Instagram Reels Remix Kullanıcılara Sunuldu!

Instagram, Reels özelliğini yeni Reels Remix ile bir adım daha öteye taşıyor. TikTok Duets’e benzeyen yeni özellik, bir başka Reels içeriğinin içerisine kayıt yapmaya olanak sağlıyor. Böylece, diğer Reels içeriklerine tepki veya cevap verme şansı kullanıcılara sunuluyor.

Resmi Instagram hesabı Twitter üzerinden özelliğin aktif hale geldiğini ifade eden bir gönderi paylaştı. Bu gönderide Reels Remix ile neler yapılabileceğini anlatan Instagram yeni özelliğin nasıl kullanılacağını gösteren bir videoyu da önceden hazırlamış.

Önemli bir hatırlatma, Instagram sadece bugünden itibaren yayınlanan Reels videolarının remiks işlemine açık olacağını belirtiyor. Eğer eski zamanlı bir Reels videosunu remikslemeye açmak istiyorsanız videodaki üç noktaya tıklayıp “Remikslemeye Aç” seçeneğini tercih etmelisiniz.

Instagram Reels Remix Özelliği Nasıl Kullanılır?

Hazırlanan videoya göre;

  • Yeni Reels Remix özelliğini kullanmak için önce ekleme yapmak istediğiniz Reels içeriğini seçmeniz gerekiyor.
  • Daha sonra paylaşılan gönderide üç noktaya ve “Bu Reels Videosunu Remiksle” seçeneğine tıklayarak devam ediyorsunuz.
  • Ardından, karşınıza çıkan ekranda yeni bir video kaydedebiliyorsunuz. Ayrıca, daha önceden kaydedilmiş bir videoyla da remikslemek mümkün.
  • İsterseniz, Instagram tarafından sunulan çeşitli araçları da videonuzu düzenlemek için kullanabilirsiniz.
  • Bu işlemlerin ardından yapmanız gereken tek şey videoyu paylaşmak oluyor.

Sosyal medya uygulamaları, kullanıcılarını platformlarında tutabilmek için sürekli yeni özellikler eklemeye çalışıyorlar. Popüler kalmanın son derece önemli olduğu bu sektörde platformların başarısını katlayan özellikler büyük ilgi görüyor. Örneğin, sesli sohbet kavramını sosyal medya olarak tasarlayan Clubhouse, hikaye özelliğini gündeme getiren Snapchat ve kısa videoların ne kadar başarılı olabileceğinin son kanıtı TikTok bu durumu son derece güzel özetliyor.

Bir özellik ya da uygulama başarıyı yakaladıktan sonra diğer platformlar bundan nasibini almak istiyor. Bunun en güzel örnekleri ise tüm uygulamalarda görmeye başladığımız hikaye paylaşma ya da son zamanların revaçta konusu sesli sohbet platformları.

Instagram Reels Remix de benzer bir özellik olan TikTok Duets’ten esinlenilerek yapılmış gibi duruyor. Yine de bu konu hakkındaki düşünceler, kullanıcıların son derece hoşuna gidecek bir gelişme olacağı yönünde. Instagram Reels özelliğini kullanıma açtığında da benzer eleştiriler almıştı ancak özelliğin başarısı göz ardı edilemez. Aynı durumun Reels Remix için de geçerli olacağını düşünüyoruz.

Peki siz Instagram Reels Remix hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.