iPhone 14 Hakkında Yeni Bilgiler Açığa Çıktı

Merakla beklenen iPhone 13 serisinin resmi olarak tanıtılmasının ardından gözler bir sonraki nesil iPhone’a döndü. Hakkında şimdiden sızıntılar başlayan iPhone 14 ile ilgili yeni bilgiler de açığa çıkmaya devam ediyor. Üstelik, yalnızca iPhone 14 değil, Apple’ın karma gerçeklik başlığı hakkında da yeni bilgiler gündeme geliyor.

Ortaya çıkan özellikler, cihazların bağlantı desteği ile ilişkili oluyor. Gelecek dönemde bağlantı hızının çok daha önemli olacağı bir yöne doğru evrilen teknolojiler, Apple’ın bu konuda adım atmasını sağlamış gibi gözüküyor.

Kuo tarafından paylaşılan bilgilere göre Apple’ın yeni iPhone 14’ü ve karma gerçeklik başlığı Wi-Fi 6E ile kullanıcılara sunulacak. Özellikle Apple analizleri ile tanınan Kuo’nun verdiği bilgilerin gerçekçiliği teknolojik gereklilikler doğrultusunda fazlasıyla olası gözüküyor. Bilindiği üzere Meta şirketinin tanıtacağı yeni başlıklar da Wi-Fi 6E ile kullanıcılarla buluşacak.

Apple’ın bu hamlesinin sektördeki geçişi hızlandıracağı da tahmin ediliyor. iPhone ve karma gerçeklik başlığında daha hızlı bir Wi-Fi sürümü kullanan Apple, rakiplerini de aynı konuda teşvik edecektir. Böylece, diğer büyük teknoloji üreticileri de cihazlarında Wi-Fi 6E’den faydalanacaktır. Bu hamleyle birlikte standart Wi-Fi sürümü 6E olacak gibi gözüküyor. Bu iddia daha önce iPhone 13 için de ortaya çıkmıştı.

Kısaca özetlemek gerekirse Wi-Fi 6E, Wi-Fi 6’nın sunduğu tüm özellikleri çok daha yüksek bir performansla vadediyor. Bunun yanı sıra daha az gecikme ve daha hızlı veri akışı sağlayacak 6 GHz hızında bir bant genişliği de sunuyor. Tüm bu özellikler genel anlamda daha başarılı bir bağlantı performansının önünü açıyor.

apple-self-service-repair

Apple, iPhone Modellerine Önem Veriyor

iPhone’un gündeme geldiği tek konu yeni Wi-Fi 6E iddiası olmuyor. Aynı zamanda Apple tarafından resmi bir açıklama ile kullanıcıların kendi başlarına onarım yapacağı bir program da başlatılıyor.

Detaylandırmak gerekirse Apple; iPhone 12 ve iPhone 13 için yedek parça ve araçlar satacağı programın ilk adımını atıyor. Bu sayede, kullanıcılar kendi cihazlarını onaracak ekipmanlara sahip oluyor.

Apple’ın bu program kapsamında sunacağı ilk parçalar ekran, batarya ve kamera gibi unsurlar oluyor. Ancak önümüzdeki dönemde bu kapsamın genişleyeceği belirtiliyor. Ayrıca, Mac modellerinin de gelecek dönemde bu programa dahil olacağı tahmin ediliyor.

Apple daha öncesinde yalnızca yetkili servislere yönlendirme yapıyordu. Gerekli donanımlara sahip yetkili servislerle çalışmanın bir adım ötesine geçen bu program öncelikle ABD’de başlayacak. 2022 yılında diğer ülkelere de yayılacağı belirtiliyor.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.