Yeni iPad Mini ve iPad Pro İçin Önemli Gelişme!

Apple, tablet üretimi konusunda dünyanın en başarılı şirketlerinden birisi. Apple da bunun farkında ve bu seri üzerindeki çalışmaları hafife almıyor. Hatta, yeni iPad Mini ve iPad Pro için ortaya çıkan önemli gelişmeler de bunu kanıtlıyor.

Kendi ekosistemi içerisinde daha da kullanışlı bir hale gelen iPad modelleri, günümüzdeki çoğu bilgisayarın sunamadığı performansı gösteriyor. Özellikle, en son gördüğümüz M1 işlemcili iPad Pro, bir klavyeyle tam fonksiyonel bir bilgisayara dönüşebiliyor.

Ancak, bu kadar güçlü bir iPad Pro’nun bile eksikleri mevcut. Bunlardan birisi kamera konumlandırması. Çoğu kullanıcı, yatay kullandıkları iPad Pro kamerasının cihazın ortasında olmasını diliyor.

Bir diğer konu ise şarj ile ilgili. Apple’ın çoğu cihazında desteklediği kablosuz şarj maalesef iPad Pro’da yer almıyor. Ancak, gelecek nesil ile bu iş değişecek gibi gözüküyor.

Bloomberg’in paylaştığı habere göre Apple, bir sonraki iPad Pro modellerinde kablosuz şarj desteği de sunacak. Bunu sağlamak için cihazın arka tasarımına cam bir panel ekleyecek. iPad’in şu an kullandığı arka tasarım ise alüminyum içeren bir malzemeden oluşuyor.

Cihazın arka kısmının cam olmasını daha önce iPhone modellerinde de gördük. Bu sayede cihaz kablosuz şarj için gerekli aktarımları destekleyebiliyor. Ayrıca, arka tasarımda camın çok şık durduğunu da söylemek gerek. İddialara göre yakında iPad Pro için de böyle bir tasarım ile karşılaşacağız.

Buna ek olarak Apple’ın geçtiğimiz sene iPhone 12 ile tanıttığı MagSafe şarj aletine benzer bir sistem test ettiği de belirtiliyor. Bunun haricinde Apple’ın, iPad Pro’nun başka cihazları şarj edebilmesi için de çalıştıkları da ifade ediliyor. Bu da demek oluyor ki, kablosuz bir şekilde saatinizi ya da AirPods’unuzu iPad Pro ile şarj edebileceksiniz.

Tüm bu iddiaların doğruluğunu gelecek sene teyit edeceğiz gibi gözüküyor. Bloomberg, yeni modelin en azından gelecek seneye kadar kendini göstermeyeceğini ifade ediyor.

iPad Mini 6 Çıkış Tarihi Ertelendi Sonbaharda Geliyor

Yeni iPad Mini Geliyor

Bir başka iddia ise oldukça sevilen iPad Mini için geliyor. İddialara göre Apple, bu sene içerisinde bir başka iPad Mini modeli daha ortaya çıkaracak. En son iPad Mini modelini 2019’da; bir önceki modeli ise 2016 yılında görmüştük.

İki yılın ardından eskiyen tasarım tamamen değişecek gibi gözüküyor. Apple’ın yeni iPad Mini’de ekran çerçevelerini biraz daha daraltacağı ifade ediliyor. Buna ek olarak yeni iPad Mini’de orta tuşun kalkma ihtimali de mevcut!

Böylece, yeni iPad Mini için bir Face ID desteği görmemiz de son derece olası. 2021 yılında tanıtılacağı düşünülürse bu iddialara yanıt bulmak için çok beklememize gerek kalmayacak.

Siz de yeni iPad Mini ve iPad Pro hakkındaki düşüncelerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşmayı unutmayın.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.