iPhone 13 Serisinin Görüntüleri Sızdırıldı!

Apple’ın merakla beklenen yeni telefonlarını içeren iPhone 13 serisinin görüntüleri sızdırıldı! Fakat, serideki dört cihazın arka yüzünün gözüktüğü fotoğraf ile cihazların tasarım olarak pek değişmediği ortaya çıktı.

Bilindiği üzere Apple, tahminlere göre önümüzdeki birkaç ay içerisinde yeni iPhone 13 serisini tanıtacak. Geçtiğimiz sene olduğu gibi dört farklı cihaz ile karşımıza çıkacak bu serinin üyelerinin; iPhone 13 Mini, iPhone 13, iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max olması beklentiler arasında.

Cihazların donanım olarak daha da gelişmiş olacağı tahmin ediliyor. Ayrıca, tasarım konusunda da birkaç değişiklik şimdiye kadar gündeme geldi.

Bunlardan en önemlisi daha küçük bir çentik boyutunun yeni iPhone 13 serisinde karşımıza çıkacağı. Bu sayede, kullanıcıların fazlasıyla şikayetçi olduğu çentik boyutu da küçülecek ve ekran daha kullanılabilir bir hale gelecek.

Bunun haricinde cihazın kameraları hakkında da bazı sızıntılar söz konusu. Özellikle, tüm iPhone 13 modellerinde LiDAR sensörü bulunacağı tahminler arasında.

iPhone 12 Modellerinden Farksız

IceUniverse tarafından paylaşılan yeni görüntüler de cihazların arka tasarımlarını gözler önüne seriyor. Dört cihazın da renksiz hallerinin paylaşıldığı görüntüde kamera konumlarını görmek mümkün.

Cihazların arka tasarımına ilk bakışta, iPhone 12 modelleriyle neredeyse hiçbir fark olmadığını görmek mümkün. Tasarım olarak değişen kısım ise kendisini iPhone 13 Mini ve iPhone 13 modellerinde gösteriyor.

Önceki tasarımda aynı hizada olan kameralar iPhone 13 serisi ile çapraz bir konuma geliyor. Ayrıca, beklenen LiDAR sensörlerinin de bu iki modelde görünürde olmadığını belirtelim.

iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max modellerinin arka tarafında ise hiçbir değişiklik yer almıyor. Ancak, donanım ve yazılım anlamında Apple’ın kameraları daha da geliştirmiş olması muhtemel.

iPhone-12-serisi
iPhone 12 serisi

Görüntülerin paylaşıldığı Tweet’in altındaki yorumlara bakarsak Apple’ın bu yeni tasarımı kullanıcıların pek hoşuna gitmemiş gibi gözüküyor. Yine de bunun bir sızıntı olduğunu ve gerçek cihazların tamamen farklı olabileceğini hatırlatmakta fayda var.

Ancak, eğer görüntüler doğruysa Apple’ın, iPhone 12 serisini yeni bir işlemci ile güncelleyip kullanıcıların karşısına çıkarma ihtimali bulunuyor. Boyut olarak da geçtiğimiz seneki gibi bir sıralama görüntüde bizleri karşılıyor. Fakat, bu durum da yakında değişecek gibi gözüküyor.

Bu yeni iPhone 13 serisi ile birlikte iPhone Mini modellerine veda etme ihtimalimiz mevcut. Şu ana kadar gerçekleşen satışlardan pek memnun olmayan Apple, iPhone 13 Mini ile modele son bir şans tanıyor.

Siz yeni iPhone 13 serisinin görüntüleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Yeni cihazların tasarımı sizi memnun etti mi?

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.