

Yeni proje ile ilgili bildiklerimiz ise IO Interactive tarafından geliştirilecek ve dağıtılacak yepyeni bir James Bond oyunu geliyor. Oyun tamamen orijinal ve yeni bir James Bond hikayesine sahip olacak. IO Interactive’in sözlerine göre oyunda, dünyanın en sevilen Gizli Ajan’ının kökenine ve doğuşuna şahit olacak, İngiliz istihbarat servisi MI6 bünyesinde yer alan elit 00 statüsünü kazanmaya çalışacağız. Bir başka deyişle, James Bond’un, Ajan 007’ye dönüşme hikayesini oynayacağız.

IO Interactive yeni projeyle ilgili bir tanıtım videosu da paylaştı fakat burada da pek bir bilgi yer almıyor. Videoda klasik bir James Bond sahnesi görüyoruz. Tabancaya yerleştirilen bir merminin ardından kamera namlunun ucuna doğru dönüyor. Tam o sırada hafızalara kazınmış namlu sahnesi görülüyor ve “007 Projesi” yazısı çıkıyor.

IO Interactive yeni projesi ile ilgili bir tanıtım videosu paylaştı.

James Bond Oyunu Ne Zaman Çıkacak?

IO Interactive, daha önce de belirttiğimiz gibi, Hitman serisinin geliştiricisi ve oldukça başarılı bir oyun şirketi. Bu nedenle bir James Bond oyunu için düşünülebilecek en iyi isimler arasında geliyor. Ayrıca şirket şu anda oyunu geliştirmek için yetenekli bir ekip topluyor.

Oyun ile ilgili bu kadar az bilgi yeunr alırken çıkış tarihinin açıklanmaması da oldukça mantıklı duruyor. Oy ile ilgili bilinen bir başka bilgi ise modern sistem ve platformlar için geliştirileceği oluyor. Ancak henüz ekip kurma aşamasında yer alan IO Interactive’in, projenin daha çok başlarında olduğu tahmin ediliyor.

Siz 007 Projesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce IO Interactive başarılı bir 007 oyunu çıkarabilir mi? Oyun çıkış tarihine çok uzun zaman var mı? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.