Yeni iPad Mini Çıkışı İçin Tarih Verildi!

Teknoloji devi Apple, yeni ürünler geliştirmeye devam ediyor. Bilindiği gibi şirket, önümüzdeki aylarda yeni iPhone serisini tanıtacak. Bunun dışında araştırmacılar, Apple’ın bu yıl içerisinde yeni bir iPad Mini modelini de tanıtabileceğini söylüyorlar.

Bu iddiaların en kuvvetli olanları Ming-Chi Kuo tarafından ortaya atılmıştı. Kuo, ilk olarak yeni iPad Mini modelinin 2021 yılının ilk çeyreğinde tanıtılacağını söylemişti. Ancak Kuo, geçtiğimiz aylarda ise Apple’ın tanıtım tarihini sonbahara ertelediğini açıklamıştı.

Bloomberg araştırmacısı Mark Gurman, Kuo tarafından ortaya atılan iddiaları güçlendirecek yeni bilgiler paylaştı. Gurman tarafından paylaşılan bilgiler de serinin yeni modelinin sonbaharda tanıtılacağını gösteriyor.

iPad Mini Yenilenen Tasarımıyla Gelecek

Apple, son çıkan iPad Mini modelini 2019 yılında piyasaya sürmüştü. Bu yüzden Apple kullanıcıları, bir süredir merakla serinin yeni modelini bekliyorlardı.

Şirket, bu kullanıcıları oldukça memnun edecek gibi duruyor diyebiliriz. Çünkü araştırmalar, Apple’ın yeni iPad Mini modelinde bazı değişiklikler yapacağını öne sürüyorlar. Bu değişikliklerin en önemlisi tasarım kısmında yapılacak.

Söylentilere göre şirket, tablette önceki modellere göre biraz daha ince bir çerçeve tasarımı kullanacak. Bunun dışında Apple, iPad serilerinde klasikleşen ancak son modellerde kullanılmayan orta tuşu da kaldıracak. Yani tabletin tasarımı son çıkan iPad Air tasarımına benzeyecek.

Bunun dışında Apple, donanım anlamında da değişiklikler yapacak. Araştırmalar, şirketin özellikle işlemci anlamında kullanıcılarının tatmin edecek bir değişiklik yapacağını gösteriyor. Bunun dışında söylentilere göre tablet 8.5 ve 9 inç arasında bir boyuta sahip olacak.

Büyük Ekranlı iMac Gelebilir

Büyük Ekranlı iMac Gelebilir

Gurman, yaptığı haberde tablet dışında bir de yeni bir iMac modelinin gelebileceğini belirtti. Bu iMac modelinin piyasadaki iMac modellerinden farkı ise daha büyük bir ekrana sahip olması olacak.

Gurman tarafından yapılan araştırmalara göre geliştirilen iMac modeli Intel işlemcilere sahip 27 inç boyutundaki iMac modellerinin yerini alacak. Bilindiği üzere Apple, artık yeni modellerinde Intel işlemcileri kullanmamaya başladı. Bu yüzden de Gurman tarafından ortaya atılan iddiaların doğru olma ihtimali oldukça fazla.

Tabii ki şimdilik bunlar iddialardan ibaret. Apple, henüz iPad Mini veya iMac konusunda bir açıklama yapmadı. Fakat artık özellikle tablet hakkındaki iddiaların sayısı artmaya başladı. Bu yüzden Apple, sonbaharda yeni iPad modelini tanıtacak gibi duruyor.

Sizler iPad Mini ve iMac hakkında ortaya atılan iddialar hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Apple, sonbaharda bu cihazları tanıtacak mı? Görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.