iPhone 13 Mini Hakkında Yeni Bilgiler Ortaya Çıktı!

Apple’ın yeni ürünlerini tanıtacağı etkinlik gün geçtikçe yaklaşıyor. Bu yılın dördüncü çeyreğinde gerçekleşmesi beklenen etkinlikteki en önemli ürün ise yeni iPhone 13 serisi oluyor. Serinin en küçük üyesi iPhone 13 Mini için bazı güncel bilgiler de ortaya çıkıyor.

Digitimes tarafından paylaşılan habere göre, iPhone 13 Mini için siparişler çoktan verildi. Yeni telefonun montajı ise Pegatron tarafından yapılacak. Geçtiğimiz dönemde de Apple, küçük boyutlu telefonlar için Pegatron ile çalışmıştı.

Digitimes da yer alan ifadeye göre Pegatron, 5.4 inç iPhone modeli için siparişleri aldı. Bu boyutlar yeni iPhone Mini modeli ile örtüşüyor. Ancak, tüm siparişler bununla sınırlı değil. Pegatron aynı zamanda 6.1 inç ekrana sahip olacak iPhone siparişleri için de çalışacak.

6.1 inç boyutundaki iPhone için iki farklı seçenek var; standart sürüm ve iPhone 13 Pro. Geçtiğimiz sene karşımıza çıkan iPhone 12 ve iPhone 12 Pro modelleri 6.1 inç ekrana sahipti. Bu nedenle Pegatron’un aldığı siparişlerin hangi telefon için olduğu şimdilik bilinmiyor.

Apple, geçtiğimiz dönemde Pegatron ile işbirliğini durdurmuştu. Kasım 2020’de Pegatron’un öğrenci işçi programında işçi haklarını ihlal ettiği ortaya çıkmıştı. Bunun üzerine Apple, Pegatron ile çalışmalarını askıya almıştı.

Şimdi ise Apple ile Pegatron tekrar birlikte çalışacak gibi gözüküyor. Önümüzdeki dönemde konuyla ilgili detaylı bilgilerin ortaya çıkacağı tahmin ediliyor.

iPhone 12 Mini
iPhone 12 Mini

iPhone 13 Mini Serisi İçin İşler İyiye Gitmiyor

Geçtiğimiz sene ortaya çıkan iPhone 12 Mini, performansı ve gücüyle eleştirmenlerden gayet yüksek puanlar almıştı. Ancak, yüksek performans gösteren başarılı bir cihaz olması, iPhone Mini serisinin hayatta kalmasına yetmeyecek gibi gözüküyor.

Bu sene çıkacak iPhone 13 Mini modelinin Apple tarafından sunulan son 5.4 inç boyutundaki amiral gemisi olacağı tahmin ediliyor. Apple gelecek dönemde 5.4 inç telefon üretimine devam edebilir ancak iddialar bu cihazın amiral gemisi gücünde olmayacağını gösteriyor.

Apple’ın böyle bir karar almasındaki en önemli etken ise tabii ki satışlar. iPhone 12 Mini, Apple’ın beklediği satış miktarına yaklaşamadı. Bu nedenle iPhone Mini serisinin, iPhone 13 ile birlikte sona ereceği tahmin ediliyor. Bir başka deyişle Apple, iPhone 13 Mini’yle, seriye son bir şans daha tanıyor.

Üstelik, iPhone 14 serisinde mini modelinin yerini alacak cihaz hakkında da iddialar mevcut. Güvenilir analist Kuo’ya göre Apple, 2022 yılında iki adet 6.1 inç ve iki adet 6.7 inç iPhone modeli sunacak. Üstelik, standart iPhone ve Pro iPhone modeli her iki boyutta da kullanıcıların karşısına çıkacak.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.